Astroloji Rehberi 2003 - Yorumcu.com 2003 Burç Yorumları (Özet) - Burçlar 2003 İçin Tıklayın

Yıllar: 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000
KOÇ (21 MART – 19 NİSAN)
Yönetici yıldızınız olan Mars’ın haritanızın fiziksel enerji alanını temsil eden bölümüne girmesi ile Ocak ayının ortasında sizin için görkemli bir yıl başlıyor. Bu durum sizi yeni yıl için kararlar almanız konusunda yüreklendirecek ve bu kararları yerine getirmek için çok fazla istekli olacaksınız. Fakat beslenmenizin de sağlıklı olması konusunda dikkatli olmalısınız. Bolca meyve, sebze ve balık yiyip iyi bir vitamin desteği alarak özellikle Şubat ayının sonuna doğru baskı altında olabilecek olan sinir sisteminizi destekleyebilirsiniz. Buna karşın, yeni bir yaşam şekli Nisan’dan Aralık ayının ortasına kadar denenebilir ve bu yaşam şeklinde kendinizi fiziksel olarak iyi hissetmenizi sağlayacak olan geçmiş duygusal yaşamınızdan bir şeyler bulabilirsiniz. Eğer ruhsal olarak bir takım ani gidiş gelişleri yaşadığınız farklı bir dönemin sonunda iseniz, beklediğiniz gibi sonuçlanmayan konulara yoğunlaşabilirsiniz. Bunu tam ve dikkatli yaptığınızda yılın sonunda uzun zamandır hissetmiş olduğunuzdan çok daha sağlıklı ve zinde olabilirsiniz.

Şans getiren Jüpiter Ağustos ayına kadar haritanızın aşk yaşamınız ile ilgili büyük bölümünü işgal etmeyi sürdürüyor. Diğer yararlı etkisi ise, şu anda bağlı kişi ya da yaşamınıza yeni girecek bir kişi için umutlanmanızdır. Haziran’ın ortasına doğru sizin üzerinizde çok büyük etkisi olabilen biri ile bir ilişkiniz olabilir. Bu çok güçlü bir bağ olmaktan ziyade pozitif iletişim ve zevk veren seksi bir enerjinin dengesini size sunacak. Bu uğurlu bir iş ortaklığı olabilir. Eylül ayından itibaren şansınız işiniz ile ilgili olacak. Yılın ikinci yarısı hedeflerinize ulaşmanız için sabırlı olmanızı gerektirecek. Aşk yaşamı ve maddi konularda daha sağduyulu davranabilirsiniz ve işbirlikleri yaşamınızda daha önemli hale gelebilir. Eğer büyük bir örgüt ya da kuruluşta çalışıyorsanız eskisine oranla daha başarılı olabilirsiniz, fakat biraz geri planda kalmanız muhtemel.
BOĞA (20 NİSAN – 21 MAYIS)
Bu yıl zindeliğiniz ve sağlınızın çevrenizdeki insanlar ile çok fazla ilişkili olabileceği bir yıl. Jimnastik, yüzme ya da diğer spor faaliyetlerinde arkadaşlarınızla zaman geçirmek sizin için büyük bir güç kaynağı olabilir. Fakat yaptığınız şeylerin bazılarında öncü olmanız istenebilir ve bu durum sizin alışkanlıklarınızdan uzaklaşmanızı ve yeni yolları denemenizi gerektirebilir. Bu yıl muhtemelen en zayıf noktalarınız sinir ve dolaşım sistemleriniz olacaktır ve bununla birlikte ne kadar fiziksel egzersiz yaptığınızla birlikte ne kadar dinlenmeye vakit ayırdığınızdan da emin olmalısınız. Erken yatmak, B ve C vitaminli yiyecekler, balık ve çok makarnanın yapabileceklerine karşı koymanıza yardım edecektir. Sevdiğiniz kalorili yiyecekleri her zaman reddetmeniz tabii ki olanaksızdır, bu nedenle duyarlı yaşamak için bütün isteklerinizi yapmaktan vazgeçmelisiniz.

