Kaplan Burcu - Çin Burçları

Kaplan Burcu - Çin Burçları

Özellikleri: Talihli, dinamik, huzursuz, cesur, ne yapacağı belli olmayan, yaşama bağlı ve yaşamı seven.

Kişiliği: Kaplan yılında doğan kişi talihlidir. Beklenmeyen tarzda davranan, hareketli ve cesur mizaçlıdır. Kaplan doğumlu birisi ile beraber olan birinin bundan bıkmış olması düşünülemez. Yine de bazıları bir süre can sıkıntısı duyarsa, bu tipik özellikleri olan dinamizmin yanında, çabucak parlayan, telaşçı bir kaplan özelliği taşıyan birisine çatmıştır.

Böyle olanlar sonucun nereye varacağını düşünmeden eyleme geçmekte acele ederler. Kaplan yılı doğumlular sık sık coşkulu bir heves dalgasına kapılırlar. Bu nedenle sahip oldukları durumları etkileyen gerçeklere kayıtsız kalırlar. Bunların en iyi tarafları sıcak kalpli oluşlarıdır. Başkalarının isteklerine anlayışla yaklaşırlar. Zayıf tarafları ise bencillikleri ve dostlarını kendilerinden uzaklaştıran ne yapacakları belli olmayan davranışlarıdır.

Kaplan yılı doğumlular mesleki kariyerlerinde ve parasal konularda genellikle başarılı olurlar. Yine de telaşlı mizaçları bazen verim düşüklüğüne ve gerilemeye neden olabilir.

Duygusal Yaşamları: Kaplan yılı doğumlular güçlü duygusal mizaca ve kuvvetli seks yönelimine sahip olurlar. Seks etkisi belirli ve etkin bir düzeyde ve bireysel tatminleri gerçekleştirmeye dönüktür. Sonuç olarak ister kadın ister erkek olsun, Kaplan yılı doğumlular, geri kalan tüm insanlar içinde gençliğinde çapkınca yaşam sürenler sayılırlar. Bununla birlikte, yıllar geçtikçe oldukça durgunlaşırlar ve yaşam ortaklarını mutlu etmeye yönelik bir olgunluk kazanırlar. Özel olarak bu insanlar uzun süreli berberlikleri heyecanlı yapan çılgınca davranışlarda bulunabilirler.

Kaplan yılı doğumlular için en az mutluluk getirecek ortaklık, Maymun yılı doğumlulardır. Bu iki kişilik paylaşacak çok az şey bulur. Kaplan kişiliğinin uzun süreli beraberlik kuracağı kişiler At ve köpek yılında doğanlardır. Keza Ejderha ve Domuz yılında doğmuş olanlarla da berberlikleri mümkündür. Karşılıklı fedakarlık sağlandığı takdirde öteki sembollerle de yaşamaları olasıdır.

Kaplan Yılında Elementler: Tüm elementlerin kutupsallığı (+) dır.

Metal - Kaplan: Bu insanlar oldukça dışa dönük kişilikte, açık yürekli ve öteki kaplan yılı doğumlulara nazaran daha çok iyimser mizaçlıdır. Kadın veya erkek olsun, atak, pervasız ve oldukça bencil olurlar. Yukarılara tırmanmak için başkalarını kullanmaktan kaçınmazlar. Eğer bu eğilimleri kontrol altında tutulabilirse, hem başarılı hem de sempatik olurlar. Kontrol elden kaçarsa başarılı olmakla birlikte kimseye hoş görünmezler.

Su - Kaplan: Kaplan yılı doğumluların özelliklerini taşıyan, genellikle sakin ve durgun gözüken fakat, kendilerini yönetmeye dair bir belirti hissedince hemen etkili bir değişim gösteren insanlardır.

Su - Kaplan: Sertleşmeye yönelirse oldukça öfkeli birisidir. Fakat genel olarak, sakin, mantıklı ve diğerlerine nazaran daha fazla etrafının duygu ve düşüncelerine itibar eden yaradılıştadır. Bu özellikleri ile başarılı bir kariyer yapabilir ve evlerinde mutlu bir yaşam kurabilirler.

Tahta - Kaplan: Bu kişiler çok dost canlısı ve bir ev kedisinin uysallığında olurlar. Onları tanıyanlar tarafından hayranlıkla sevilirler. Fakat yabancılar için durum aynı değildir. Onlara karşı dikkatli ve kendilerini korumaya hazır olurlar.

Ateş - Kaplan: Lider olarak doğmuş kişidir. Aniden coşku ve heves ateşi ile parlayan ve bunları başkalarına da aktarabilen birisidir. Bunlar hem yüce gönüllü ve cömert hem de ötekilerden daha becerikli olurlar. Bu beceri yeteneklerini sosyal yaşamlarında gösterirler. Çok sempatik kişilerdir. Parlak bir yönetici vasıflarına sahiptirler.

Toprak - Kaplan: Tüm Kaplan yılı doğumlular içinde en fazla gerçekçi olanlar bunlardır. Fakat daha az yetenekli olurlar. Bu durumda onların daha fazla azimli ve sebatlı olmalarını doğurur. Bunlar öteki kaplan yılı doğumlulardan daha az parlar, daha gerçekçi olur ve daha az coşku ve heves gösterirler.

Çin Burçları ve Özellikleri
Fare
Fare
Öküz
Öküz
Kaplan
Kaplan
Tavşan
Tavşan
Ejderha
Ejderha
Yılan
Yılan
At
At
Koyun
Koyun
Maymun
Maymun
Horoz
Horoz
Köpek
Köpek
Domuz
Domuz
Çin Burcu Uyumu
Çin Burcunuzu Öğrenin

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

çin astrolojisiçin burçlarıkaplan burcutiger