Boğa Burcu 2003 Yorumları

Boğa Burcu 2003 Yorumları
BOĞA 2003

2003 Genel Bakış
Boğa burçları için 2002, 2001'den, ve 2001, 2000'den daha kolaydı. 2003 ise 2002'den bile daha kolay bir yıl olacak. Son yedi yıldır size stresli bir yapıyı yansıtan Uranüs, şimdi hoş etkileşimlerini göstermeye hazırlanıyor. Bu yılın Haziran ayı itibari ile Satürn üzerinizde iyi etkiler yaratmaya başlıyor. Ağustos ayında bunlara Jüpiter de katılıyor. Böylece sağlık açısından da hızlı gelişmeler olacak. Sizin için kendinizi rahat hissetmediğiniz, bozucu değişimler sona ererek, yeni başarılar ve mutluluğun yaşamınıza gireceği güzel bir dönem başlıyor. 2003 yavaş bir tempo olarak başlayıp, çok başarılı olarak sona erecek.

Meslek yaşamınız yavaş ve zor fark edilir bir şekilde sizin için daha az önemli oluyor. Belki de iş yaşamınızda istediğiniz yere ulaşmış olduğunuzdan artık işinizi ikinci planda tutmaya başlayabileceksiniz. Mali durumunuz bu yıl iyiye gidiyor ve parayı idare etmeniz konusunda son iki yıl içinde aldığınız dersler sizin maddi açıdan ayakta durmanızı sağlayacak. Mali açıdan sağlıklı olmak önemlidir. Maddiyatınızı düzene koyarak, ektiklerinizi rahatça biçebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde çok fazla çalışmak sorunda kalmış olabilirsiniz, fakat alacağınız ödülleri gördükçe harcadığınız çabaya değdiğini göreceksiniz. Fiziksel kaslarının çalıştıkça güçlendiğini biliyorsunuz. Aynı şey zihin için de geçerlidir.

Önümüzdeki yıl en büyük ilgileriniz; finans (4 Haziran'dan sonra); ev ve aile (27 Ağustos'a kadar); çocuklar, yaratıcılık ve boş vakitleri değerlendirmek için aktiviteler (27 Ağustos'tan sonra); borç ve borç ödenmesi, seks, kişisel değişim; yaşamın derinlikleri; kariyer; arkadaşlık, gruplar, grup aktiviteleri ve sosyal klüpler.

Yeni yılda en tatminkar sonuçları ise finans, ev ve aile yaşamı, çocuklar, yaratıcılık ve bedensel zevklerden alacaksınız.


Sağlık
Bu yıl sağlığınız çok iyi ve Ağustos ayının gelmesi ile daha da iyi olacak. 6. eviniz güç evi değil, fakat bu sizin için iyi bir işaret. Sağlık konuları ile pek ilgilenmiyorsunuz çünkü ilgilenmeye gereksiniminiz olmayacak.

Venüs sizin sağlık gezegeniniz olduğundan genel olarak boyun, boğaz, böbrekler ve kalça vücudunuzun daha fazla dikkat göstermeniz gereken isteyen bölgeleri Bu bölgelere özel ilgi göstererek (örneğin boyun, boğaz ve kalçaya düzenli olarak masaj yapılabilir) hastalık ve rahatsızlıklara daha karşı güçlü olması sağlanabilir. Her ne kadar sizin doğum haritanız bunu etkiliyor olsa da sağlık sorunları konusunda eğer bir risk taşırsanız, etkilenen bölgeler bunlar olacaktır.

Venüs hızlı hareket eden bir gezegen ve önümüzdeki yıl boyunca her burç ve evi dolaşacak. Bu yüzden sağlığınız ile ilgili farklı terapiler, değişik zamanlarda yine farklı oranda etkili olacaktır.

Sağlığınız ne kadar iyi olsa da, enerjinizin çok fazla olmadığı dönemleriniz de olacak elbette. Bu dönemlerde sakin olun, daha fazla dinlenin ve gevşeyin ve eğer sıkı bir çalışma temponuz varsa biraz frene basın ve daha az çalışın. Bu yıl bu dönemler 20 Ocak'tan 19 Şubat'a; 23 Temmuz'dan 23 Ağustos'a; ve 23 Ekim'den 22 Kasım'a kadar olan dönemlerdir.

Pluto birkaç yıldır 8. evinizde. Bu da çoğunuzun çok derin psikolojik arınmalara maruz kaldığınızı gösteriyor. Şimdi, bu arınmalar daha da derinlere iniyor. Bu durum, geçmişinizin canlandırılması, modeller ve travmaların bulunduğu klasik psikolojinin ilgilendiği alanların çok ötesinde. Yani düşünülenden çok daha derinlerde. 8. evinizdeki Pluto fiziksel ve şifalı bitkilerin içerdiği rejimlerden faydalanabileceğinizi gösteriyor.