Muhtemelen hala son birkaç yıldır zamanınızı adamış olduğunuz ilgi alanlarından yararlanmak adına yoğun olarak çalışıyorsunuz. 2003’ün ilk altı ayında eğer hala kendinize özen göstermeyi bir kenara itmişseniz, bu yoğun çalışmanızın karşılığını almaya başlayacaksınız. Her ne kadar aldığınız karşılıklar çok fazla olmasa da sizi tatmin edecek boyutta olacak. Yoğun kişisel ilişkiler Pluto'nun güçlü etkisi ile sürecek. Kendinizi kişisel ilişkilerinizde zorunluluktan yaptığınız şeylerin sonuna gelmiş olarak bulabilirsiniz ve bazen girişimleri anlamakta zorlanabilirsiniz. Bu duruma sebep olan kişiye ya sıkıca bağlanır ya da ondan uzaklaşabilirsiniz. Bununla birlikte Ağustos’tan itibaren çok daha büyük bir gelişim sürecine başlayacaksınız. Yılın sonuna doğru iyi haberler almanız oldukça muhtemel. Bu burçtan olan bazı kişiler içine kapanmaya bazıları da dışa oldukça açılmaya karar verebilir, fakat en azından beklentileriniz hakkında çok daha fazla mutlu olacaksınız.
İKİZLER (22 MAYIS – 21 HAZİRAN)
Yaz başlarında iki buçuk yıldır sizin burcunuzda olan ve sınırlamalar getiren Satürn gezegeninin burcunuzdan çıkması ile kutlayacağınız önemli şeyler olacak. Üzerinizden büyük bir yük kalkacak ve hiç şüphesiz ki enerjiniz belirgin bir şekilde artacak. Peki 2003’ün ilk altı ayında neler olacak? Enerji ve girişim gezegeni Mars oldukça pozitif bir konumda yer alıyor ve bu da size yeniliklerin gelmesine yardımcı olacak, daha derli toplu bir yaşamı da beraberinde getirecek. Fakat halen dengeli bir yaşama olan gereksiniminiz sürecek ve Haziran’dan sonra bile sorumluluklarınız çok fazla artacağından Mars’ın size kazandıracağı enerjiyi hissetmeniz pek mümkün gözükmüyor. 2003’ün ikinci yarısı doğaya yakın olacağınız uğraşlarınız için çok uygun olacak. Yürümek sizin için iyi bir terapi gibi gelebilir ve sağlıklı beslenmeyi düşünerek yiyeceklerinizin doğal ya da organik olmasına daha fazla önem vereceksiniz.

Son birkaç yıldır Satürn/Pluto ekseni iyi ya da kötü yaşamınızda önceliği yakın ilişkilere vermenize neden oldu. Fakat şüphesiz bu süreç boyunca dayanma gücünüzün az olması bir dezavantaj olarak belirdi. 2003’ün ilk yarısında benzer şeyleri daha yoğun yaşayabilirsiniz, fakat büyük bir değişiklik olmakta. 2003’ün ikinci yarısı kendinizi paraya, yaşadığınız yere, yaşam biçiminize daha fazla odaklanmış olarak görebilirsiniz. Fakat bu durum yaşamınızın eğlenceli olmayacağı anlamına da gelmiyor. Aslında aylar geçtikçe daha fazla sosyal olacaksınız. Gereksinimlerinizi konfor, makul nakit para akışı ve iyi organize olmaya yönelik olarak değerlendireceksiniz. Aşk yaşamınız ile ilgili kıvılcım yılın oldukça sonlarına doğru gelişecek. Çünkü o dönemlerde kendinize olan güveniniz daha fazla olacak ve kendinizi çok daha fazla ilgi çekici bulacaksınız. İş ortamınızda ya da dünyevi aktivitelerinizde karşılaşacağınız biri gerçekten sizi cezbedebilir.
