Güneş Dönüşü Haritası

Transit Güneş, yılda bir kez doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Güneş Dönüşü (Solar Return, SR) adı verilir.

Güneş Dönüşü Haritası

Hesaplama için Natal (Doğum) ve Konum (Dönüş) bilgilerini doldurup alttaki Hesapla butonuna tıklayın.

Seçenekler için Seçenekler sekmesine bakın.

Doğum Bilgileri (Natal)

Konum Bilgileri

Seçenekler

Saat Dilimi (TZ)
Yaz Saati (DST)

Diğer Hesaplayıcılar

Yıldız HaritasıGüneş BurcuAy BurcuAy KişiliğiYükselen BurçAlçalan BurçÇekim BurçlarıDoğum HaritasıBirliktelik HaritasıEşleşim HaritasıAy DönüşüGezegen Saatleri
İlişkinizde Sizi Neler Bekliyor?Hemen Öğren

Güneş Dönüşü Nedir?

Güneş Dönüşü Dünya etrafındaki transit Güneş, yılda bir kez doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Güneş Dönüşü (Solar Return, SR) adı verilir.

Astroloji'deki dört temel öngörü metodundan biri olan Güneş Dönüşü, Güneş'in doğum konumuna geri döndüğü anda yeni bir doğum haritasının ortaya çıktığı prensibinden doğmuştur. Bu tanımlama Ay Dönüşü için de aynıdır ancak Ay Dönüşü bir sonraki dönüşe kadar sadece ay boyunca hüküm sürecek olan etkileri ve eğilimleri kapsar.

Bir Güneş Dönüşü Haritası zamana ya da tarihe bakmaksızın, Güneş'in doğum günündeki aynı dereceye ulaştığı an için yapılır. Bu, o anda bulunduğunuz konuma (ülke ve şehir, enlem ve boylam) göre hesaplanır. Devamı

Gelecek Öngörü Raporları

Astrorehber® Öngörü Raporları Türkiye'nin Astroloji yazılımı Astrorehber®'den gelecek kategorisinde Astroloji Öngörü Raporları satın alabilirsiniz. Bilgi ve örnek raporlar için tıklayın.

Yazılar