Ay Dönüşü Haritası Hesaplama

Dünya etrafındaki transit Ay, yaklaşık olarak her 28 günde bir doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Ay Dönüşü (Lunar Return, LR) adı verilir. Astroloji'deki dört temel öngörü metodundan biri olan Ay Dönüşü, Ay'ın kendi natal konumuna geri döndüğü anda yeni bir doğum haritasının ortaya çıktığı prensibinden doğmuştur ve bir dahaki dönüşe kadar sadece ay boyunca hüküm sürecek olan etkileri ve eğilimleri kapsar. Bireyler için hazırlanan Ay Dönüşü Haritası, Ruhsal Doğum Haritası olarak da isimlendirilir.

Yıldız Haritası Hesaplama

Gezegenlerin burçlar kuşağı üzerinde özel bir ana ait konumlarını gösteren sembolik şemaya Yıldız Haritası (Doğum Haritası, Horoskop) adını veririz. Yıldız haritası yorumu ile kişisel özellik ve nitelikler, güçlü ve zayıf yönler, etkilenilen kişilerin özellikleri ve daha bir çok unsur belirlenebilir.

Güneş Burcu Hesaplama

Güneş Burcu karakterimizin en derinlerini, temel yapısını gösterir. Hayatımız boyunca asla değişmeyecek olan temel kişilik özelliklerimize işaret eder. Burcunuz (Güneş Burcunuz) doğduğunuz yerde ve anda Güneş'in Zodyak'ta içinde bulunduğu burçtur. Güneş Zodyak'ta her burcu yaklaşık bir ayda tamamlar. Dolayısıyla tüm Zodyak'tan on iki aylık bir sürede geçer. Doğum yeri ve zamanı Güneş burcunun hangi burç olacağını belirler.

Ay Burcu Hesaplama

Ay Burcu karakter açısından dışarıya gösterdiğimiz, duygusal kişiliğimizi temsil eder ve Merkür ile birlikte zihinsel durumumuzu gösterir. Ay Zodyak'ta çok daha hızlı hareket eder ve her burcu sadece iki buçuk günlük bir sürede geçer. Dolayısıyla tüm Zodyak'taki seyahati yaklaşık bir ay sürer. Doğum yeri ve zamanı Ay burcunun hangi burç olacağını belirler.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç doğduğunuz sırada ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Görünüşü ve kendinizi nasıl gördüğünüzü temsil eder. Ay ve yönetici gezegenle bağlantılı olarak başkalarının sizi nasıl gördüğünü de ifade eder. Dünya kendi ekseni etrafındaki dönüşünü yirmi dört saatte tamamlar. Dolayısıyla Koç'tan Balık'a kadar bütün burçların ufuktan yükselmesi sadece bir gün alır. Her burç Ufuk Çizgisinden yaklaşık iki saatte geçer. Doğum yeri ve zamanı yükselenin hangi burç olacağını belirler.

Alçalan Burç Hesaplama

Alçalan Burç doğduğunuz sırada ufuk çizgisinde batan burçtur. Astrolojik evlerde 7. evin başlangıç çizgisi ile belirlenen alçalan burç, evlilik partnerini, evliliğin getirilerini ve birlikteliğin uyumunu tanımlar. Evlilik veya ilişki burcu olarak da bilinir. Dünya kendi ekseni etrafındaki dönüşünü yirmi dört saatte tamamlar. Dolayısıyla Koç'tan Balık'a kadar bütün burçların ufukta batması sadece bir gün alır. Her burç Ufuk Çizgisinden yaklaşık iki saatte geçer. Doğum yeri ve zamanı alçalanın hangi burç olacağını belirler.

Çekim Burçları (Kadın)

Astroloji erkeklerin ve kadınların ne tür kişilerden etkilendiklerine dair ipuçlarını verebilir. Çekim Burçları servisimiz, Astrorehber® Astroloji yazılımımız ile doğum haritanızı analiz ederek, bir erkek için ideal kadını veya bir kadın için ideal erkeği belirlemenin temel bir yöntemini sunuyor.

Ay Evresi Hesaplama

Astroloji'de Ay'ın hangi evresinde doğduğunuz oldukça önemlidir ve doğum anınızdaki Ay Evresi kişiliğinize dair bazı ipuçlarını verebilir. Ay Evresi servisimiz doğduğunuz veya dilediğiniz bir tarih için Ay evresini belirleyip bu evreye göre kişilik yorumunu veriyor. Ay resmine tıklayıp ilgili Ay Takvimine erişebilirsiniz.

