Çin Burcu

Çin Burcu uygulamamız, antik Çin Takvimi esasına göre 1900 - 2030 yılları arasında Çin Burçlarını hesaplıyor. Hesaplama yöntemini, Çin Burcu Uyumları tablosunu ve diğer bilgileri altta bulabilirsiniz.

Çin Burcunuzu Öğrenin

Çin Astrolojisi ve Çin Burçları

Çin Astrolojisi - Çin Burçları Çin Astrolojisi'nde antik çağ Çin takvimi esasları kullanılmaktadır. Bunun dayandığı sistem, Ay'ın devirleri ile Güneş-Ay kısmi hareketlerine göre yapılan hesaplamalardır. Bu yönden Batı Astroloji Sistemi ile derin ayrılıkları vardır.

Çin Astrolojisi yönteminde Güneş ve Ay'ın devir hesaplarının yanında, geleneksel Çin felsefesinin beş elementine dayanan olumlu ve olumsuz görünümler içinde, on iki sembolik hayvan yılı ile tanımlanan bir sistem kullanılmaktadır. Bahsedilen elementler; Metal, Su, Tahta, Ateş ve Toprak'tır.

Yeni Çin Yılı Başlangıç Tarihi Nasıl Hesaplanır?
Bir Yeni Çin Yılı, Kış Gündönümünden (Yaklaşık 21 Aralık, bu dönemde Güneş ışıkları Oğlak Dönencesi'ne dik gelir) sonraki İkinci Yeniay'dan sonra başlar. Astronomik koşullara göre bu tarih sürekli değişir ancak her zaman Kova burcundaki Yeniay'a denk gelir ve 21 Ocak ile 20 Şubat arasında bir tarihe rastlar.

Yukarıdaki servisimizde otomatik yaptığımız bu işlemi dilerseniz eğitim amaçlı olarak elle de yapabilirsiniz. Ay Takvimi sayfamızda sayfamızda 1900 - 2150 yılları arasındaki tüm Yeniay evrelerini görebilirsiniz. İlgilendiğiniz yılın öncesinde, 21 Aralık'tan sonraki ikinci Yeniay'ın gerçekleştiği tarihi bulun. Bu tarih o yıl için Yeni Çin Yılı Başlangıcı olacaktır.

Çin Burçları ve Özellikleri
Fare
Fare
Öküz
Öküz
Kaplan
Kaplan
Tavşan
Tavşan
Ejderha
Ejderha
Yılan
Yılan
At
At
Koyun
Koyun
Maymun
Maymun
Horoz
Horoz
Köpek
Köpek
Domuz
Domuz
Çin Burcu Uyumu

Servisler

Yazılar