Elementler - Hayat Görüşü - Üçlü Grup

Elementler - Hayat Görüşü - Üçlü Grup

ÜÇLÜ GRUP
Ateş, Toprak, Hava ve Su Grubu sınıfları hayat görüşünü temsil eder.

Ateş Grubu (Koç, Aslan, Yay)
Erkeksi. Ateşli duygular, önderlik, isteklilik, canlılık, enerjiklik, atılganlık, cesaretlilik, serüvencilik, dışa dönüklük, ani istekler, bağımsızlık.

Ateş Elementinin Eksikliği: Kişi canlılıktan yoksundur, genelde ya çok az ya da hiç heyecan göstermez, görevlerine bağlı, becerikli, azimli ve zekidir, ancak ateş elementinin bilinen bazı yeteneklerinden yoksundur. İhtiyaç ya da sadece başarılı olma isteğinden çalışılır. Hırs ve güçlü olma isteği yoktur.


Toprak Grubu (Boğa, Başak, Oğlak)
Kadınsı. Pratiklik, sakinlik, güvenli hareket etme, özgüven, düşünce ve duyguları gizleme, hırslılık, çıkarlarını kollama, maddenin önemini bilme, verimlilik.

Toprak Elementinin Eksikliği: Kişinin ayakları yere basmaz, parayı elinde tutmakta güçlük çeker, tutumlu değildir, imkansız düşler kurar ancak bunları gerçekleştirmek için pek fazla çaba göstermez, gerçek sorunlarla önemi olmayanlar arasındaki farkı ayırmakta güçlük çeker.


Hava Grubu (İkizler, Terazi, Kova)
Erkeksi. Akılcılık, yeteneklilik, idealist, bilme ve öğrenmeyi isteme, yeniliklere ilgi, dışa dönük, toplumcu ve insan ilişkilerinde verimlilik, etkileyici konuşma, havailik.

Hava Elementinin Eksikliği: Kişinin duygusal ve ruhsal yetenekleri yoktur ya da saklıdır ve vurgu başka bir yönedir. Hava elementi iletişimin sembolü olduğundan, bu elemente sahip olmayan kişi, kendisini ifade etmekte farklı yollar dener ve iradeyi duygular ele geçirir.


Su Grubu (Yengeç, Akrep, Balık)
Kadınsı. Sakinlik ve durgunluk, hassaslık ve yoğun duygusallık, güçlü sezgilere sahip olma, kuruntu, kuşkuculuk, kıskançlık, inatçılık.

Su Elementinin Eksikliği: Kişi duygusallıktan ve sezgisel anlayıştan yoksundur. Ancak kendisini çok iyi kontrol eder, çevresinden asla etkilenmez ve duygularını belli etmez. Su gezegenleri olmayan bir kişi duygularını farklı yollarla ifade eder. Beslenmeye, bakıp büyütmeye hevesli (Güneş Yengeç), duygusallıktan uzak (Güneş Akrep), sezgileri zayıf (Güneş Balık) olacaktır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

elementlerdört elementhayat görüşüüçlü grup