Burçlar İçin Yeni Kavramlar

Burçlar İçin Yeni Kavramlar

Zodyak burçları veya kısaca burçlar, enerjinin hayatımızı nasıl yönlendirdiğini belirleyen özellikleri temsil eder. Burçlar, insan evrimini ve gelişimini anlatır ve hayatın sürekliliği açısından hepsine ihtiyaç vardır. Aslında on iki burcun tümü doğum haritanızda temsil edilmektedir.

On iki burcun geleneksel benzetmeleri (Koç burcu için koç kafası gibi) işlevselliğini korumakla beraber, on iki burcun her biri için geliştirilen bu alternatif kavramlar, insan ruhunu aşamalı olarak gözler önüne serer.

Koç: Zodyak'ın ilk burcudur, her şeyin başlangıcıdır. Bu ateşli başlangıç, yeni bir hayat için itici gücün gerekli olduğunu gösterir ama başlangıcı sağlayan güç, durumun değişime hazır olmasından önce de ortaya çıkıp karışıklığa yol açabilir.

Boğa: Koruyucudur. Koç'un başlattığı şeyi devam ettirir, istikrar ve odaklanmayı getirir. Ancak yeni gelişmelere izin vermeden, durumu olduğu gibi korumak eğilimi vardır.

İkizler: Sorgulayandır. Alternatiflerin mümkün olup olmadığını belirler, Boğa'nın getirdiği istikrar sürecine çeşitlilikler sunar. Sorgulamak dikkat dağılmasına sebep olabilir, sonuç olarak enerji boşa gider ve odaklanma bozulur.

Yengeç: Besleyendir. Gelişme ve güvenlik için gereken nitelikleri sağlar, duygusal ihtiyaçların farkındalığım destekler. Bu besleme fazla ileri giderse bireyselleşmeyi engeller.

Aslan: Sadık olandır. Yengeç'in beslediği deneyimleri yönlendirir. Öz farkındalığına odaklanmıştır ama uzağı göremez. Yeni deneyimleri engelleyen bakış açılarına ya da duygulara kararlılıkla tutunur.

Başak: Değiştirendir. Aslan'ın açığa çıkardığı durumları analiz eder ve değişim için var olan olasılıkları belirler. Bu değişim gelişim adına da olsa daha yüksek ihtiyaçlarla uyum içinde değilse tatminsizlik duygusuna yol açabilir.

Terazi: Yargılayandır. Her şeyin belli bir doğruluk seviyesinde ve kusursuz olmasına uğraşır. Yargılayan aynı zamanda, duygusuz ya da soğuk ve sert olabilecek olasılıklar da sunar.

Akrep: Hızlandırıcıdır. Hayat oyununa simyayla ilgili nitelikler katar. Hızlandırıcı, iyileştiren bir zehir yaratır ya da o kadar çok tepkime doğurur ki kazan patlayana kadar kaynar.

Yay: Maceracıdır. Akrep'ten uzaklaşıp ufukta neler olduğunu görmek ister. Maceracı, o en büyük sorunun cevabını arar ama eve dönüş yolunu unutabilir.

Oğlak: Faydacıdır. Her şeyi doğru yerine koymak ister. Hayatın doğru biçimde akıp gitmesine çalışır. Pratiklik ve kararlılık dersi verir ama uzağı göremezse kibirli birine dönüşebilir.

Kova: Yenilikçidir. Oğlak'ın yarattıklarını geliştirir. Bazen de istikrarın gerekli olmadığını düşünerek yaratılan şeyi tamamen yok edip yenisini yaratır.

Balık: Öngörülüdür. Mistisizm ve hayal gücünü simgeler. Ruhun değişimini, farklı dünyaların keşfini destekler. Gizli olanı ortaya çıkarır, fiziksel dünyayı aydınlatır. Gerçekle hayal arasında kaybolabilir.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burçlaryeni kavramlar