Ay Boğa Burcunda

Ay Boğa Burcunda

AY BOĞA BURCUNDA - SOSYAL RUHLU
Temel Prensibi: Sahip olduğum şeyler bana yeter
Yaşam tarzı: Çiftlik evi
Öğrenmesi gereken ders: Ayrılmak, değişme cesareti

Boğa lükse düşkünlüğüyle kötü üne sahip bir burçtur. Ay ise kendine dönük hoşgörüyü abarttığı için kötü bir ün edinmiştir. Ay'ları Boğa burcunda olan insanların, normalde aşırı derecede tensel olmaları, öncelik listesinde huzuru ve dengeyi en başa koymaları kimseyi şaşırtmamalıdır. En gözde zevkleri ister cinsellik, ister yemek, isterse sanat, ya da bu üçünün bir bileşimi olsun, emin olabilirsiniz ki zevk aldıkları şeylere uzun süreler ayıracaklardır.

Duygularını ve düşüncelerini değiştirmeleri uzun zaman alır. Kızgınlıkları yavaşça belirir, ama güçlükle yatışır. Bir görüş ve bir inanca inatla bağlanabilir, görüşlerinin durağanlığından emniyet duygusu kazanmış gibi görünürler. Aslında duygusal inatları ve caymazlıkları hem avantajları, hem de dezavantajlarıdır.

Eşine fiziksel yakınlık hissetme ihtiyaçları güçlüdür; onu hissetmek, tatmak ve zevkine varmak isterler. İstikrarlı olmalarına rağmen, söz vermeye ve bağlanmaya gelince tereddüt edebilirler. Çünkü kararlarını bir kez verdiklerinde ömür boyu tutmak isteyeceklerdir. Ayrılık, değişme ve yeni başlangıçlar onların köklerini sarsar ve bu yüzden korkutur. Güvendiği insanların arasında sevgi ararlar.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

ay boğa burcunda