Altan Yıldız - Yorumcu.com'un Kurucusu Altan Yıldız, İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nde Lisans, YTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde Yüksek Lisans öğrenimi yapmıştır.

Üniversite öğrenimi sırasında elektronik devrelerin bilgisayar yardımıyla analizi, sentezi ve simülasyonu, biyoelektrik işaretlerin sayısallaştırılması ve kalp hastalıklarının bilgisayar yardımıyla teşhisi gibi konularda çeşitli çalışmalarda bulunmuş, ayrıca Astroloji yazılımları ile ilgili algoritma ve teknikler ile ilgilenmiştir.

Yıldız, 1980 yılından bu yana Astroloji ve parapsikoloji ile araştırmacı olarak ilgilenmektedir. Türkiye’de ilk Astroloji yazılımını yüksek lisans eğitimi aldığı 1988 yılında yazmıştır.

1993 yılında biyoenerjist Kemal Haluk Cebe ile ortak çalışmalarda bulunmaya başlamıştır. 1998 yılında Türkiye'deki ilk biyoenerji kitabı Umut Biyoenerji'yi yayınlanmışlardır.

12 Ocak 1999 tarihinde Yorumcu'yu kurmuştur. Geçmiş yıllarda geliştirdiği Astroloji ve diğer yazılımları Yorumcu'da İnternet ortamına taşıyarak, büyük bir kullanıcı kitlesinin hizmetine sunmuştur.

Altan Yıldız’ın önemli çalışmalarından biri sayısız astrolojik hesaplama tekniğini bir arada topladığı, Türkiye’de geliştirilmiş ilk ve tek Astroloji yazılımı olan Astrorehber®'dir.

İsim analizi konusunda da çeşitli çalışmalar yapan Yıldız, geliştirdiği isim analizi yazılımlarını 1999 yılında Yorumcu.com'da yayına alarak Türkiye'yi ilk kez Akrofonoloji® ile tanıştırmıştır.

Yıldız, çeşitli firmalarda yöneticilik yapmakta ve Yorumcu'nun yayın yönetmenliğini yürütmektedir.

Kitapları

Akrofonoloji® İsimlerin Enerjisi
Akrofonoloji® İsimlerin Enerjisi
Astroloji Rehberi 2011
Astroloji Rehberi 2011
Astroloji Rehberi 2010
Astroloji Rehberi 2010
Sağlıklı Yaşam Alternatifleri
Sağlıklı Yaşam Alternatifleri
Yorumcu 2007 Burçlar
Yorumcu 2007 Burçlar
Kahve Falı
Fala İnanma Falsız Kalma - Kahve Falı