Merkür Geri Gidişi

Merkür Geri Gidişi

Merkür enerjileri zihin, zihinsel süreçler, iletişim, seyahat, konuşma ve yazma gerektirir. Geri gidiş (retrograde) sembolü bütün tıbbi reçetelerdeki sembolle aynı olan “Rx”tir! 15. yüzyıla kadar hekimler, hekimlik uygulamadan önce astrolog olmaları gerekiyordu.

Retrograde teriminin kelime anlamı “geriye doğru”dur. Hiçbir gezegen gerçekte enerjisini ters yöne çevirip geriye doğru hareket etmiyor olsa da, Dünya'dan bakıldığında, Güneş ve Ay dışında bütün gezegenler periyodik olarak geri gidiyormuş gibi görünürler. Aslında, biz geri gittiği söylenen gezegenden ya daha yavaş ya da daha hızlı hareket ediyoruzdur ve bu gezegeni görebilmek için omzumuzun üzerinden bakmak zorunda olduğumuz için o gezegeni “geri giden” şeklinde adlandırırız.

Merkür'ün geri gidiş zamanları her şeyi yeniden kontrol etmenizi, önceden tahmin edip ileriye yönelik plan yapmanızı ve Merkür'ün son geri gidiş devrinden bu yana öğrenilmemiş derslerin öğrenilmesini gerektirir. Devam eden projelerin gözden geçirilmesi ve tamamlanması için iyi bir zamandır.

Bu zamanlar için ileriye yönelik plan yapın. Bu sayede önleyici bakım ve program yapabilirsiniz. Merkür'ün geri gidiş zamanlarında ortaya çıkacak olan yaygın etkiler şunlardır:


• İletişim zorlaşır – telefon konuşmaları, mektuplar, e-postalar, fakslar, konuşmalar ertelenir, yanlış yorumlanır, bloke edilir.

• Randevu zamanları, imla, söylediğiniz kelimeler gibi her şeyi yeniden kontrol edin.

• Varyantları önceden tahmin edin – hafıza yanılmaları, kafa karışıklığı, dinleyememe, teyit edememe, görüşmelerde başarısızlık, planların değişmesi.

• Belgeleri ve sözleşmeleri imzalamaktan mümkün olduğu kadar kaçının. 3 hafta bekleyebilirsiniz.

• Seyahat gecikmeleri, araba sıkıntıları, ertelenmiş uçak programları, bir anda kaybolan rezervasyonlar, her çeşit ulaşım zorluğunu bekleyin.

• Mesajlarla, kitaplarla, mektuplarla, dergilerle, belgelerle, komşularla ve yakın çevreyle sorunlar bekleyin.

• Bilgisayar dosyalarınızın yedeğini alın! Bu an ekranın karardığı ve hiçbir şeyin kalmadığı zamandır!

• Telefon hatları, kablo hatları ve güç hatlarında sorunları bekleyin.


Geri gidiş devri Merkür'ün normal hızından daha yavaş hareket etmeye başladığı uyarıcı gölge günleri ile başlar. Bunun başlangıcı genellikle yukarıda verdiğimiz tarihlerden 10-15 gün öncesidir.

Yavaşlama daha sonra yoğunlaşır, ardından Merkür'ün geri gidişinin çoğalmış kaosuna hareket eder. Sonra Merkür'ün etkisi gitgide azalır.

Merkür'ün oldukça yavaş hareket ettiği günlerde, Merkür tarafından hükmedilen şeylerde de büyük bir yoğunluk sergilenir. Merkür'ün yönettiği İkizler ve Başak burçları, gezegenin geri gidişlerinden en çok etkilenen burçlardır.

The Inner Sky kitabının yazarı olan Steven Forest Merkür'ün geri gidişini şu şekilde tanımlamaktadır: “Merkür'ün geri gidişi... “kötü” değildir, - sadece enerjilerle işbirliği yapmak için planlama yapmak gerekir. Genel olarak deneyimlerin asimile edilmesi, geçmişin gözden geçirilmesi ve yeniden yapmak üzere zaman harcamak anlamına gelir. Aslında, eğer Merkür'ün geri gidişinden en fazlasını almak istiyorsanız, faaliyetlerinizi mümkün olduğu kadar öncesinde “yeniden” gelen kelimelerle kısıtlayın. Randevuları yeniden programlayın, araçları yeniden tamir edin, geçmişe yeniden dönün, belgeleri ve sözleşmeleri yeniden yazın, vs."

Astroloji yazıları ve çeşitli harita servislerimizden Merkür geri gidiş tarihlerini görebilirsiniz.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

merkür gerilemesimerkür gerileyişimerkür gerileyişleriretrograde