Ay Dönüşü Haritası Hesaplama

Dünya etrafındaki transit Ay, yaklaşık olarak her 28 günde bir doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Ay Dönüşü (Lunar Return, LR) adı verilir. Astroloji'deki dört temel öngörü metodundan biri olan Ay Dönüşü, Ay'ın kendi natal konumuna geri döndüğü anda yeni bir doğum haritasının ortaya çıktığı prensibinden doğmuştur ve bir dahaki dönüşe kadar sadece ay boyunca hüküm sürecek olan etkileri ve eğilimleri kapsar. Bireyler için hazırlanan Ay Dönüşü Haritası, Ruhsal Doğum Haritası olarak da isimlendirilir.

Yıldız Haritası Hesaplama

Gezegenlerin burçlar kuşağı üzerinde özel bir ana ait konumlarını gösteren sembolik şemaya Yıldız Haritası (Doğum Haritası, Horoskop) adını veririz. Yıldız haritası yorumu ile kişisel özellik ve nitelikler, güçlü ve zayıf yönler, etkilenilen kişilerin özellikleri ve daha bir çok unsur belirlenebilir.

Güneş Burcu Hesaplama

Güneş Burcu karakterimizin en derinlerini, temel yapısını gösterir. Hayatımız boyunca asla değişmeyecek olan temel kişilik özelliklerimize işaret eder. Burcunuz (Güneş Burcunuz) doğduğunuz yerde ve anda Güneş'in Zodyak'ta içinde bulunduğu burçtur. Güneş Zodyak'ta her burcu yaklaşık bir ayda tamamlar. Dolayısıyla tüm Zodyak'tan on iki aylık bir sürede geçer. Doğum yeri ve zamanı Güneş burcunun hangi burç olacağını belirler.

Ay Burcu Hesaplama

Ay Burcu karakter açısından dışarıya gösterdiğimiz, duygusal kişiliğimizi temsil eder ve Merkür ile birlikte zihinsel durumumuzu gösterir. Ay Zodyak'ta çok daha hızlı hareket eder ve her burcu sadece iki buçuk günlük bir sürede geçer. Dolayısıyla tüm Zodyak'taki seyahati yaklaşık bir ay sürer. Doğum yeri ve zamanı Ay burcunun hangi burç olacağını belirler.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç doğduğunuz sırada ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Görünüşü ve kendinizi nasıl gördüğünüzü temsil eder. Ay ve yönetici gezegenle bağlantılı olarak başkalarının sizi nasıl gördüğünü de ifade eder. Dünya kendi ekseni etrafındaki dönüşünü yirmi dört saatte tamamlar. Dolayısıyla Koç'tan Balık'a kadar bütün burçların ufuktan yükselmesi sadece bir gün alır. Her burç Ufuk Çizgisinden yaklaşık iki saatte geçer. Doğum yeri ve zamanı yükselenin hangi burç olacağını belirler.

Alçalan Burç Hesaplama

Alçalan Burç doğduğunuz sırada ufuk çizgisinde batan burçtur. Astrolojik evlerde 7. evin başlangıç çizgisi ile belirlenen alçalan burç, evlilik partnerini, evliliğin getirilerini ve birlikteliğin uyumunu tanımlar. Evlilik veya ilişki burcu olarak da bilinir. Dünya kendi ekseni etrafındaki dönüşünü yirmi dört saatte tamamlar. Dolayısıyla Koç'tan Balık'a kadar bütün burçların ufukta batması sadece bir gün alır. Her burç Ufuk Çizgisinden yaklaşık iki saatte geçer. Doğum yeri ve zamanı alçalanın hangi burç olacağını belirler.

Çekim Burçları (Kadın)

Astroloji erkeklerin ve kadınların ne tür kişilerden etkilendiklerine dair ipuçlarını verebilir. Çekim Burçları servisimiz, Astrorehber® Astroloji yazılımımız ile doğum haritanızı analiz ederek, bir erkek için ideal kadını veya bir kadın için ideal erkeği belirlemenin temel bir yöntemini sunuyor.

Ay Evresi Hesaplama

Astroloji'de Ay'ın hangi evresinde doğduğunuz oldukça önemlidir ve doğum anınızdaki Ay Evresi kişiliğinize dair bazı ipuçlarını verebilir. Ay Evresi servisimiz doğduğunuz veya dilediğiniz bir tarih için Ay evresini belirleyip bu evreye göre kişilik yorumunu veriyor. Ay resmine tıklayıp ilgili Ay Takvimine erişebilirsiniz.

Gezegensel Saatleri Hesaplama

Herhangi bir olayı – toplantı, evlilik, seyahat, ev alma – gerçekleştirmek için en uygun zamanı belirlemenizi sağlayan Gezegensel Saatlerin kökeni Kaldeli gezegen dizilimi olarak bilinen eski bir Astrolojik sisteme dayanmaktadır.

Tarih ve Konum

Otomatik doldur
Konumu sakla

Sonuçlar

Hesaplama için bilgileri doldurup alttaki butona tıklayın.

Seçenekler sekmesinden yaz saati, ev sistemi gibi hesap parametrelerini değiştirebilirsiniz.

Örnek: 1,50 (En fazla 4,99)
Örnek: 1,50 (En fazla 4,99)
Yaz saati otomatik alınır. Elle değiştirilebilir.

Doğum Haritası Raporları

Astrorehber® Astroloji Raporları Türkiye'nin ilk ve tek Astroloji yazılımı Astrorehber®'den doğum haritanızın analiz ve yorumunu içeren Astrorehber® Astroloji Raporları satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve örnek raporlar için tıklayın.

Etiketler