Astroloji'ye Giriş

Astroloji'ye Giriş

Astroloji ölçülebilen zaman kadar eskidir. Astroloji kelimesi yıldız anlamındaki "astra" ve mantık anlamındaki "logos" kelimelerinden türemiştir. Tam anlamı yıldızlar ve gezegenler tarafından konan öğreti ve kanunları içerir.

Evrenimiz çeşitli türden ilginç enerjiler ile doludur. Astroloji bu enerjileri yorumlamamıza yardımcı olur. Bilim, ön sezi, sihir, matematik, dönüşler ve sembollerin bir karışımı olan Astroloji, Dünyayı, yaşamı ve kozmosu anlamamıza yardımcı olan bir dil ve sembol kümesidir.

Astroloji gezegenler ve dönemleri üzerinde durmaktadır ve gezegenler gerçektir. Aslında o kadar gerçeklerdir ki tüm hareketleri sabit ve kayıt edilebilirdir. Astroloji sayesinde göksel yörüngeler ve Dünyadaki olaylar arasında paraleller çizebiliriz. Bir yandan kendi “gelgitli haritalarımız” veya “gezegensel gök günlüklerimize” bakarak kozmik dalgalarda sörf yapmamızı sağlarken, diğer yandan yolunda olan gelgitten en iyi sonucu nasıl alabileceğimizi gösterir. Önsezilerimizi kuvvetlendirir ve şimdiye kadar bildiklerimizi destekler.

Astrolojik haritanız veya horoskopunuz doğum günü ve saatinizde, doğum yerinizden gökyüzüne bakış ile hazırlanan kişisel bir haritanızdır. Bu bilgilerden çizilen dairesel-saat şeklindeki diyagram içinde gezegenler, yıldızlar ve küçük gezegenler bulunmaktadır.

Haritanız, tam olarak sizin perspektifinizden evrenin çerçevesini donduran kozmik bir fotoğraf çekimidir. Bu perspektifi hayatınız boyunca taşırsınız. Doğum haritanız sizin ayrıntınızdır – sizin kozmik belgenizdir, bu hayat için “alet kutunuz” içersine konan kullanım kılavuzunuzdur ve bu hayatı en iyi ne şekilde kullanacağınızı öğretir. Dışarıda neler olduğunu görmeniz için yolunuzu renklendiren dairesel lenslerdir. Herkesin bir tane doğum haritası vardır ve ilginç olan şu ki hiçbiri bir diğeri ile aynı değildir. Bu bir harita olduğundan dolayı herkeste her şeyden birer tane bulunmaktadır.

Modern astrologlar göksel etkileşim teorileri üzerinde durmazlar. Bunun yerine ortak bir mekanı ve zamanı paylaşan gökyüzünü ve Dünyayı bir olarak tutar ve yorumlar. Etrafımızda büyük kozmik veya göksel olaylar meydana gelmektedir ve Dünyanın ötesinde olanlar (tutulmalar, olaylar dizini vs.) Dünya üzerinde meydana gelen SEBEP yaratan olaylar olarak görülmemektedir, ama bu büyük olaylar AYRICA Dünya üzerinde de meydana gelmektedir. Diğer bir deyişle, Dünyada “sonuç” yaratan hiçbir gökyüzü “sebebi” yoktur. Bunun yerine hem gezegensel hem de dünyevi olaylar sürekli meydana gelmektedir ve bunlar karşılıklı olarak birbirlerini etkilemektedirler. Hiçbiri bir diğerinin sebebi değildir, her ikisi de zamanın ürünüdür, biri yukarıda gökyüzünde meydana gelir diğeri de aşağıda Dünyada.

Özetlemek gerekir ise, Astroloji gökyüzü dönüşlerinin ve kozmik olayların dünyaya yansıtılmasını ve dünyadaki olayların da gökyüzüne yansıtılmasını inceleyen bir çalışmadır. Astrologlar kozmik gidişatları gezegenlerin ritmik hareketleri olarak görmektedir, bunların günlük yaşamlarımızın karmaşasını aydınlatan büyük yardımları vardır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astroloji nedirhoroskopdoğum haritasıyıldız haritasıkozmik fotoğraf