Duygusal sağlığınız bu yıl harika gözüküyor. Daha fazla duygusal denge olmasının sizin için yararlı olacağı doğru, gerçekten pozitif ve neşeli bir ruh hali ve tavır sergileyeceksiniz.

Bir ebeveynin veya sizin için ebeveyn kadar önemli bir kişinin sağlığı günden güne iyiye gidiyor. Eşinizin veya partnerinizin sağlığı da iyi gözüküyor. Çocukların sağlıkları için yeni tedavi ve terapilerden yararlanılabilir. Kardeşlerin sağlığı 27 Ağustos'tan sonra daha iyiye gidecek.

Venüs sizin sağlık gezegeniniz. Bu yüzden genelde böbrekler ve kalça daha fazla dikkat istiyor. Bu organları sağlıklı tutabilmek koruyucu ilaçlar ile mümkündür. Fakat bu durum aynı zamanda iyi sağlık için, sağlık ve harmoni ilişkisinin önemini de gösteriyor. Fiziksel olarak sağlıklı hissetmek sağlığın iyi olması anlamına gelmez, daha önemlisi sosyal sağlığın da iyi olmasıdır. Sağlık sorunları genellikle eşiniz ya da arkadaşlarınızın kalplerindeki uyumsuz tınılardan kaynaklanıyor. Gerçek bir iyileşme olması için fiziksel semptomlarla da ilgili olan bu uyumsuz tınıları ortadan kaldırmalısınız.

Venüs'ün yıl içinde doğum haritanızdaki bütün burç ve evleri dolaşması nedeniyle sağlığınızda da sürekli değişmeler olacaktır. Bir terapi bir ay işe yarayıp diğer ay işe yaramaz ise meraklanmayın. O anda Venüs yalnızca pozisyonunu değiştiriyordur, daha sonraki tarihlerde ise alacağınız sonuçların iyi olacağından emin olabilirsiniz.


Ev ve Aile Yaşamı
Geçen yıl olduğu gibi 4. eviniz bu yıl güç evi. Yardımsever Jüpiter 27 Ağustos'a kadar bu enerji alanında kalacak. Bu durum aile yaşamınızda birçok mutlu olayın gerçekleşeceğini gösteriyor. Aile içinde büyük bir mutluluk var. Genelde, aile üyeleri için iyi şeyler olup, bunlar size de yansıyacak. Aileden artan duygusal ve maddi destekleriniz var. Aile çemberi doğum ya da evlilik ile genişliyor. Aynı zamanda sizin için, aileniz gibi olan yeni insanlarla da tanışıp görüşeceksiniz. Eviniz birdenbire daha değerli oluyor. Bir ev almak ya da satmak konusunda şanslı bir dönemde olacaksınız. Çoğu durumda Jüpiter'in bu geçişi, bir taşınma, bir mutluluk, daha geniş ve daha görkemli bir yere taşınmayı gösterir. Diğer durumlarda ise ikinci ya da üçüncü bir evin alınmasını işaret eder. Bu olasılıkların dışında da mevcut evin yenilenerek büyütülmesini gösterir.

Jüpiter'in bu geçişi sayesinde başka güzellikler de sizinle birlikte olacak. Muhtemelen yıllardır mesleğinize odaklandınız. Bu odaklanma oldukça heyecanlı ve istekliydi. Fakat bu durumun sonucu olarak basit ev eğlencelerine, sağlığınıza çok fazla zaman ayıramadınız. İşte şimdi bu şeylere zaman ayırma dönemi. Bu yılki asıl değişiklik mesleğiniz ve ev yaşamınız arasında iyi bir denge kurabilmeniz konusunda olacaktır. Meslek yaşamınızdaki istekleriniz artmaya devam edecek ama bu istekleriniz eski yıllarda olduğu gibi aşırı boyutlarda olmayacak.

Bu geçişin belki de en büyük rahatlığı kendinizi duygusal olarak son derece iyimser hissetmeye başlamanız. Herhangi bir şey olmaksızın kendiniz daha iyimser hissedeceksiniz. Sahip olduğunuz bu duyguyla diğer alanlarda da daha kolayca başarılı olacaksınız.

