Astrorehber® Ay Dönüşü Haritası Hesaplama (Lunar Return Chart Calculator)

Ay Dönüşü HaritasıDünya etrafındaki transit Ay, yaklaşık olarak her 28 günde bir doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Ay Dönüşü (Lunar Return, LR) adı verilir.

Astroloji'deki dört temel öngörü metodundan biri olan Ay Dönüşü, Ay'ın kendi natal konumuna geri döndüğü anda yeni bir doğum haritasının ortaya çıktığı prensibinden doğmuştur. Bu tanımlama Güneş Dönüşü için de aynıdır ancak Ay Dönüşü bir dahaki dönüşe kadar sadece ay boyunca hüküm sürecek olan etkileri ve eğilimleri kapsar.

Bir Ay Dönüş haritası zamana ya da tarihe bakmaksızın, Ay'ın doğum günündeki aynı dereceye ulaştığı an için yapılır. Bu, o anda bulunduğunuz konuma (ülke ve şehir, enlem ve boylam) göre hesaplanır.

Aşağıdaki servisimiz dilediğiniz bir tarih ve yer için renkli kart grafiği ile Ay Dönüşü Haritası (Lunar Return Chart) çıkartır. Kartın üzerine tıklayıp yeni pencerede açabilir ve dilerseniz bilgisayarınıza saklayabilirsiniz.

 Doğum Bilgileri  Ay Dönüşü Haritasının Hesaplanacağı Tarih ve Yer
Natal Ay Ay Dönüşü Tarihi
Cinsiyet Bay   Bayan   Olay Konum
İsim Enlem, Boylam
Doğum Tarihi    Takvim
Tarih    Takvim
Doğum Saati    Sıfırla Saat    Sıfırla
Doğum Yeri Ülke Ülke
Doğum Yeri Şehir
Şehir Sakla
   
 Teknik Seçenekler    Seçenekleri Göster / Gizle

Astrorehber® doğum haritası servisimizden natal, karma ve sinastri harita ve yorumları için tıklayın.

Astroloji'de Öngörü Yöntemleri, yıldız haritası analizi, kişiye özel yıldız haritası, ücretsiz doğum haritası, doğum haritası nedir?, horoskop nedir?, Ay burcu hesaplama, yükselen burç hesaplama, alçalan burç bulma

doğum haritası nedir?, horoskop nedir?, birliktelik haritası, karma veya kompozit harita nedir?, Ay burcu bulma, yükselen burç bulma, alçalan burç bulma

Ücretsiz doğum haritası: www.dogumharitasi.net, ücretsiz yıldız haritası: www.yildizharitasi.net
Ücretsiz yıldız haritası: www.yildizharitasi.org, ücretsiz doğum haritası: www.dogumharitasi.org