Şans Noktası
Bir Arap astroloji tasarımı olan Şans Noktası'nın rastladığı burç, ev ve buradaki yıldızlar insan yaşamında önem taşıyan talih, sevinç, hastalıklar, evlilik gibi olayların enerji yoğunlaşmalarını belirler. Özellikle zenginlik ve varlığı etkiler.

Şans noktası en basit anlamda doğum haritanızda şanslı bir noktadır. İç ve dış dünyanızla uyum sağlamak için Güneş burcunuzu iyi tanımanız gerekir. Güneşinizin bulunduğu burç nasıl bir kişi olduğunuzu, varlığınızın ne anlam taşıdığını, yaradılışınızın zayıf ve güçlü yönlerini gösterir.

Doğum haritanızda Ay'ın bulunduğu burç ise duygusal tepkilerinizin niteliklerini, dış etkenler karşısında duygularınızın nasıl yönleneceğini ve duygu dengenizi simgeler.

Haritada üçüncü öğe olan yükselen burç ise Güneş ve Ay arasında denge kurar. Gerçekte tüm gezegenlerin enerjisi bu noktadan ortaya koyulur.

Kuramsal olarak güçler dengesini basitçe ortaya koymak için doğum haritasında Güneş, yükselen burca kaydırılarak yükselen burç Güneş'in ürünü olarak çalıştırılır. Bu durumda Güneş-Ay ilişkisinin oluşturduğu bakış açıları değişmediğinden Ay da yer değiştirir.

İşte Ay'ın bu yeni konumuna Şans Noktası adı verilir. Doğum haritasında bu noktanın özelliği Güneş, Ay ve yükselen burcun her biri ile en uyumlu, kişinin enerjisini en üstün biçimde kullanacağı nokta olmasıdır.

Şans Noktanızı Nasıl Bulacaksınız?
Şans noktasınının belirlenmesinin en doğru yolu, o kişi için bir doğum haritası çıkartmaktır.

Şans noktanızı aşağıdaki servislerimizden öğrenebilirsiniz.

Doğum haritası
Yıldız haritası

Etiketler