Doğum Haritası (Natal Harita)

Doğum Haritası, doğum anında gezegenlerin burçlar kuşağındaki konumlarını gösteren ve Evler adı verilen on iki bölüme ayrılmış bir karttır. Haritanın analizi ile çok sayıda kişisel özellik, nitelik ve unsur belirlenebilmektedir.

Doğum Bilgileri

2. Kişi Doğum Bilgileri

Seçenekler

Saat Dilimi (TZ)
Yaz Saati (DST)

Diğer Hesaplayıcılar

Birliktelik HaritasıEşleşim HaritasıYıldız HaritasıGüneş BurcuAy BurcuYükselen BurçAlçalan BurçÇekim Burçları

Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Nedir?

Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Yorumcu, 2000 yılında Türkiye'nin ilk Astroloji yazılımını geliştirmiştir.

Doğum haritası, doğum anınızda doğduğunuz yerden görünen gökyüzünün minyatür bir diyagramıdır. Bir haritanın hesaplanması için doğum tarihi, yılı, saati ve yeri gereklidir. Bu bilgilerin verilmesi ile doğum haritası (horoskop) hazırlanabilmektedir.

Bir doğum haritasında Güneş, Ay ve gezegenlerin (Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto) kesin konumları bulunur. Bu gezegenler doğum kartı denen dairesel diyagramlara yerleştirilir. Bu kart kozmik portreyi ya da kimliği temsil eder.

Haritanın en üstündeki Zodyak bölümü Başucu (MC: Medium Coeli), haritanın alt kısmı yani ayağınızın altındaki ve Dünyanın diğer tarafındaki bölümü Ayakucu (IC: Imum Coeli) olarak adlandırılır. Kartın en sol tarafındaki doğum anında ufukta beliren veya yükselen Zodyak bölümü olup Yükselen veya yükselen burçtur (AC: Ascendant). Haritanın sağ tarafında, Yükselen'in tam karşısında Alçalan bulunmaktadır (DC: Descendant). Zodyak'ın yerleştiği bu dört nokta – Yükselen (AC), Alçalan (DC), Başucu (MC) ve Ayakucu (IC) – çok önemlidir. Devamı

Doğum Haritası Raporları

Astrorehber® Doğum Haritası Raporları Türkiye'nin Astroloji yazılımı Astrorehber®'den doğum haritanızın analiz ve yorumunu içeren Astroloji Raporları satın alabilirsiniz. Bilgi ve örnek raporlar için tıklayın.

Gelecek Öngörü Raporları

Astrorehber® Öngörü Raporları Türkiye'nin Astroloji yazılımı Astrorehber®'den gelecek kategorisinde Astroloji Öngörü Raporları satın alabilirsiniz. Bilgi ve örnek raporlar için tıklayın.

Yazılar