Bir ebeveyn ya da ebeveyn kadar önemli biri bu yıl başarılı olarak iyi bir yaşama öncülük ediyor. Bu kişi taşınabilir ve size karşı daha yakın olacak. Burada aşırı uç noktalarda yaşanan bir hayatın sağlık açısından ciddi tehlike yaratacağı konusunu aklınızdan çıkarmayın. Bu yıl torunlar da daha cömert olacak.

Çocuklar bu yıl Ağustos ayından sonra başarılı oluyorlar. Çocuk doğurmayı düşünen Boğa kadınları 2003 yılında eskisine oranla daha doğurganlar. Çoğunuz bir çocuğa sahip olmayı ya da çocuklarla daha fazla ilgilenmeyi isteyeceksiniz.

Kardeşler biraz daha zor zamanlar geçiriyor. Onlar için yaşamlarını yeniden şekillendirme ve sorumluluk alma zamanı. Önümüzdeki iki yıl boyunca test edilen kişiliklerini korumalı ve çok sıkı çalışmalılar.

Yeniden dekor etme projeleriniz varsa, 27 Ağustos'a kadar olan herhangi bir zamanda bunları gerçekleştirebilirsiniz. Fakat 16 Mayıs'tan 10 Haziran'a, 29 Temmuz'dan 22 Ağustos'a kadar olan dönemlerde bu konular daha da iyi gözüküyor. Çünkü bu dönemlerde estetik anlayışınız çok güçlü olacak.


Aşk ve Sosyal Yaşam
Bu yıl 7. yani evlilik ve ortaklıklar eviniz, güç evi değil bu yüzden mevcut durumunuzda büyük bir değişim olmayacak. Evliler evliliklerini sürdürecek, bekarlar da bu yıl bekar kalmayı tercih edecekler. Kendinizi bu alanda daha özgür, ancak daha az ilgili hissedeceksiniz.

Son iki yıldır Satürn'ün aşk gezegeninize (Pluto) karşı koyması ile çoğunuzun ilişkisi önemli testlerden geçti. Bu ilişkilerin bir çoğu sona erdi, sürenler ise öncekinden daha sağlam hale geldi. Neyse ki testlerin çoğu bitti. Haziran ayında Satürn'ün stresli etkileşimleri sizden tamamen uzaklaşmış olacak. Yardımsever Jüpiter ise aynı zamanda aşk gezegeniniz için iyi etkileşimler sunuyor. Bekarlar için bu durum aşk yaşamında yeni fırsatlar anlamına geliyor. Evliler için ise ilişkilerinde daha fazla mutluluk ve genelde daha fazla sosyalliği işaret ediyor.

Son iki yıldır sevgiliniz ile aranızdaki uyumsuzluklar maddi konulara yoğunlaşmış gibi gözüküyor. Belki harcamalarınızı en ekonomik şekillerde çözümleme gereksinimi duymuştunuz. Ancak, önünüzdeki dönemler yeni başarıları (özellikle partneriniz açısından) ve bu uyumsuzları yatıştırma yolunda vaatlerde bulunuyor.

Ağustos'a kadar aşk yaşamınıza fırsatlar çoğunlukla aileniz ya da aileniz gibi olanlar sayesinde ortaya çıkacak. Bu kişiler ya sizi yeni birileri ile tanıştırıyor ya da var olan ilişkinizi destekliyorlar. Geçmişten eski bir alev yeniden gündeme gelebilir. Eğer evliyseniz, bu durum evlilikle ilgili çok büyük mutlulukları gölgeleyebilir. Bu nedenle evliler için biraz şüpheli bir yıl. Yılın ilerleyen zamanlarında çok fazla aşk fırsatları var, bu yüzden bekarlar için taahhütsüz eğlence, evlilikten çok daha cazip gözükecek. Bu yıl Boğa burçları oldukça ilgi çekici ve sosyal bir yaşamın başını çekiyor. Bu nedenle kalıcı bir ilişki konusunda önemli bir karar vermeden önce aceleci davranmayın ve bir kez daha düşünün.

Önümüzdeki yıl bekarlar gerçekten çok sayıda fırsatlara sahip olacaklar ve aşkı çeşitli yerlerde bulacaklar. Yılın başlarında, 27 Ağustos'tan sonra partilerde, spor aktivitelerinde, eğlence ortamlarında ve işinizde aşk ayağınıza kadar geliyor.

İkinci evliliğini yapmak isteyenler olumlu gezegen etkileşimlerine sahipler. Evlilik fırsatı sizin maddi amaçlarınızın peşine düşmeniz ya da maddi yaşamınızda yeri olan veya rol oynayan biri ile karşınıza çıkıyor. Aşk gerçekten çok yakınınızda. Bu kişi özellikle de yabancı ya da farklı kültürlerden biri olabilir.