Gezegensel Saatleri Hesaplama

Herhangi bir olayı – toplantı, evlilik, seyahat, ev alma – gerçekleştirmek için en uygun zamanı belirlemenizi sağlayan Gezegensel Saatlerin kökeni Kaldeli gezegen dizilimi olarak bilinen eski bir Astrolojik sisteme dayanmaktadır.

Tarih ve Konum

Otomatik doldur
Konumu sakla

Sonuçlar

Hesaplama için bilgileri doldurup alttaki butona tıklayın.

Seçenekler sekmesinden yaz saati, ev sistemi gibi hesap parametrelerini değiştirebilirsiniz.

Örnek: 1,50 (En fazla 4,99)
Örnek: 1,50 (En fazla 4,99)
Yaz saati otomatik alınır. Elle değiştirilebilir.

• 66°34'N enleminin kuzeyindeki veya 66°34'S enleminin güneyindeki yerlerde Güneş, yazın bazı günler tüm gün ufkun üstünde ve kışın bazı günler tüm gün ufkun altındadır.

Gezegensel Saatler Nedir?

Gezegensel SaatlarGezegensel Saatler, Kaldeli gezegen dizilimi olarak bilinen eski bir astrolojik sisteme dayanır. Dizilim şu şekilde sıralanır: Satürn, Jüpiter, Mars, Güneş, Venüs, Merkür, Ay ve bu sıralama sonsuza dek böyle sürüp gider; Satürn, Jüpiter...

Astroloji'ye göre gün, bulunduğunuz alanda Güneş’in doğduğu dakikada başlar, gece de Güneş’in battığı dakikada başlar. Günün ilk gezegensel saati haftanın hangi gününde olduğunuza bağlıdır. Pazar ve Pazarın ilk gezegensel saati Güneş tarafından yönetilir. İkinci saati Ay, üçüncü saati Mars yönetir. Gezegenlerin yönetimi, sırasıyla, güneşin batmasından önceki sekiz saat boyunca devam eder, ve sekizinci saatten sonra yine Güneş’in yönetimiyle başa dönülür.

Pazartesi ve Pazartesi'nin ilk saati Ay tarafından yönetilir. İkinci saati Mars, üçüncü saati Merkür yönetir. Salı ve Salın'ın ilk saatini Mars yönetir. Çarşamba ve Çarşamba'nın ilk saati Merkür tarafından yönetilir. Perşembe ve Perşembe'nin ilk saatinin yöneticisi Jüpiter’dir. Cuma ve Cuma'nın ilk saati Venüs’ün yönetimindedir. Cumartesi ve Cumartesi'nin ilk saatini yöneten gezegen Satürn’dür.

Bir gezegensel saatin uzunluğu yılın hangi zamanında olduğunuza bağlı olarak değişiklik gösterir, çünkü yazın gündüzler kışın olduklarından daha uzundur (Kuzey Yarımküre’de).

Gezegensel Saatleri Kullanmanın Avantajları
Yapacağınız işlere en uygun zamanı seçmek için bir saat tablosu oluşturmak, seçim çizelgesi hazırlamaktan daha kolaydır ve daha az zaman alır (sizi bu hesaplarla uğraştırmamak için tabloyu otomatik hesaplatıyoruz). Örneğin, yazı yazmayı içeren bir işe başlamak için Çarşamba gününü, ya da Merkür’ün yönettiği bir saati seçebilirsiniz, çünkü Merkür hem Çarşamba gününü, hem de iletişimi ve yazı yazmayı yönetir. Kadınlarla ilgili bir iş için Cuma gününü veya Venüs tarafından yönetilen bir saati seçebilirsiniz, çünkü Venüs hem kadınlarla ilgili meseleleri hem de Cuma gününü yönetir.

Genel olarak, Güneş saati bir anlaşma veya imza bekleyen konular için, Venüs saati alışveriş ve ilişkiler için, Ay saati kısa yolculuklar ve ziyaretler için, Satürn saati elinizde bekleyen bitirilmemiş işleri gözden geçirmek için, Jüpiter saati iş idaresi ve yönlendirmesi için, Mars saati ise yeni bir projeye başlamak için uygun bir süreci işaret eder.

Doğum Haritası Raporları

Astrorehber® Astroloji Raporları Türkiye'nin ilk ve tek Astroloji yazılımı Astrorehber®'den doğum haritanızın analiz ve yorumunu içeren Astrorehber® Astroloji Raporları satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve örnek raporlar için tıklayın.

Etiketler