Gezegensel Saatler

Herhangi bir olayı – toplantı, evlilik, seyahat, ev alma – gerçekleştirmek için en uygun zamanı belirlemenizi sağlayan Gezegensel Saatlerin kökeni Kaldeli gezegen dizilimi olarak bilinen eski bir Astrolojik sisteme dayanmaktadır.

Gezegensel Saatler

Hesaplama için Konum bilgisini doldurup alttaki Hesapla butonuna tıklayın.

Seçenekler için Seçenekler sekmesine bakın.

Doğum Bilgileri (Natal)

Konum Bilgileri

Seçenekler

Saat Dilimi (TZ)
Yaz Saati (DST)

Diğer Hesaplayıcılar

Yıldız HaritasıGüneş BurcuAy BurcuAy KişiliğiYükselen BurçAlçalan BurçÇekim BurçlarıDoğum HaritasıBirliktelik HaritasıEşleşim HaritasıGüneş DönüşüAy Dönüşü
2024 Yılı Neler Getiriyor?Hemen Öğren

Gezegensel Saatler Nedir?

Gezegensel Saatlar Gezegensel Saatler, toplantı, evlilik, seyahat, ev alma gibi herhangi bir olayı gerçekleştirmek için en uygun zamanı belirlemenizi sağlar. Kaldeli gezegen dizilimi olarak bilinen eski bir astrolojik sisteme dayanır. Dizilim şu şekilde sıralanır: Satürn, Jüpiter, Mars, Güneş, Venüs, Merkür, Ay ve bu sıralama sonsuza dek böyle sürüp gider; Satürn, Jüpiter...

Astroloji'ye göre gün, bulunduğunuz alanda Güneş’in doğduğu dakikada başlar, gece de Güneş’in battığı dakikada başlar. Günün ilk gezegensel saati haftanın hangi gününde olduğunuza bağlıdır. Pazar ve Pazarın ilk gezegensel saati Güneş tarafından yönetilir. İkinci saati Ay, üçüncü saati Mars yönetir. Gezegenlerin yönetimi, sırasıyla, güneşin batmasından önceki sekiz saat boyunca devam eder, ve sekizinci saatten sonra yine Güneş’in yönetimiyle başa dönülür.

Pazartesi ve Pazartesi'nin ilk saati Ay tarafından yönetilir. İkinci saati Mars, üçüncü saati Merkür yönetir. Salı ve Salın'ın ilk saatini Mars yönetir. Çarşamba ve Çarşamba'nın ilk saati Merkür tarafından yönetilir. Perşembe ve Perşembe'nin ilk saatinin yöneticisi Jüpiter’dir. Cuma ve Cuma'nın ilk saati Venüs’ün yönetimindedir. Cumartesi ve Cumartesi'nin ilk saatini yöneten gezegen Satürn’dür. Devamı

• Bir gezegensel saatin uzunluğu yılın hangi zamanında olduğunuza bağlı olarak değişiklik gösterir, çünkü yazın gündüzler kışın olduklarından daha uzundur (Kuzey Yarımküre’de).
• 66°34'N enleminin kuzeyindeki veya 66°34'S enleminin güneyindeki yerlerde Güneş, yazın bazı günler tüm gün ufkun üstünde ve kışın bazı günler tüm gün ufkun altındadır.
• Gün Işığından Yararlanma Saati tarihlerinde değişiklik yapılabileceğinden gelecekteki zamanların yanlış olabileceği ihtimali vardır.

Gezegensel Saatleri Kullanmanın Avantajları
Yapacağınız işlere en uygun zamanı seçmek için bir saat tablosu oluşturmak, seçim çizelgesi hazırlamaktan daha kolaydır ve daha az zaman alır (sizi bu hesaplarla uğraştırmamak için tabloyu otomatik hesaplatıyoruz). Örneğin, yazı yazmayı içeren bir işe başlamak için Çarşamba gününü, ya da Merkür’ün yönettiği bir saati seçebilirsiniz, çünkü Merkür hem Çarşamba gününü, hem de iletişimi ve yazı yazmayı yönetir. Kadınlarla ilgili bir iş için Cuma gününü veya Venüs tarafından yönetilen bir saati seçebilirsiniz, çünkü Venüs hem kadınlarla ilgili meseleleri hem de Cuma gününü yönetir.

Genel olarak, Güneş saati bir anlaşma veya imza bekleyen konular için, Venüs saati alışveriş ve ilişkiler için, Ay saati kısa yolculuklar ve ziyaretler için, Satürn saati elinizde bekleyen bitirilmemiş işleri gözden geçirmek için, Jüpiter saati iş idaresi ve yönlendirmesi için, Mars saati ise yeni bir projeye başlamak için uygun bir süreci işaret eder.

Gelecek Öngörü Raporları

Astrorehber® Öngörü Raporları Türkiye'nin Astroloji yazılımı Astrorehber®'den gelecek kategorisinde Astroloji Öngörü Raporları satın alabilirsiniz. Bilgi ve örnek raporlar için tıklayın.

Yazılar