Üçüncü evliliğini yapmak isteyenler için de iyi bazı fırsatlar geliyor. Bu fırsatlar gruplarda, organizasyonlarda karşılarına çıkabilir. Bu günlerde arkadaşlığı daha fazla arıyor olacaksınız. Öyle ki, sevgiliniz, sevgiliniz olduğu kadar iyi bir dostunuz da olmalı.

En iyi ve aktif sosyal yaşam dönemleriniz 21 Nisan'dan 10 Haziran'a kadar, 29 Temmuz'dan 22 Ağustos'a kadar ve 9 Ekim'den 27 Kasım'a kadarki dönemler olacaktır.

Ebeveynleriniz veya ebeveynleriniz kadar önemli bir kişi için bu yıl daha fazla mutluluk gözüküyor. Eğer bu kişi bekar ise evlilik ya da ciddi bir ilişki için iyi bir fırsat yakalayacak. Genelde bu kişinin sosyal aktivitesi artacak ve eskisine oranla daha neşeli olacak.

Evlilik yaşındaki çocuklar ise kendi aşk yaşamlarında bazı kararsızlıklar yaşamaya başlıyorlar. Çocuklar için her şey iyi gitmesine karşın aşkları çok tutarlı değil. Eğer evlilerse evlilikleri test edilebilir. Bekarlarsa yeni aşklar aniden başlayıp, aynı şekilde bitecek. Evlilik çağındaki torunlar bu yıl daha sabırlı olmalılar. Aşk konusunda acele etmemeli ve daha dikkatli olmalılar.

Bekar kardeşler kendilerinden daha büyük biriyle tanışabilirler. Aşk konusunda adeta kovalanıyorlar ve girişimde bulunmak dışında yapacakları hiçbir şey yok. Fakat aşk konusunda onların da dikkatli olmaları gerekiyor.

2003 yılında Boğa'lar için belki de en önemli sosyal olay arkadaşlık alanında olacak. Yaşamın bu alanı Uranüs'ün 10 Mart'tan 15 Eylül'e kadar altı ay 11. evinizde kalması ve Mars'ın 17 Haziran'dan 16 Aralık'a kadar yine 11. evinizde kalması sonucunda oldukça aktif hale geliyor. Böylece arkadaşlarınızda büyük değişimler yaşayacaksınız. Öncelikle arkadaşlıklarınız katıksız hale gelecek. Eski arkadaşlar gidiyor ve yerlerine yeni arkadaşlar geliyor. Grup ve organizasyonlardaki ilişkileriniz bu yıl değişken gözüküyor. Fakat bütün bu değişimler iyi yönde. Önümüzdeki yıl arkadaşlık sizin açınızdan çok daha önemli olacak ve bu alanda çok daha fazla denemeler yapacaksınız. Yeni arkadaşlıklar için eskilerde iyi bir temizliğe gereksinim duyabilirsiniz.


Mali Durum ve Meslek Yaşamı
Son yıllarda hem 2. hem de 8. evleriniz güçlüydü. Bu durum 2003 yılında da sürüyor. 8. ev diğer insanların parasını, sizin diğer insanların başarılı olması için yardımlarınızı ve dış sermayeyi kullanabilme gücünüzü yönetir. 2. ev ise kişisel kazançlar ve taşınabilir malları yönetmektedir. Bu yüzden açıkladığımız konulardaki mali durumlar bu yıl öncelik taşıyor.

Son iki yıldır Satürn para evinizde bulunuyor. Bu yılın 4 Haziran'ına kadar da burada kalmaya devam edecek. Satürn size paranızı idare etme konusunda bazı dersler vermiş, ancak zengin olmak konunda çok fazla bir şey öğretmemiştir. Akıllıca yatırım yapmaya ve kaynaklarınızı size en uygun şekilde değerlendirmeye gereksiniminiz var. Bütçenizi iyi kullanın ve kendinize akılcı sınırlar getirin. Örneğin, borçlarınızı azaltmak için belli günler dışarı çıkmayın, ya da otomobilinizi satıp daha az çekici bir otomobil satın alın. Kalan parayı ise maddi dengelerinizi sağlamak için kullanın. Gerekli ve gerekli olmayan harcamaların ayrımına doğru bir şekilde varmalısınız. Son iki yıldır bu reçeteyi uygulayanlar oldukça başarılı oldular. Satürn serttir ama asla acımasız değildir. Amacı size dersler vermek ve uzun süre varlıklı olmanızı sağlamaktır. Fakat paradan anlamayan ya da parayı kullanmasını bilmeyen biriyseniz varlıklı olmanız asla mümkün olamaz. Bu durumda sürekli tekrarlanan kayıplar yaşarsınız. Satürn bu yüzden davranış ve düşüncelerinizi değiştirmeniz için bir takım bunalımlar yaratıyor olabilir. Bu bunalım dönemlerinde maddi açıdan dersler alacaksınız. Geçmişteki iki yılınıza baktığınızda o günleri belki de başınıza gelen en güzel olaylar olarak anımsayacak ve Satürn'e ilerde değerli öğretileri için teşekkür edeceksiniz.

