Ay Oğlak Burcunda

Ay Oğlak Burcunda

AY OĞLAK BURCUNDA - GÜVENİLİR
Temel Prensibi: Tüm insanlar yalnızdır
Yaşam tarzı: Budistlerin yaşam tarzı
Öğrenmesi gereken ders: Duygularını göstermek ve ihtiyaçlarını dile getirmek

İşte dünyanın yükünü omuzlarında taşıyan bir insan. Pek az kişi, Ay'ları Oğlak burcunda olan insanlardan daha sorumlu, olgun ve pratik düşünceli olur. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, yine pek az kişi onlar kadar aşırı ciddiyete, sertliğe ve gösterişe eğilimlidir. Şefkatlerini, sevgi ve duygularını azar azar verip, geriye çekerler ve denetim altında tutarlar. Duyguları hiçbir zaman kendiliğinden akmaz. İncinme korkuları bu kişilerin başkalarına ısınmasını yavaşlatır.

Ciddi duygular taşırlar. Sorumluluk almak, ihtiyaç duyulduğunda hemen orada olmak, destek vermek ve güvenli bir ortam sağlamak için içgüdüsel bir istek duyarlar. Vicdanlı, başarmaya istekli, özdenetimli ve alçakgönüllüdür. Kendileriyle barışıktırlar. Kriz zamanlarında işlerine sığınırlar. Duygusal konularda ise oldukça temkinlidirler.

Geçmişe neredeyse dinsel bir saygı besleyip, modası geçmiş, çağdışı kalmış davranışlara bağlanırlar. Anlaşmaları bozmaktan nefret eder, yaptıkları anlaşmaları bozanlara karşı da aynı nefreti duyarlar. Tüm bunların içtenlikten uzak olduğunu söylemek haksızlık olur.

Ay'ları Oğlak burcunda olan kişiler, yine de özendirilince, bir ölçüde yukarıdaki niteliğe sahipmiş gibi görünebilirler. Genelde, her türlü durumu denetimleri altında tutma eğilimlerinde onları özgür kılmak en iyi davranıştır. Çünkü o zaman mutlu olduklarından, onlarla bir arada bulunmak zevk halini alabilir.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

ay oğlak burcunda