7 - 13 Ocak 2013 • Oğlak Burcunda Yeniay • Türkiye'nin İlk Astroloji Sitesi Yorumcu 14 Yaşında

Geçtiğimiz hafta umutla doluyken, bu hafta ise mücadelelerle dolu olacak. Bir Merkür/Pluto bağlantısı (bu Venüs için zorlu bir burç değişimidir) ile birlikte Cuma akşamı kasvetli bir Yeniay'ın oluşması sonucu, bu sizin dikkatli olacağınız ve sağduyu düğmenize basacağınız bir hafta olacak.

Pazartesi günü Ay Akrep burcunun gizemli dünyasının derinliklerindeki ilerleyişini sürdürüyor. Ay'ın Akrep burcunda kaldığı bir buçuk günlük dönemde yaşamınızda önemli değişiklikler yapmaya yönelik yoğun bir istek içinde olabilirsiniz. Ayrıca geçmişle ilgili birtakım rahatsız edici olayların tekrar gündeme gelmesi mümkün. Eğer biriyle birbirinize karşı kin güdüyorsanız ipleri tamamen koparabilirsiniz. Dikkatli olun. Aynı gün, Merkür gizemli Pluto'ya katıldığında, psikoloji odanızda duran iskeletlerle ilgilenmenizin zamanı gelmiş demektir.

Salı günü, doğası gereği duygusal olan Venüs, karamsar Oğlak burcunda ayaklarını soğutacağı dört haftalık bir bekleme süresine başlayacak. Oğlak burcunda iken değeri güzelliği yerine faydaları ile ölçülen Venüs, orada bulunmaktan rahatsız olur. Öğlene doğru sabırsız Yay burcundaki Ay, yenilikçi Uranüs ile kurduğu bağlantıdan sonuna kadar faydalanırken, oturduğunuz yerden kalkıp yeni çözümler üretmek üzere harekete geçmenize yardımcı oluyor. Sıradışı çalışmalarınız ve fikirler üretebileceğiniz bir dönem. Ay'ın bu iki günlük olumlu bağlantıları ve ilişkilerinden elinizden geldiği kadar yararlanın. Ayrıca tüm planlarınızı ve düzenlemelerinizi yapın, çünkü Perşembe günü Ay Oğlak burcuna girdiğinde başınızı kaşıyacak vakit bulamayacaksınız. Ay disiplinli Oğlak burcuna geçtiğinde veriminiz ve üretkenliğiniz artacak.

Cuma günü akşamı Oğlak burcundaki Yeniay da aynı pratik yaklaşımdan muzdarip olacak. Bu ay görülecek olan Yeniay'ın Oğlak burcunda beş gezegeni olmasından dolayı (Güneş, Ay, Merkür, Venüs ve Pluto), verimlilik ön plandadır; ancak bu ay, gidişat çok düşük tempoda olacak gibi görünüyor. Her Yeniay, Ay'ın bilinçdışı etkilerinin beklemede ve düşük olduğu bir zamanı temsil eder. Ay'ın giderek büyümesi, tohumların filizlenmesi için en verimli dönem olduğu için, Yeniay'ı takip eden iki hafta, başlangıçlar için iyi bir dönemdir. Oğlak burcu Yeniay'ında başlangıçların verimli olabilmesi için adımların yavaş yavaş atılması gerekir. Başarıya geç ulaşabilirsiniz, ancak bu ulaşamayacağınız anlamına gelmez.

Bir toprak grubu burcunda meydana gelen bu Yeniay iş planları, yatırımlar ve kariyer gibi dünyevi faaliyet alanlarında yeni başlangıçları destekler. Uzun zamandır mali durumunuzu gözden geçirmediyseniz veya borçlarınızın ihmalkârlık yüzünden birikmesine izin verdiyseniz bu Yeniay tüm bu verileri bir araya toplayıp onlara hayatınızı sadeleştirici, basitleştirici bir gözle bakmak ve çözüm üretmek için mükemmel bir dönemdir. Oğlak burcu aynı zamanda dikkatinizi otorite sahibi insanlara, örneğin babalara, patronlara çeker. Ayrıca, güvence ve kendini güvende hissetme, bağlayıcılığı olan ilişkilere girme ve sözler verme gibi meselelere odaklanmanızı sağlar.

Ay takvimimizden Ay'ın büyümesini ve küçülmesini kolayca izleyebilirsiniz. Ancak o anda takvimimize bakamıyor ve Ay'ın büyüdüğünü veya küçüldüğünü merak ediyorsanız işte size kolay bir çözüm. Sağ elinizle C şekli yaptığınızda (elinizi hilal şeklinde kıvırarak) eliniz hilalin çevresini kaplarsa, Ay giderek büyüyordur. Bu, geliştirmek ve arttırmak istediğiniz şeylere başlamak için iyi bir zaman olduğunu gösterir. Sol elinizle C şekli yaparsanız ve hilalin çevresini kaplarsa da, Ay küçülüyor demektir. Bu da, projelerinizi bitirmek ve istemediğiniz şeylerden kurtulmak için iyi bir zamandır.

Cumartesi günü öğlene doğru Kova burcuna geçen Ay içinizdeki isyan duygusunu açığa çıkarıyor. Ay iki günü Kova burcunda geçirirken kişisel özgürlük ve bireyselliğimiz bu dönemde en üst düzeyde olacak. Kova burcunda bulunan Ay size hayatta her şeyin işten ibaret olmadığını hatırlatır. Bu dönemi tekdüzelikten kurtulmak ve daha önce denemediğiniz, yapmadığınız farklı bir şeyleri denemek için kullanabilirsiniz.

Yorumcu 14 Yaşında
Cumartesi günü bizim açımızdan önemli bir gün çünkü Oğlak burcundaki Yeniay'ın hemen ardından Oğlak burcu sitemiz 14 yaşına giriyor. Başarılarla dolu 14 yılımız boyunca yanımızda olan ve bizi destekleyen tüm üye ve kullanıcılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yorumcu
Tarihlerle Yorumcu
Medyada Yorumcu

Bu hafta 7 Ocak deprem açısından dikkat çekici bir tarih.

Keyifli bir hafta geçirmeniz dileğiyle.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

yorumcuhaftalık yorumlarhaftalık öngörüler