YENGEÇ (22 HAZİRAN – 23 TEMMUZ)
2003’ün ilk altı ayı cinsel sağlınıza dikkat etmeniz gerektiğini size anımsatıyor ve aynı zamanda sisteminizden toksinlerin atılması ile ilgili olan organlarınıza da dikkat etmelisiniz. Boşaltım sistemlerinize yardımcı olacak kadar çok su içtiğinizden emin olun. Doğum gününüzden başlayarak büyük bir değişim meydana geliyor, her zamankinden çok daha az enerjili kendinizi hissedeceksiniz, bu durumda uğraşlarınıza odaklanmanız ve kendinizi fazla germemeniz gerekecek. Sorumluluklarınızı azaltmak zorundasınız. Fakat bu yıl kötü alışkanlıklarınızın üstesinden gelmeye başladığınız bir yıl da olacak. Başlangıçta bu çabalar çok hoşunuza gitmese de vücudunuz size öncülük edecek ve şekeri bırakmanızı sağlayacak ve eğer sigara içiyorsanız bunu da bırakacaksınız. Bu kötü alışkanlıkları bırakmadıkça tamamen sağlıklı hale gelmeniz pek olası değil. Mantıklı şeyleri mantıklı şekilde yapmanız işin sırrı.

Mali beklentileriniz sürecek ve aslında 2003 yılını dört gözle bekliyorsunuz. Şans gezegeni Jüpiter mali konularda size şans getirecek. En azından Ağustos’a kadar her türlü şans faktörü sizinle olacak. Fakat böyle bir duruma hazır değilseniz para elinizden uçup gidebilir. Bu yıl sizin için iletişim oldukça önemli bir konu fakat Haziran ayında çevrenizi çok fazla genişletmek ile başka şeyleri sınırlamak arasında bir denge kurmanız gerekli olacak. Disiplin gezegeni Satürn burcunuza hareket ediyor. Bu gezegenin etkisi ile yaşamınızın her yönü, arkadaşlarınız, aktiviteler hakkında istekleriniz, sorularınız olacak. Çevrenizdeki insanlar ile ilişkileriniz bitebilir. Bu durum her ne kadar ürkütücü gibi gözükse de aslında yaşam pozitif olabilir ve insanlar yaşamınızdan uzaklaşabilir ya da çok beklenmedik şekilde sizin düşlerinizin çoğuna sahip biri yaşamınıza girebilir.
ASLAN (24 TEMMUZ – 23 AĞUSTOS)
Yeni yılın başlaması ile kendinizi iyimser ve sağlıklı hissedebilirsiniz ve elbette ki bu his Ocak ayının ortasından itibaren daha fazla enerji verecektir. Fakat çok aşırı şeyler yapmaktan kaçınmalısınız, Jüpiter sizi aldatabilir ve bu nedenle olmadığınız halde kendinizi yenilmez hissedebilirsiniz. Ağustos sonundan Eylül sonuna kadar yaşamın karşı koyulmaz olmasını sağlayan iyi şeyler çekiciliği ile hislerinizin kontrolünü zor hale gelebilir. Bazıları sizin kötü yollara sapmanıza neden olabilir fakat siz kendiniz için en doğrusunu bilir ve hissedebilirsiniz. Satürn sizden yılın ikinci yarısında duygusal mutluluğunuza etki eden fiziksel durumunuz hakkında dikkatli olmanızı isteyecek. Gizli korkularla yönetilerek yaptığınız ya da yediğiniz hiçbir şey var mı? Sebze, bakliyat ya da yemişler gibi geleneksel fakat kaliteli yiyeceklerin hepsi sizin için yararlı olabilir ve doğru iş/yaşam dengesini bulmak için hazır yiyeceklerden ve fast foodlardan biraz uzak durmalısınız.

Doğum gününüze dek karizmanız oldukça etkileyici olmaya devam edecek. Bu durum size, çevrenizdeki insanları etkileyecek gücü verecek ve Uranüs’ün Mart ayında haritanızdaki en hırslı ve heyecanlı bölüme girmesi ile şaşırtıcı şekilde sürecek. Yılın geri kalan bölümünde de daha az büyüleyici olaylar olacağını sanmayın. Ağustos’tan başlayarak daha fazla ödüle sahip olacağınız görülüyor. Elbette ki en seksi olmayacaksınız ama yılların verdiği deneyim ile odak noktası olma özelliğinizi sürdürebilirsiniz. Fakat ancak esnek olduğunuz zaman bu özelliğinizi koruyabilirsiniz. Mevcut durumunuzu korumak ve ilişkilerinizi kontrol altında tutmak isterseniz, kendinize sunulmuş olan potansiyeli tam olarak göremeyeceksiniz. Maddi olarak da beklenmedik şekilde kazanç elde edebileceğiniz bir yıl olabilir. Beklemediğiniz şekilde başarıya ulaşabilirsiniz.
