Ay Takvimi ve Ay Burçları Nasıl Kullanılır?

Ay Takvimi ve Ay Burçları Nasıl Kullanılır?

Ay, herhangi bir anda içinde bulunduğu Zodyak burcunun karakterini yansıtır. Ay'ın o anki burcundan hayatımızdaki çok sayıda unsur etkilenir. Günlük yaşamlardaki Ay dönüşleri ve korelasyonları, Ay Astrolojisi'nin temelini oluşturmakta ve Astroloji'de oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Geliştirdiğimiz önemli Astroloji uygulamalarımızdan biri olan Ay Takvimi'nden 100 - 5000 yılları arasında Ay'ın evrelerini, büyümesini ve küçülmesini, burç değiştirdiği tarihleri ve yorumlarını, boşlukta olduğu dönemleri ve Ay tutulmalarını izleyebilirsiniz. Ayrıca Ay'ın o günkü burcunu, Ay günü yorumlarını, günlük Ay evresine bağlı sağlık, bakım, otlar, beslenme, ev işleri, bahçe vb. konularda neleri yapmanın olumlu veya olumsuz olduğunu okuyabilirsiniz.

Doğduğumuz zamana bağlı olarak, bizi duygusal olarak yöneten, hayatımızın akışını belirleyen bir Ay Burcumuz vardır. Ay burcunuzu ve yorumunu Ay Burcu Hesaplama ve Ay Evresine Göre Kişilik servislerimizden öğrenebilirsiniz. Daha ileri düzeyde kişisel bilgiler ve analizler için Astrorehber servisimizden doğum haritanızın ayrıntılı yorumunu içeren Astroloji raporları satın alabilirsiniz.

Ay, doğduğumuz Ay burcunda (Ay burcunuz) iken hayattan daha fazla zevk alır, o günlerde kendimizi daha rahat hissederiz. Ayrıca Ay, Güneş burcumuzda olduğunda motivasyonumuzun arttığını, Yükselen burcumuzda olduğunda ise kendimizi canlı ve neşe dolu hissederiz. Bu dönemlerde hayatımızdaki taşlar yerine oturur. Güneş burcunuzu Güneş Burcu Hesaplama, Yükselen burcunuzu ise Yükselen Burç Hesaplama servislerimizden öğrenebilirsiniz.

Ay, doğum haritamızdaki Merkür ile aynı burçta olduğunda hayatınızı gözlemleyin, düşünce ve iletişim gezegeni hayatınızı oldukça ilginç bir hale getirebilir. Merkür genellikle Güneş ile aynı burçtadır ancak her zaman böyle olmaz. Bu konum karar mekanizmanızı ve aklınızı ilgilenmeniz gereken konulara yöneltir. Sorunların çözümü konusunda iletişim kurmak için elverişli günlerdir.

Ay, doğum haritamızdaki Venüs ile aynı burçta olduğunda, hayatımıza zevk ve eğlence unsuru girer. Bu dönemlerde para harcamaya daha meyilli oluruz. Ayrıca bu günlerde kendimiz için en doğru kıyafeti de seçebiliriz.

Ay, doğum haritamızdaki Mars ile aynı burçta olduğunda, daha rekabetçi oluruz ve savaş ruhumuz harekete geçer. Ayrıca bu konum daha sabırsız, öfkeli ve tartışmaya yatkın olmamıza neden olur.

Yukarıda bahsettiğim pozisyonlar Doğum Haritamızdaki hızlı değişen noktalardır. Bu gezegenlerin “Kişisel Gezegenler” olarak adlandırılmalarının nedeni karakterimizi meydana getiren hızlı ve sık değişiklikleri yönetiyor olmalarındandır.

Güneş, Ay, Merkür, Venüs ve Mars'ın pozisyonları tam doğum tarihimiz kullanılarak hesaplanır. Doğum tarihimiz ayrıca Yükselen Burcumuzun hesaplanmasını da sağlar. Doğum Haritası servisimizden doğum haritanızdaki tüm bu işaretleri burçları ve dereceleri ile öğrenebilirsiniz. Eğer yorumcu üyesi iseniz, servislerimiz bu işaretleri kayıt işlemi ile birlikte otomatik hesaplayıp üye profilinize ekler.

Bir evlilik tarihinin doğum haritasını çıkartarak o evlilik hakkında aynı bir kişi hakkında yaptığımız gibi yorum yapmamız mümkündür. Evlilik haritasındaki Ay, ilişkinin çeşitli durumlar ortaya çıktığında ne şekilde tepki verdiğini gösterir. Böylece Ay Takvimimizi kullanarak evliliğin inişli çıkışlı günlerini önceden belirlemek mümkündür. Daha fazla bilgiyi Evliliklerin Ay Burçları isimli yazımızda bulabilirsiniz.

Buraya kadar açıkladıklarımın tümünü ve çok daha fazlasını otomatik olarak hesaplayan, sizin için önemli tarihleri belirleyen ve yorumlayan benzersiz bir servisimiz var: Astrorehber Transitler. Bu Astroloji uygulamamızda doğum haritanız astrologların yaygın kullandığı bir teknik ile analiz edilerek, gelecekteki tüm önemli tarih aralıklarınız belirlenir ve bu dönemler için kişisel öngörülerde bulunulur.

Aşağıda bu yazıda geçen işaretleri hesaplamanızı sağlayan servislerimiz ve ilgili yazılarımızın bağlantılarını bulabilirsiniz.

İlgili Servisler
Ay Takvimi
Ay Tutulmaları
Ay Dönüşü Haritası
Ay Evresine Göre Kişilik
Astrorehber Transitler
Ay Burcu Hesaplama
Yıldız Haritası Hesaplama
Astrorehber

İlgili Yazılar
Ay Evreleri
Ay Boşlukta
Ay Tutulması
Ay: Günlük Duygusal Barometreniz
Evinizin Tanrıçası Ay
Ay Öngörüleri ve Transitler
Fırsat Dönemlerini Bulmak
Bahçe İşleri ve Ay
Ay Diyetiyle Zayıflayın

Güneş, Ay ve Yükselen Arasındaki Fark Tam Olarak Nedir?
Ay Burcu - Duygular
Doğum Haritanızda Ay Hangi Burçta?
Ay'ı Seyretmek - Duygusal Kimliğinizi Keşfedin
Ay Burcu Bir Çocuğun Duygusal Doğasını Anlamanın Anahtarıdır
Anne Ay'ı: Astroloji ile Ebeveynlik
Mutfaktaki Adam ve Ona Eşlik Eden Ay

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astrorehberay takvimiay burcuay burçları