2011 Yılına Genel Bir Bakış

2011 Yılına Genel Bir Bakış

Son birkaç yılın zor koşulları 2011 yılında hafiflemeye başlayacak ve dünya ve üzerinde yaşayan insanlar ekonomik ve küresel sıkıntıları atlatmaya hazır hale gelirken bu gezegensel döngü, tıpkı diğer tüm döngüler gibi, kendi zaman dilimi içerisinde evrimleşecek.

Satürn Uranüs ve Pluto'dan uzaklaşırken Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Satürn bu iki gezegenle son iki yılın büyük bir bölümünde çok yakın bir biçimde hizalanmıştı. Bu uzaklaşma, kendi içinde çok olumlu bir nitelik taşır, çünkü artık Satürn tarafından temsil edilen güçlü kısıtlamaların ortadan kalkmaya başlayacağına işaret eder.

Ne var ki, Satürn bu değişim ve dönüşüm okyanusundaki dalgaların sadece bir tanesidir. Uranüs ve Pluto, tıpkı 2010'da olduğu gibi bu yıl da yaz ayları boyunca birbirleriyle bağlantı kuracaklar. Fakat bu sefer işin içinde Jüpiter ve Satürn'ün olmayışı sayesinde global etki o kadar ciddi ve sarsıcı olmayacaktır. Yine de, yeni bir modele geçiş aşamasında gerçekleşen büyük değişiklikler bu yıl da devam edecektir. Söz konusu düzenleme kolay olmayacaktır. Bunun en temel nedeni, “eski” düşünce tarzından ve davranış kalıplarından yeni bir realiteye geçme gerekliliğidir. Bu realite – yaşam modellerinin dayandırıldığı somut temel – henüz gerçek anlamda sağlamlık kazanmış olmayacak. Bunun için hala birkaç yıllık zamana ihtiyacımız olacak.

Jüpiter bu yıl üç defa burç değiştirecek – Balık, Koç ve Boğa burçları. Balık burcundaki transitini yılın ilk üç haftasında tamamlayacak ve sonraki dört aylık süreyi Koç burcunda geçirecek. Daha sonra, Haziran ayı başlarında, Boğa burcundaki bir yıllık transitine başlayacak. Tüm bunlar göz önüne alındığında, daha sabit ve istikrarlı bir konuma geçiş yapacağımıza dair bir başka ipucu elde ederiz, çünkü istikrar aynı zamanda parayı temsil eden Boğa burcuna özgü bir niteliktir.

Uranüs ve Pluto istihdam, global ekonomi, borsa, politika, doğa, Dünya ve bildiğimiz anlamda yaşam gibi kavramları etkilemeye devam edecek. Bu yılın en zorlayıcı dönemleri Haziran sonlarından Temmuz sonlarına kadar olan (ve yaz mevsiminin büyük bir bölümünü de içine alan) dönem, Eylül sonlarından Ekim sonlarına kadar olan dönem ve Aralık ayının sonları olacaktır. Mayıs sonlarında ve Haziran ayının ilk günlerinde her şey tozpembe olmasa bile son derece mutluluk vericiymiş gibi görüneceği için yukarıda belirtilen dönemlerde gerçekçi olmak ve her şeyin gerçekliğini sorgulamak gerekecek.

Öte yandan, Satürn artık Uranüs ve Pluto ile birlikte olmayacağı için gayrimenkul piyasası pek çoğumuzun istediği, dilediği oranda olmasa bile bir şekilde dengelenmeye, istikrar kazanmaya başlayacaktır. Şüphesiz, bunun olması da biraz zaman alacaktır.

Neptün 4 Nisan – 4 Ağustos tarihleri arasında Balık burcuna dört aylık kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirecek ve ardından Kova burcuna geri dönecek. Neptün'ün Kova burcundaki transiti 2012 yılı Şubat ayında sona erecek. Neptün'ün kısa Balık burcu ziyareti, daha önce gerçekleştirilmiş olan sağlık reformlarında daha fazla düzenlemeye gidilmesi gerektiğinin ilk işaretlerini verebilir. Hatta sürecin 2012 yılında yürürlüğe girecek değişikliklerle birlikte tamamlanması ancak bu transitten sonra mümkün olabilir.

Muhtemelen pek çok insanın içinde hissettiği fakat dile getirmediği o 2008 öncesi refah düzeyine geri dönme arzusunun gerçekleşmesi, en azından yakın gelecekte, pek mümkün görünmüyor. Gerçekler dünyayı ve üzerinde yaşayan insanları yaklaşmakta olan yeni yaşam düzenini görmezden gelmek yerine kabul etmeye zorlayacak ve bu gerçeklik bu yıl tamamen yerleşmiş olacak.

* Astroloji Rehberi 2011 kitabımızdaki yazılardandır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astroloji rehberi 2011öngörüler 2011burçlar 2011