Yorumcu.com Altan Yıldız, 1980 yılından bu yana Astroloji ve parapsikoloji ile araştırmacı olarak ilgilenmektedir. İTÜ EHM lisans ve YTÜ BM yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

1982-1986 lisans eğitimi yıllarında elektronik devrelerin bilgisayar yardımıyla analizi, sentezi ve simülasyonu, sayısal devrelerin bilgisayar yardımıyla analizi, biyoelektrik işaretlerin sayısallaştırılması, kalp hastalıklarının bilgisayar yardımıyla teşhisi konularında çeşitli akademik çalışmalar yapmış, ayrıca bu konularla ilgili bir çok Tübitak projesi geliştirmiştir. Bu dönemde Astroloji yazılımları ile ilgili algoritma ve teknikler ile de ilgilenmiştir.

1983 yılında Türkiye'deki ilk Kirlian Fotoğraf Makinesi'ni gerçekleştirmiştir.

1988 yılında yüksek lisans eğitimi döneminde Türkiye’de ilk Astroloji yazılımını yazmıştır.

1993 yılında biyoenerjist Kemal Haluk Cebe ile ortak çalışmalarda bulunmaya başlamıştır. 1998 yılında Türkiye'deki ilk biyoenerji kitabı Umut Biyoenerji'yi yayınlanmışlardır.

12 Ocak 1999 tarihinde Yorumcu'yu kurmuştur. Geçmiş yıllarda geliştirdiği Astroloji ve diğer yazılımlarını Yorumcu'da İnternet ortamına taşıyarak, geniş bir kullanıcı kitlesinin hizmetine sunmuştur.

Altan Yıldız’ın önemli çalışmalarından biri sayısız astrolojik hesaplama tekniğini bir arada topladığı, Türkiye’de geliştirilmiş ilk ve tek Astroloji yazılımı olan Astrorehber®'dir.

İsim analizi konusunda da çeşitli çalışmalar yapan Yıldız, geliştirdiği isim analizi yazılımlarını 1999 yılında Yorumcu.com'da yayına alarak Türkiye'yi ilk kez Akrofonoloji® ile tanıştırmıştır.

Kitapları

Akrofonoloji® İsimlerin Enerjisi
Akrofonoloji® İsimlerin Enerjisi
Astroloji Rehberi 2011
Astroloji Rehberi 2011
Astroloji Rehberi 2010
Astroloji Rehberi 2010
Sağlıklı Yaşam Alternatifleri
Sağlıklı Yaşam Alternatifleri
Yorumcu 2007 Burçlar
Yorumcu 2007 Burçlar
Kahve Falı
Fala İnanma Falsız Kalma - Kahve Falı