Kıble Yönü Bulucu - Kıble yönünü pusula olmadan kolayca bulun!

Kıble Yönü BulucuDünyanın herhangi bir yerinde pusula olmadan Kıble yönünü kolayca bulun.

Bağlantıyı paylaşmak için tıklayın.
mekke, kıble bulma, kıble yönü bulma, kıble yönü belirleme, kıble nasıl bulunur, kıble yönü nasıl bulunur, kıble saati, kıble tayini, kıble açısı, kıble yönü pusula, kıble yönü tayini, kıble yönü neresi, kıble yönü ne taraf, kıble yönü hesaplama, kıble yönü bulma programı, kıble bulma harita, harita üzerinde kıble bulma

qibla, qiblah, kiblah, kibla, kaabah, ka'bah, mecca, makkah, meccah, direction, mecca direction, qibla direction, locator, qibla locator, find qibla, locater, qibla locator, qibla finder, kaaba finder, google map qibla finder
Usturlap (Astrolabe) USTURLAP (ASTROLABE) - YILDIZ YAKALAYAN
Usturlap M.Ö. 240 yıllarında eski Yunanlılar tarafından yapılmış ve daha sonra Araplar ve Müslümanlar tarafından geliştirilmiştir. 1000'den fazla kullanım alanı bulunmaktadır.

Çok eskiden kıblenin belirlenmesi, Güneş’in ve sabit yıldızların doğuşu ve batışıyla ilişkilendirilirdi. Bu, usturlabın kıble hesaplamaları için son derece uygun ve ideal olduğu anlamına gelirdi çünkü usturlap sayesinde bu hesaplamalar çok basit ve çabuk yapılırdı. Aynı hesaplar namaz saatleri içinde geçerliydi.

Sitemizin logosunda yer alan, medeniyetlerin ortak bir mirası ve mükemmel bir astronomi bilgisayarı olan Usturlap hakkında buraya tıklayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.