BAŞAK (24 AĞUSTOS – 23 EYLÜL)
Daha güvenli bir ev ortamı yaratma ile daha geniş bir çevredeki konumunuzu dengelemek son yıllarda basit olmamıştı ve iyi haber: Bu baskılar 2003’te azalacak. Jüpiter'in Ağustos’tan itibaren sizin burcunuza girmesi ile yaşam hakkında çok daha fazla iyimser olacak ve kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Hayatınızdaki her şey, fazla bir çaba göstermenize gerek kalmadan mükemmele doğru yönelecek. İncik ve ayak bileği bu yıl vücudunuzun en hassas bölgeleri olacak. Eğer egzersiz yaparsanız, bunların mümkün olduğunca esnemesine yardımcı olursunuz. Eğer yüzme ya da bisiklet sürme yaşamınızdaki rutinlerden değilse bile kısa bir süre sonra olacak. Bunlar eklemlerinize çok fazla baskı yapmadan sisteminizi uyarabilecek tipte uğraşlar olmasından dolayı sizin için ideal sporlardır.

Son yıllarda sağlık, ev ve aile konularında başka insanların sahip olduğu sorumluluklardan daha fazlasına sahip olmuş olmanıza karşın oldukça sabırlı davrandınız. 2003 yılı sizin için değişikliklerin olacağı bir yıl. İlki garip rastlantıların kaynağı Uranüs Mart ayında haritanızda partner bölümüne girmesi ile başlayacak. Önümüzdeki birkaç yıl çok daha fazla etkileyici olursanız şaşırmayın. Fakat bu durum sizi asi biri de yapabilir ve eğer memnun olmadığınız bir ilişkiniz varsa bu yıl kendinizi gösterme ve görüşlerinizin çok daha güçlü olacağı bir yıl olacak. Yazın büyük değişimler olacak. Çok daha fazla idealist bir yapıya sahip olabilirsiniz, fakat özellikle sizinle aynı görüşü paylaşmayan arkadaşlarınız çıkış kapısına doğru yönlenebilirler. Maddi olarak mücadeleci yapınız sürecek ve eğer insana dayanan bir işte çalışıyorsanız gerçekten iyi işler çıkarmaya başlayabilirsiniz. İşin sırrı sizin her işi ilk seferde gerektiği gibi yapma arzunuzda saklı.
TERAZİ (24 EYLÜL – 23 EKİM)
Dönemsel eğlencelerden hoşlanacaksınız fakat Ocak ortasında zindeliğiniz ile ilgili sorunlarınız olacak. Nisan ortası yeni aktivite ve uğraşlar elde etmek için mükemmel bir zaman. Yılın daha sonraki kısmında sorumluklularınız artacak. Bu sorumlulukları gereği gibi yerine getirebilmek için kendinizi hazırlama gereksinimi duyacaksınız. Genellikle tatlı yiyeceklere olan sevginiz karşı koyamayacağınız boyutta ve yaşamın tadını çıkarma düşüncesindesiniz. Fakat tatlıyı kesmeye kendinizi hazırlayın. Dişleriniz ve dizleriniz bu yılın sonlarına doğru dikkat etmeniz gereken bölgeler. Bu nedenle bu bölgelere zarar verecek her şeyden kaçının. Masaj dizleriniz için oldukça yararlı olabilir fakat sonra dizlerinizi uzun süre suda bekletmeniz gerekebilir. En azından bu uğraşlar sevdiğiniz şeyler yapmak için sizin de üzerinize düşeni yapmanız gerektiğini size hissettirebilir.