Allah'tan, siz Boğaların para idaresi konusunda doğal bir yeteneği bulunur ve bu dersler büyük olasılıkla daha kolay öğrenilmiştir. Şimdi bu dersleri uzun vadeli kazanç elde etme yolunda kullanabilir ve uygulayabilirsiniz.

Satürn genelde yapıyı ve mülkiyeti yönetir. Elbetteki siz Boğalar bu alanda doğal olarak başarılısınız. Bu yüzden son iki yıl kazançlıydı ve bu yıl da kazançlı bir dönem yaşayacaksınız. 4. evinizde bulunan Jüpiter Ağustos'a kadar bu durumu daha da güçlendiriyor.

Finans gezegeniniz olan Merkür bu yıl alışılmadık bir hareket yapıyor. Bu gezegen normalde bir yılda üç kez geri gider, ancak bu yıl dört kez geri gidecek. Bu geri gidişler maddi açıdan oldukça önem taşıyor. Bunun anlamı; maddi durumunuzun nominal değerinden sapmalarda bulunacağı ve yapılması gereken ödevlerinizin yoğunlaşacağı zamanların yaşanacağıdır.

Pluto yıllardır 8. evinizde yer alıyor. Bu durum borçlarınızı ödeme gereksinimini simgeliyor. Son iki yıldır para evinizde bulunan Satürn'ün etkisi ile çoğunuz borçlarınızı muhtemelen epeyce hafiflettiniz. Birikimlerinizi borçlarınızı azaltmak üzere kanalize etmeniz, bu yıl iyi bir düşünce olur. 4 Haziran'dan sonra kazançlarınız daha tutarlı olmaya başlayacak ve bu konular daha az önemli olacak. Bunun en önemli nedeni olmak istediğiniz yere ulaşmış olmanız ve ödemelerinizin eskisine oranla fazla yüklü olmamasıdır.

Eşiniz ya da partnerinizin de bu yıl başarısı artıyor. Çocuklar ve torunlar da başarılı oluyor.

Meslek yaşamı da daha az önemli hale geliyor. Çoğunuz, kariyer gezegeninizin (Uranüs) burç değiştirmesi ile bu yıl kariyerinizde önemli değişiklikler yapacaksınız. Bazılarınız gerçek bir değişiklik yapmak istemeyeceksiniz, ancak böyle bir değişikliği planlayacaksınız. Yalnızca para kazanmak ve başarı sizin için yeterli gelmeyip, kendiniz ve dünya için yararlı bazı şeyler yaptığınızı hissetmek isteyeceksiniz.


Kendinizi Geliştirme
Öğrenciler iyi notlar almak için daha fazla çalışmak zorundalar. Öğrenci olmayanlar konuşmalarını ve düşüncelerini kontrol altında tutma gereksinimi duyacaklar. Düzgün konuşma veya boş konuşmamak, hiçbir şey yapmamaktan çok daha iyidir. Bir yargıya ya da karara varmadan önce, o konu üzerinde çalışma ve araştırma yapmak en iyisidir. Çünkü bilinmeyen bir konuda akıllıca yapılan roller daha sonra acımasızca ortaya çıkacaktır. Bu konu hakkında görüşümü söylemem, çünkü buna çalışmadım demenin utanılacak bir yanı yoktur. Akıllı insanlar bunun için size saygı duyacaklardır. Aklınızı kontrol altında tutmayı öğrenmek iyi bir dönemde olacaksınız. Boş ve yapıcı olmayan düşüncelerden kesinlikle uzak durun. Gereksiniminiz olduğunda aklınızı çalıştırmayı öğrenin. Derin düşünce uygulamaları bunu yapmak için size yardımcı olacak.

Boş konuşmalar ve yapıcı olmayan düşünceler insanların amaç ve hedeflerine ulaşmalarını engeller. Oysa zihinsel enerji bir yaşam gücüdür ve boşa sarf edilmemelidir. Bu konuda çalışmak için önünüzde iki yıllık çok güzel bir dönem var.
Yazar:  | Eklenme:  | Son Güncelleme: