Ay Yay Burcunda

Ay Yay Burcunda

AY YAY BURCUNDA - ASİL RUHLU
Temel Prensibi: İnsan asil, saf ve iyidir
Yaşam tarzı: En üst kattaki yüksek tavanlı daire
Öğrenmesi gereken ders: Kaybetmeyi öğrenmek ve duygusal içtenlik

Yay burcunda bulunduğunda Ay, bokstaki kum torbasına benzetilebilecek bir tür duygusal kılıf sağlar. Bu burcun insanları, ne denli sert darbeler yemiş olurlarsa olsunlar, bir süre sendeledikten sonra kesinlikle eski durumlarını alırlar. Bu demektir ki, deneyimlerinden de zor ders alıp, yaşamları boyunca çoğu kez aynı hatayı yinelerler. Bu yok edilemez davranış biçimi, özel bir bilgelik biçimini çağrıştırır, ancak normalde yararları pratik değil de kuramsaldır.

Coşkulu, idealist, ateşli duygular ve yüce amaçlar taşırlar. Etkileyici jestler yapıp kolayca harekete geçerler. Uluslararası bağlantılardan hoşlanırlar. Özgürlüğe aşıklardır. Ayrıca dünyanın her yerinde kendini evinde hisseden bir gezgin gibilerdir. Dini sorular veya yaşamın anlamı üzerine kafa yormayı severler. Adalet duyguları gelişmiştir. Kendilerine saygıları, özdeğer duyguları yüksektir, ancak eleştiri duymayı pek sevmezler. Hayatta olaylara anlam bulma ihtiyaçları büyüktür.

Genelde insanlığa karşı duydukları iyimser ve bulaşıcı inanç, hassas kişileri zor durumda bırakabilir. Bu nedenle Ay'ları Yay burcunda olan kişiler ya omuz silkerler, ya da rahatça gülümseyebilirler. Aynı zamanda, sıradan olmaktan korkunç sıkılır, ortada güçlü bir savaşım, bir meydan okuma durumu yoksa bir kişiye, ya da bir tasarıya bağlanamazlar.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

ay yay burcunda