2003 yılının ortalarına doğru enerjiniz oldukça yüksek olacak ve parlak düşünceleriniz ile dikkatleri çekeceksiniz. Hayranlarınızı etkileyeceğinize emin olabilirsiniz fakat kalbinizde hala bir belirsizlik olacak. Buna karşın Mart’tan itibaren bu belirsizliklerden daha az etkileneceksiniz. Eğer biri ile ilgili bir tatili düşlemişseniz, 2003 bu düşünüzü gerçeğe dönüştürecek bir davranışın zamanıdır. Sonrasında bu kişiyi daha iyi tanıdıktan sonra daha kararlı bir ilişki yaşabilirsiniz. 2003 yılının ikinci yarısında maddi açıdan kazançlı olduğunuz bir dönemde olacaksınız fakat bu kazanç başınızı döndürecek boyutta olmayacak. Yeni yıl içerisinde iyi bir terfi alabilirsiniz ancak bunun için sıkı bir şekilde çalışmanız gerekiyor.
AKREP (24 EKİM – 22 KASIM)
Geçen yıl yaptığınız bazı konulardaki sıkı ortaklıklardan kendinizi kurtarmak istiyor gibi hissedebilirsiniz, çabalarınız tam anlamıyla tükenmeden önce yazın bu isteğiniz gerçekleşebilir. Eğer sizin harcadığınız çabaya tam anlamıyla karşılık vermeyen bir durumda kafanız karışmışsa bu sorunu çözeceksiniz. Barış, sakinlik ve aynı zamanda evde huzurlu bir yer bulmak sizin varlığınız için çok önemli olmaya devam edecek. Ve eğer başkaları ile yaşayacaksanız bazen bu insanlardan uzak kalma gereksinimi hissedeceksiniz, bu isteğinize karşılık verecek yapıda olan ev arkadaşları ile mutlu olacaksınız. Güneş, Mars ile birlikte sizin burcunuza doğru kaymaya başladığı zaman olan Haziran ayı ortasından Aralık ayına kadar en enerjik döneminizde olacaksınız. Yılın ikinci yarısında bir grupta çalışmak ya da takım sporları da sizi memnun edecek seçenekler olabilir.

Ev yaşamı 2003 yılının başlaması ile birlikte biraz belirsiz bir hale gelebilir. İş yaşamanızda da kişisel özerklik ve özgürlük sunan işlere karşı olan ilginiz artabilir. Fakat burcunuz Uranüs gezegeni tarafından yükseltilecek ve Mart ayında bu gezegenin ilerlemesi ile en coşkulu döneminizi yaşayacaksınız. Sonrasında ise kendinizden daha az emin olacaksınız ve yalnızca insanlara ne kadar yetenekli olduğunuzu ve onlardan farklı olduğunuzu göstermeyi çok daha fazla isteyeceksiniz. Yeteneklerinizi zorlayarak size aşırı ilgi gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece hayal ettiğinizden çok daha başarılı olabilirsiniz. Haziran’da sizin burcunuzda olacak Güneş/Ay tutulmasını döneminden başlayarak daha büyük bir enerjiye sahip olacaksınız. Kendinize karşı dürüst olmak sizin için bu dönemde oldukça önemli hale gelecek. Yılın ikinci yarısı aşk yaşamınız için mükemmel olabilir. Kendinden emin ve bakışların sıkça yöneldiği bir kişi olacaksınız.
YAY (23 KASIM – 21 ARALIK)
Pluto sizin burcunuzdaki hareketini sürdürüyor ve sağlığınız ile zindeliğiniz muhtemelen bu gezegenin etkisinden dolayı azalacak, buna karşın çok yaratıcı olma fırsatına sahipsiniz. İş ya da sıkı ortaklıklardaki sürpriz gelişmeler 2003 yılının ikinci yarısından sonra daha belirgin olarak hissedilebilir. Haziran ayından itibaren haritanızda daha fazla psikolojik olarak cesaret hissedeceğiniz döneme giriyor. Alternatif tıp, iyileştirme ya da kişisel gelişim kurslarına daha fazla ilgi duyabilirsiniz ve çevrenizdekiler sizin düşünceleriniz üzerinde çok güçlü bir etkiye sahip olacaklar. Enerjiniz yalnızca ilgi alanlarınızdaki uğraşlarınızı desteklemeniz için yeterli olacak, bu nedenle enerjinizin yetebileceği doğrultuda uğraşlar için seçimler yapmalısınız. Eğer balık, kabuklu deniz ürünleri yemeyi seviyorsanız bu yıl bu tür besinler sizin için daha cazip hale gelecek.

Bu yılın başlangıcında duygusal hayatınız ve ev yaşantınızda değişikliklere karşı hazırlıklı olun. Ciddi bir ilişkiden çok romantik bir ilişkiye gereksiniminiz var ve bu aşamada kendinizden çok daha fazla haberdar olmalı, ayrıca size en yakın olan kişiye karşı nasıl davranmanız gerektiğini bilmelisiniz. Zaman zaman daha yumuşak duygulara gereksinim duyacaksınız. Diğer yandan çok daha özgür olarak bir şeyler yapmak isteyeceğiniz bir dönem ile yer değiştirecek olan, sorumluluk almayı isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem bir ömür boyu sürmesi olası bir ilişkiyi doğurabilir ve bu aşamada yaşamanızın temel dayanakları radikal bir şekilde değişebilir. Yazın başlarında maddi açıdan biraz sıkıntılı bir dönem yaşayacaksınız. İş ortaklıklarında baskı hissedebilirsiniz ve bu durumunuzu uzun süre düşünmelisiniz. Eğer yeterince uzman olduğunuzu düşünüyorsanız ya da yeteneklerinizi göstereceğiniz başka bir iş alanına geçmeyi isterseniz, bir yolculuğa başlayacaksınız, ve bu yolculuk sizin için karlı olabilir.
OĞLAK (22 ARALIK – 20 OCAK)
Yönetici gezegeniniz Satürn Haziran ayına kadar sağlık ve formunuz üzerindeki etkilerini göstermeyi sürdürecek. Bu durumda iş yaşamınız enerjinizin büyük kısmını alabilir. Fakat çok fazla memnunluk hissedemeyeceksiniz ve bu durum sizin düş kırıklığı yaşayarak enerjinizi daha da fazla harcamanıza neden olabilecek. Bundan dolayı en azından yeni yılın ilk beş ayında enerjinizi korumalısınız. Yazın başlaması ile daha iyi hissedeceksiniz. Durumunuzda mücadele edebilmek için kaynaklara sahip olacaksınız ve eğer herhangi bir aktivite içinde yer alırsanız ya da iş yaşamınızda arzu ettiğiniz role sahip olursanız çok daha fazla motive ve rekabetçi olacaksınız. Ev ortamında daha mutlu iseniz zihniniz bu yıl bazı şeylerle meşgul olma gereksinimi duyacak ve yeni bir hobi ya da ilgi alanı jimnastik yaparak alacağınız keyif ve huzuru size sağlayacak.

En büyük doğal özelliğiniz olan zekanız 2003 yılı boyunca da sizin için önemli bir faktör olma özelliğini koruyacak. Aslında parlak düşüncelerinizi uygulama ve hem para hem de iyi ilişkilerden anlayarak yaşamı bir keyif haline getiren insanlarla bağlar kurma yeteneğiniz var. Fakat bu yetenekleriniz yılın ilk ayında sizinle olacak. Bu süreç içinde sıkı çalışmalısınız. Maddi gereklerinizi en iyi şekilde yerine getirdiğinizde oldukça kazançlı çıkacaksınız. Fakat iş dünyasının gereği olan kurnazlığı da öğrenmelisiniz. Haziran ayından itibaren önünüzde yeni bir sayfa açılıyor. Bu dönemde sorumluluk sahibi olmanıza değecek yakın bir ilişkiye girmek tamamen sizin buna gönüllü olmanıza bağlı. Bu ilişkide sorumluluktan başka sizin zekanızın da önemi var. Ancak bütün bunları yapabilmek için sizin doğanızın farklı bir yanını, yani yaşama daha dikkatli yaklaşan yanınızı açığa çıkarmalısınız.
KOVA (21 OCAK – 19 ŞUBAT)
Yönetici gezegenleriniz Satürn ve Uranüs’ün işbirliği, 2003 yılının ilk yarısında strese neden olmaya devam edebilir. Bir yanınız bireysel ve yaratıcı olmaya gereksinim duyarken diğer kısmınız duygusal kaynaklara gereksinim duyacak. Haziran ayında Satürn’ün haritanızda sağlık bölgesine bir ay tutulması ile birlikte girmesi bütün eforunuzu bu yıl kullanacağınızın önemli bir göstergesi. Başarı muhtemelen bağışıklık sisteminizi de geliştirecek fakat bu durum vücudunuz için gerekli olan egzersizleri bir kenara itmeniz anlamına gelmiyor. Günlük besinlerinizden kafeini azaltın, böylece sinir sisteminiz sizin daha sağlıklı hissetmenizi sağlayacak şekilde işlevini sürdürebilecek. Daha formda olmanız daha iyi bir şekilde isteklerinizin üstesinden gelmeniz demektir, bu nedenle aldığınız kararları bu yıl uygulamaktan kaçınmayın. Hafif egzersizler de kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Mart ve Nisan’ın ilk günleri cesur bir aşk için en iyi zaman olmayabilir fakat halen 7. evinizde bulunan Jüpiter’in etkisi ile ortaklık alanında geçici değişimler olabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa bu yılın başlarında bazı şeylerin azaldığını ya da eksildiğini hissedebilirsiniz. Değişken Uranüs’ün ilkbaharda 2.evinize girmesi size yardım edecek. Uranüs sizin sinirlerinizin sakinleşmesine katkıda bulunacak ve size eşsiz bir çekicilik ekleyecek. Ağustos’tan itibaren cinsel cazibeniz ve tutkunuz artacak, ve 2003’ün son altı ayında en çekici olduğunuz zamanlarınızı yaşayacaksınız. Yaşamda çok çalışmadan bazı şeyleri elde etmeniz zor fakat düzenli olarak çalışırsanız yıl sonunda çok kararlı bir maddi dengeyi sağlamış olursunuz.
BALIK (20 ŞUBAT – 20 MART)
2003’ün ilk kısmı sizin için geçen yıl ile oldukça benzer geçebilir. Satürn duygusal ve en yaşamınıza çok fazla baskı koyuyor ve Pluto daha geniş bir dünya için size zaman harcamanız için sizi zorluyor. Bu iki etkiyi yararlı bir şekilde bir araya getirmek de ayrı bir beceri konusu. Fakat cesur olun. Enerji gezegeni Mars Haziran ortasından itibaren sizin burcunuza girecek ve yılın sonuna kadar da sizin burcunuzda kalacak. Satürn’ün 5. evinize hareket etmesi ile Aralık ayına kadar kazanacağınız bir yola gireceksiniz. 2.5 yıllık bu periyodun ilk kısmında kendinizi yapılacak işleri organize ediyormuş gibi hissedeceksiniz. Ve her şeyin sizin çevrenizde dönmeye başlaması o kadar çabuk olacak ki siz bile şaşıracaksınız. Tabii bu tempo içinde arada sırada olan yorgunluk ve de yıpranma hissi olabilir, fakat bunlar geçici, güzel haberler sizi bekliyor.

Uranüs’ün Mart ayında sizin burcunuza girmesi ile yeni yılın ilk birkaç ayında yaşamınızda belirgin değişiklikler gerçekleşecek. Balık burcunun başlarında doğmuş olanlar için bu etki oldukça çabuk ve etkili olacak ve yaşamlarının her yönüne etki edecek. Uranüs gezegeni özgürlük ile ilgilidir. Bu nedenle Uranüs’ün etkisi ile sizi sınırlayan ortamlardan kaçabilir ya da sizi sınırlayan kişiden uzaklaşabilirsiniz. Satürn son iki yıldır size etki ettiği için kendinizde yenilikler yapma gereksinimi duyabilirsiniz. Aşk yaşamınız açısından çok yakın olduğunuz kişi ile yollarınızı ayırabilirsiniz. Fakat unutmayın hiçbir şey ya da hiç kimse yaşamınızda yapacağınız radikal değişikliği uygulayıncaya dek ya da yaşamınızı tamamen değiştirinceye değin sizin için uygun olmayacaktır. Gerçekle yüzleşmeye hazır olun, hatta başlayın ve yeniye kucak açın. Eğer bunu yaparsanız yılın ikinci yarısı sizin için çok iyi geçebilir.
Yorumlar: Altan Yıldız - © 2003 Yorumcu.com