Astrorehber® - İlk Türk Astroloji Yazılımı

Doğum Haritası (Yıldız Haritası) İlk Türk Astroloji yazılımı Astrorehber®'i geliştiren Yorumcu'da, altı farklı harita hesaplama servisi sunulmaktadır.

Astroloji bölümümüzde Doğum Haritası (Natal Harita), Birliktelik Haritası (Kompozit Harita), Eşleşim Haritası (Sinanstri Haritası), Yıldız Haritası (Horoskop), Güneş Dönüşü Haritası (Solar Return) ve Ay Dönüşü Haritası (Lunar Return) çıkarabilirsiniz.

İki kişinin doğum haritalarının birleştirilmesi (Birliktelik Haritası, Kompozit Harita) ya da karşılaştırılması (Eşleşim Haritası, Sinastri Haritası) sonucu elde edilen haritalar ilişki analizinde kullanılır.

Bir olayın, bir şehrin veya ülkenin astrolojik haritası için, o olayın, şehrin veya ülkenin tam ve kesin “doğum” anını en iyi simgeleyen tarihi bilmek gerekir. Örneğin bir anlaşma imzalanması veya politik ya da coğrafi varlığının kabul edilmesi gibi.

Astroloji Haritası kavramları için Astroloji Rehberi®, Astroloji Sözlüğü ve Astroloji Yazıları bölümlerimizden yararlanabilir, size özel doğum haritası raporlarımız için Astrorehber®'i inceleyebilirsiniz.

Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Nedir?

Yıldız Haritası Yorumcu, 2000 yılında Türkiye'nin ilk Astroloji yazılımını geliştirmiştir.

Doğum haritası, doğum anınızda doğduğunuz yerden görünen gökyüzünün minyatür bir diyagramıdır. Bir haritanın hesaplanması için doğum tarihi, yılı, saati ve yeri gereklidir. Bu bilgilerin verilmesi ile doğum haritası (horoskop) hazırlanabilmektedir.

Bir doğum haritasında Güneş, Ay ve gezegenlerin (Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto) kesin konumları bulunur. Bu gezegenler doğum kartı denen dairesel diyagramlara yerleştirilir. Bu kart kozmik portreyi ya da kimliği temsil eder.

Haritanın en üstündeki Zodyak bölümü Başucu (MC: Medium Coeli), haritanın alt kısmı yani ayağınızın altındaki ve Dünyanın diğer tarafındaki bölümü Ayakucu (IC: Imum Coeli) olarak adlandırılır. Kartın en sol tarafındaki doğum anında ufukta beliren veya yükselen Zodyak bölümü olup Yükselen veya yükselen burçtur (AC: Ascendant). Haritanın sağ tarafında, Yükselen'in tam karşısında Alçalan bulunmaktadır (DC: Descendant). Zodyak'ın yerleştiği bu dört nokta – Yükselen (AC), Alçalan (DC), Başucu (MC) ve Ayakucu (IC) – çok önemlidir. Devamı

Astroloji Rapor Seçenekleri

Sitemizden Doğum, İlişki, Gelecek ve İsim kategorilerinde Astroloji Raporları satın alabilirsiniz. Raporlar sipariş sonrası hemen indirilebilmektedir.

Doğum Haritası

Doğum kartı analizi ile gizli yönlerinizi keşfedin.

İncele

İlişki Analizi

İlişkinize yön veren önemli unsurları keşfedin.

İncele

Gelecek Analizi

Gelecekte sizi bekleyen önemli olayları öğrenin.

İncele

İsim Analizi

İsminizdeki enerji kalıplarının etkilerini öğrenin.

İncele

Yazılar

Etiketler