Ay Dönüşü Haritası

Transit Ay, yaklaşık olarak her 28 günde bir doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Ay Dönüşü (Lunar Return, LR) adı verilir.

Ay Dönüşü Haritası

Hesaplama için Natal (Doğum) ve Konum (Dönüş) bilgilerini doldurup alttaki Hesapla butonuna tıklayın.

Seçenekler için Seçenekler sekmesine bakın.

Doğum Bilgileri (Natal)

Konum Bilgileri

Seçenekler

Saat Dilimi (TZ)
Yaz Saati (DST)
İlişkinizde Sizi Neler Bekliyor?Hemen Öğren

Diğer Hesaplayıcılar

Yıldız HaritasıGüneş BurcuAy BurcuAy KişiliğiYükselen BurçAlçalan BurçÇekim BurçlarıDoğum HaritasıBirliktelik HaritasıEşleşim HaritasıGüneş DönüşüGezegen Saatleri

Ay Dönüşü Nedir?

Ay Dönüşü Dünya etrafındaki transit Ay, yaklaşık olarak her 28 günde bir doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Ay Dönüşü (Lunar Return, LR) adı verilir.

Astroloji'deki dört temel öngörü metodundan biri olan Ay Dönüşü, Ay'ın doğum konumuna geri döndüğü anda yeni bir doğum haritasının ortaya çıktığı prensibinden doğmuştur. Bu tanımlama Güneş Dönüşü için de aynıdır ancak Ay Dönüşü bir sonraki dönüşe kadar sadece ay boyunca hüküm sürecek olan etkileri ve eğilimleri kapsar.

Bireyler için hazırlanan Ay Dönüşü Haritası, Ruhsal Doğum Haritası olarak da isimlendirilir.

Bir Ay Dönüşü Haritası zamana ya da tarihe bakmaksızın, Ay'ın doğum günündeki aynı dereceye ulaştığı an için yapılır. Bu, o anda bulunduğunuz konuma (ülke ve şehir, enlem ve boylam) göre hesaplanır. Devamı

Ay Dönüşü Raporu

Astrorehber® Ay Dönüşü Astroloji Raporu Türkiye'nin Astroloji yazılımı Astrorehber®'den Ay Dönüşü haritanızın analiz ve yorumunu içeren Astrorehber® Ay Dönüşü Raporu satın alabilirsiniz. Bilgi ve örnek rapor için tıklayın.

Yazılar