Yay Burcu 2002 Yorumları

2002 Burçlar  | 2002 Yılında Yay Burcu

• Koç

• Boğa

• İkizler

• Yengeç

• Aslan

• Başak

• Terazi

• Akrep

• Yay

• Oğlak

• Kova

• Balık
Bu yıl aşkta çeşitli fırsatlarla karşılaşacaksınız. Yılın ilk altı ayında omuzlarınızdaki yük ve sorumlulukların, baskı ve ağırlığını açıkça hissedecek, daha sonraysa bunların teker teker yok olmaya başladığını göreceksiniz.

2002 Genel
2002'de Yay burçlarını kendi görüşlerini ve yaşadıkları çevreyi kendilerinin değiştireceği, önemli olaylarla dolu büyük bir yıl bekliyor. Burcunuz genel olarak yıl içindeki tüm tutulmalardan etkilenecek olmasına karşın, eğer özellikle 4, 10 veya 14 Aralık doğumlu bir Yay iseniz, sevindirici tarzda heyecanlandırıcı ve sarsıcı gelişmeler bekleyebilirsiniz.

Yılın ilk altı ayında omuzlarınızdaki yük ve sorumlulukların, baskı ve ağırlığını açıkça hissedecek, ve daha sonra ise bunların teker teker yok olmaya başladığını göreceksiniz. Bu dönemden sonra rahat ve derin bir nefes alabilirsiniz. Yeni yılda muhtemelen sizi umduğunuzdan daha fazla sayıda yolculuk bekliyor olacak. 2001'de başlayan bir işiniz sayesinde süper denilebilecek oranda para ve kariyer konularında kazanç veya gelişmeler yaşamış olabilirsiniz.

2003 yılına kadar Uranüs ile Neptün Kova'da buluşacak. Uranüs dışa dönük yaşamınızı geliştirmek için gereksindiğiniz fırsatları sağlar, Neptün ise manevi dünyanızı zenginleştirir. Aslında iki gezegen de iç dünyanızı etkiler, içinizde yıllardır uyuklamış yetenekleri canlandırır. Bu transit boyunca önemli dostluklar kuracak, arkadaşlarınızla daha yakınlaşacak, ideallerinizi paylaşan gruplara katılacaksınız. Gönüllü derneklere katılmanız da olası. Sonuçta bu dönemde zayıflara karşı merhametiniz artacak ve bu konuda bir şeyler yapma gereği duyacaksınız.

Aşk ve İlişkiler
Bu yıl Pluto'nun burcunuzda ve Satürn'ün ise ortaklıkları yöneten bölgede olması nedeniyle ilişkilerinizde az da olsa bazı terslikler görülebilecektir. Ancak Mayıs ayı geçtikten sonra, bunlar derece derece kolaylaşacak ve sizin için daha fazla denemeye değer bir hale gelecek. Yay'lar için sorumluluklar ve mücadele 2002'de kaçınılmaz ve büyük meseleler arasında. Doğum tarihiniz özellikle 4 - 9 Aralık aralığında ise, süregelen bir ilişkiniz hakkında bu yıl önemli bazı kararlar almanız gerekecektir.

26 Mayıs, 10 Haziran ve 4 Aralık'taki tutulmalar, bu meseleyi açığa çıkarmaya zorlayarak size yardımcı olacaklardır. Mayıs ayında büyük bir olasılıkla bazı Yay burçları için ortaya güçlü ve zorlayıcı bir çekim etkisi çıkacaktır. Diğerleri için ise bu, kişisel gelişmeyi ve yeni bazı değerlerin kazanılmasını hızlandıracak, ancak aynı zamanda onlara büyük bir sorun ve endişe kaynağı haline gelecek yeni bir partner ya da sevgiliyi temsil etmektedir. Aşkı bulmak için 2002'de çeşitli fırsatlarla karşılaşacaksınız. Ancak bazı karmaşık ve büyük değişikliklere de kendinizi şimdiden hazırlamanız gerekiyor.

Başarı ve Mücadele
Belki hali hazırda hayatınızı garantiye alan çeşitli birikimlere sahipsiniz ve bunları gerektiği şekilde düzenlediniz. Ancak yaşayacağınız değişiklikler sizin hayalinizde karşılaşmayı düşündüğünüz ihtimallerden çok daha farklı olabilir. Bazı Yay'lar için bu sıkıntılı geçiş ve yolculuk dönemleri sona ermişken, diğerleri için ise dönüşüm süreci henüz yaklaşan bir gelecek konumunu muhafaza ediyor. Bu kişilerin gerek parasal gerekse duygusal anlamdaki değişimlere hazır olmaları için yedekleri ve kendilerine yeterince güçlü inançları olması gerekmektedir.

Bu sloganı avucunuza çok yakın bir yerlerde tutmaya çalışın çünkü hayatın bazı yönleri olmadan da yaşamayı öğrenmeye çalışmak, hatta öğrenmekten öte yaşamak ve mutluluğu çok farklı yollarla yakalayabilmek değişim eğrinizin bir parçasıdır. Zafer sevinci uzun yıllar sarf edilen çabaların sonrasında alınan güzel bir ödüldür. Bu bazı Yay'lar için tam anlamıyla iş ve profesyonel hayatınızla ilgili konularda olacaktır.

Bazıları için ise yokuş yukarı tırmanılan dik yamaçlardan sonra yeniden canlanan ve çiçek açan bir ilişkiyi temsil edecektir. Sıkıntı ve mücadelelerinizin çoğu Satürn-Pluto kaynaklı olmasına rağmen, en azından düzlüğe çıkacağınız bir dönem de bulunmaktadır ve bu da bahsettiğimiz olumsuz etkilerin etkisini bir derece azaltan ve 2002'de soluk almanızı sağlayacak Haziran sonunda başlayacak süreçtir.

Uyumlu Günler: 26 Ocak, 11 Şubat, 29 Mart, 6 Nisan, 18 Mayıs, 3 Haziran, 5 Temmuz, 6 Ağustos, 11 Eylül, 26 Ekim, 9 Kasım, 18 Aralık.

Zorlayıcı Günler: 31 Ocak, 26 Şubat, 17 Mart, 27 Nisan, 26 Mayıs, 10 Haziran, 24 Temmuz, 24 Ağustos, 21 Eylül, 9 Ekim, 30 Kasım, 4 Aralık.