Altan Yıldız

Altan Yıldız - Yorumcu.com'un Kurucusu
1965 İstanbul doğumlu olan Altan Yıldız, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde Lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde Yüksek Lisans öğrenimi yapmıştır.

Üniversite öğrenimi sırasında biyoelektrik işaretlerin sayısallaştırılması ve kalp hastalıklarının bilgisayar yardımıyla teşhisi, elektronik devrelerin bilgisayar yardımıyla analizi, sentezi ve benzetimi konularında çeşitli çalışmalarda bulunmuş, ayrıca astroloji yazılımlarında kullanılabilecek algoritma ve teknikler ile ilgilenmiştir.

Yıldız, 1980 yılından bu yana astroloji ve parapsikoloji ile araştırmacı olarak ilgilenmektedir. Türkiye’de ilk astroloji yazılımını yüksek lisans eğitimi aldığı 1988 yılında yazmıştır.

1993 yılında biyoenerjist Kemal Haluk Cebe ile ortak çalışmalarda bulunmaya başlamıştır. 1998 yılında Türkiye'deki ilk biyoenerji kitabı Umut Biyoenerji'yi yayınlanmışlardır.

12 Ocak 1999 tarihinde Yorumcu.com'u kurmuştur. İnternet ve yazılım teknolojilerinin gelişimi ile birlikte geçmiş yıllarda hazırladığı astroloji yazılımlarını İnternet ortamına taşıyarak, büyük bir kullanıcı kitlesinin hizmetine sunmuştur.

İsim analizi konusunda uzun yıllar çalışmalar yapan Yıldız, geliştirdiği isim analizi yazılımlarını 1999 yılında Yorumcu.com'da yayına alarak Türkiye'yi ilk kez Akrofonoloji® ile tanıştırmıştır.

Altan Yıldız’ın çalışmalarının en önemlilerinden biri sayısız astrolojik hesaplama tekniğini bir arada topladığı, Türkiye’de hazırlanmış ilk ve tek çevrimiçi astroloji yazılımı olan Astrorehber®'dir. Astrorehber®, gezegen ve ev pozisyonları hesabı, doğum haritası analizi, doğum haritası sentezi, transit analizi, gezegensel saatler, Ay dönüşleri, Ay takvimi, Boşluktaki Ay zamanları, Ay tutulmaları vb. birçok karmaşık ve elle gerçekleştirilmesi güç astrolojik hesaplamayı yerine getiren benzersiz bir yazılımdır. Astrorehber® yetişkinler, çiftler, çocuklar ve gelecek öngörülerine odaklı, yedi farklı çevrimiçi astroloji raporu oluşturabilmektedir.

Yıldız, çeşitli firmalarda yöneticilik yapmakta olup Yorumcu.com'un yayın yönetmenliğini yürütmektedir.

Altan Yıldız'ın Kitapları
* Astroloji Rehberi 2011, Eylül 2010
* Astroloji Rehberi 2010, Kasım 2009
* Akrofonoloji İsimlerin Enerjisi, Kasım 2009
* Sağlıklı Yaşam Alternatifleri, Nisan 2009
* Yorumcu 2007 Burçlar
* Fala İnanma Falsız Kalma - Kahve Falı, Aralık 1999

Astroloji Rehberi 2011 Astroloji Rehberi 2010 Akrofonoloji İsimlerin Enerjisi Sağlıklı Yaşam Alternatifleri Yorumcu 2007 Burçlar Fala İnanma Falsız Kalma - Kahve Falı