Astroloji Rehberi®

Astrolojinin Temel Kavramları ve Tanımları

Astroloji ölçülebilen zaman kadar eskidir. Yunanca; yıldız anlamındaki "astra" ve mantık veya sebep anlamındaki "logos" kelimelerinden türemiştir. Tam anlamı yıldızlar ve gezegenler tarafından konan öğreti ve kanunları içerir.

Evrenimiz çeşitli türden ilginç enerjiler ile doludur ve Astroloji bu enerjileri yorumlamamıza yardımcı olur. Göksel yörüngeler ve Dünyadaki olaylar arasında paraleller çizebilmemizi sağlayan Astroloji bir dil ve sembol kümesidir. Elementler, burçlar, gezegenler, evler ve görünümlerden yararlanır.

Doğum haritanız (yıldız haritanız veya horoskopunuz) doğum günü ve saatinizde, doğum yerinizden gökyüzüne bakış ile hazırlanan dairesel, saat şeklinde kişisel bir haritadır. Bir astrolog bunlara göre hesaplar yapar, durumları saptar ve yorumlarda bulunur.

Astroloji evrende uyum ve simetrinin var olduğunu ayrıca herkesin bu uyum ve simetrinin bir parçasını oluşturduğunu gösterir, insanın türlü özelliklerini yansıtır. Yeteneklerini belirtir, zayıf yönlerini açıklar. Bütün bunlara dayanarak neler yapabileceğini, mutluluğu nerede arayabileceğini söyler. İnsanın doğum anında aldığı güçlü gezegen etkilerinden yararlanmasını ve böylece kendisine iyi bir yol çizmesini sağlar.

Astroloji'nin amacı bize olanlar için gezegenleri suçlamak değil, aksine gezegenlerle ilgili belirtiler yardımıyla kendimiz hakkında bir şeyler öğrenmektir. Kendimizi açıkça gördüğümüz zaman yeni özelliklerimizi kolayca keşfedebilir ve hayatımızı daha dolu, daha amaçlı, daha yaratıcı hale getirebiliriz.

Astroloji'nin Temel Kavramları

Elementler deneyimin enerji öğeleridir. Burçlar temel enerjilerdir ve deneyimlerin belirli özelliklerini vurgulamaktadırlar. Gezegenler enerji akışını düzenler ve deneyimlerin boyutlarını temsil ederler. Evler, belirgin enerjilerin en kolay şekilde ifade edildiği ve en direkt şekilde uygulandığı deneyim alanlarını temsil etmektedir. Görünümler dinamizmi, deneyimlerin yoğunluğunu ve ayrıca bireysel anlamda enerjilerin nasıl etkileşim içerisinde olduğunu açığa çıkarır.

Etiketler