Güneş Dönüşü Haritası Hesaplama

Transit Güneş, yılda bir kez doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Güneş Dönüşü (Solar Return, SR) adı verilir.

Ay Dönüşü Haritası Hesaplama

Transit Ay, yaklaşık olarak her 28 günde bir doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Ay Dönüşü (Lunar Return, LR) adı verilir.

Yıldız Haritası Hesaplama

Gezegenlerin burçlar kuşağı üzerinde özel bir ana ait konumlarını gösteren sembolik şemaya Yıldız Haritası (Doğum Haritası, Horoskop) adı verilir.

Güneş Burcu Hesaplama

Güneş Burcu doğduğunuz yerde ve anda Güneş'in Zodyak'ta içinde bulunduğu burçtur. Karakterimizin temel yapısını gösterir. Güneş Zodyak'ta her burcu yaklaşık bir ayda tamamlar.

Ay Burcu Hesaplama

Ay Burcu karakter açısından dışarıya gösterdiğimiz, duygusal kişiliğimizi temsil eder. Ay Zodyak'ta her burcu yaklaşık iki buçuk günlük bir sürede geçer.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç doğduğunuz sırada ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Görünüşü ve başkalarının sizi nasıl gördüğünü de ifade eder. Yükselen, yaklaşık iki saatte bir burç değiştirir.

Alçalan Burç Hesaplama

Alçalan Burç doğduğunuz sırada ufuk çizgisinde batan burçtur. Evlilik partnerini, evliliğin getirilerini ve birlikteliğin uyumunu tanımlar. Evlilik veya ilişki burcudur. Alçalan, yaklaşık iki saatte bir burç değiştirir.

Çekim Burçları (Kadın)

Astroloji erkeklerin ve kadınların ne tür kişilerden etkilendiklerine dair ipuçlarını verebilir. Çekim Burçları servisimiz, Astrorehber® Astroloji yazılımımız ile doğum haritanızı analiz ederek, bir erkek için ideal kadını veya bir kadın için ideal erkeği belirlemenin temel bir yöntemini sunuyor.

Ay Evresi Hesaplama

Astroloji'de Ay'ın hangi evresinde doğduğunuz oldukça önemlidir ve doğum anınızdaki Ay Evresi kişiliğinize dair bazı ipuçlarını verebilir. Ay Evresi servisimiz doğduğunuz veya dilediğiniz bir tarih için Ay evresini belirleyip bu evreye göre kişilik yorumunu veriyor. Ay resmine tıklayıp ilgili Ay Takvimine erişebilirsiniz.

Gezegensel Saatleri Hesaplama

Herhangi bir olayı – toplantı, evlilik, seyahat, ev alma – gerçekleştirmek için en uygun zamanı belirlemenizi sağlayan Gezegensel Saatlerin kökeni Kaldeli gezegen dizilimi olarak bilinen eski bir Astrolojik sisteme dayanmaktadır.

Gezegensel Saatler

Hesaplama için Konum bilgisini doldurup alttaki Hesapla butonuna tıklayın.

Seçenekler için lütfen Seçenekler sekmesine bakın.

Doğum Bilgileri (Natal)

Bilgiler
Sakla

Konum Bilgileri

Bilgiler
Sakla

Seçenekler

Saat Dilimi (TZ)
Yaz Saati (DST)

• 66°34'N enleminin kuzeyindeki veya 66°34'S enleminin güneyindeki yerlerde Güneş, yazın bazı günler tüm gün ufkun üstünde ve kışın bazı günler tüm gün ufkun altındadır.

Gezegensel Saatler Nedir?

Gezegensel SaatlarGezegensel Saatler, Kaldeli gezegen dizilimi olarak bilinen eski bir astrolojik sisteme dayanır. Dizilim şu şekilde sıralanır: Satürn, Jüpiter, Mars, Güneş, Venüs, Merkür, Ay ve bu sıralama sonsuza dek böyle sürüp gider; Satürn, Jüpiter...

Astroloji'ye göre gün, bulunduğunuz alanda Güneş’in doğduğu dakikada başlar, gece de Güneş’in battığı dakikada başlar. Günün ilk gezegensel saati haftanın hangi gününde olduğunuza bağlıdır. Pazar ve Pazarın ilk gezegensel saati Güneş tarafından yönetilir. İkinci saati Ay, üçüncü saati Mars yönetir. Gezegenlerin yönetimi, sırasıyla, güneşin batmasından önceki sekiz saat boyunca devam eder, ve sekizinci saatten sonra yine Güneş’in yönetimiyle başa dönülür.

Pazartesi ve Pazartesi'nin ilk saati Ay tarafından yönetilir. İkinci saati Mars, üçüncü saati Merkür yönetir. Salı ve Salın'ın ilk saatini Mars yönetir. Çarşamba ve Çarşamba'nın ilk saati Merkür tarafından yönetilir. Perşembe ve Perşembe'nin ilk saatinin yöneticisi Jüpiter’dir. Cuma ve Cuma'nın ilk saati Venüs’ün yönetimindedir. Cumartesi ve Cumartesi'nin ilk saatini yöneten gezegen Satürn’dür. Devamı

• Bir gezegensel saatin uzunluğu yılın hangi zamanında olduğunuza bağlı olarak değişiklik gösterir, çünkü yazın gündüzler kışın olduklarından daha uzundur (Kuzey Yarımküre’de).
• Gün Işığından Yararlanma Saati tarihlerinde değişiklik yapılabileceğinden gelecekteki zamanların yanlış olabileceği ihtimali vardır.

Gezegensel Saatleri Kullanmanın Avantajları
Yapacağınız işlere en uygun zamanı seçmek için bir saat tablosu oluşturmak, seçim çizelgesi hazırlamaktan daha kolaydır ve daha az zaman alır (sizi bu hesaplarla uğraştırmamak için tabloyu otomatik hesaplatıyoruz). Örneğin, yazı yazmayı içeren bir işe başlamak için Çarşamba gününü, ya da Merkür’ün yönettiği bir saati seçebilirsiniz, çünkü Merkür hem Çarşamba gününü, hem de iletişimi ve yazı yazmayı yönetir. Kadınlarla ilgili bir iş için Cuma gününü veya Venüs tarafından yönetilen bir saati seçebilirsiniz, çünkü Venüs hem kadınlarla ilgili meseleleri hem de Cuma gününü yönetir.

Genel olarak, Güneş saati bir anlaşma veya imza bekleyen konular için, Venüs saati alışveriş ve ilişkiler için, Ay saati kısa yolculuklar ve ziyaretler için, Satürn saati elinizde bekleyen bitirilmemiş işleri gözden geçirmek için, Jüpiter saati iş idaresi ve yönlendirmesi için, Mars saati ise yeni bir projeye başlamak için uygun bir süreci işaret eder.

Öngörü Raporları

Astrorehber® Astroloji Raporları Türkiye'nin Astroloji yazılımı Astrorehber®'den gelecek kategorisinde üç farklı Astroloji Öngörü Raporu satın alabilirsiniz. PDF formatında oluşturulan raporunuzu siparişinizden hemen sonra indirip okuyabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve örnek raporlar için tıklayın.

Etiketler