Bireysel Astroloji

Bireysel Astroloji

Kişisel Astroloji daha çok insan faktörünü ele almaktadır. İnsanın doğum anına göre çıkartılan yıldız haritası (horoskop) ile o kişinin karakterini, yeteneklerini, olumlu veya olumsuz yönlerini incelediği gibi kişinin ailesel konumu veya yapısı, eğitim durumu, iş hayatı, dostlukları, yakın çevresi ve genel açıdan sağlığı ile ilgili bilgiler de vermektedir. Astroloji'nin bu dalı içerisine davranış astrolojisini, genetik astrolojisi, sağlık (tıbbi) astroloji, saatlik astroloji ve majikal astroloji de girmektedir.

Genel olarak baktığımızda bireysel astroloji insan ve onun gelişimi içerisindeki oluşumlar hakkında bilgi edinmemize yardımcıdır.

Bir kişi hakkındaki düşüncelerimiz ne olursa olsun onu tanımanız için önce birlikte olmanız ve iletişim sağlamanız gerekir. Bu da bizlerin gözlem gücüne dayanarak edindiğimiz bilgileri değerlendirmemizi sağlar. O kişi hakkında ancak o zaman olumlu veya olumsuz düşünmemiz kişi için genel bir fikir edinmemize neden olacaktır. Tüm bunların oluşumu esnasında geçen zaman bizlerin gözlem ve değerlendirme yeteneğimize bağlı olacaktır. Bizler çevremiz ile iletişimde olduğumuz için çevremizdeki insanları tanımak zorundayız. Bir kişi hakkındaki ilk izlenimlerin yanıltıcı olma ihtimalini de düşünürsek, zaman açısından uğradığımız kaybı görebiliriz. Biz tüm bu gelişmeleri daha verimli ve daha süratli yapma imkânına sahibiz. Bu da Bireysel Astroloji'nin alanı içerisindedir. Tabii ki öncelikle ilk adım olarak kendimizi incelememiz doğru olacaktır. İncelemelerimiz sonucu kendimizde gördüğümüz ve zaten bildiğimiz şeylerin doğrulukları hakkında fikir edinmemiz daha kolay olacaktır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

bireysel astroloji