6 - 12 Ocak 2014 • Büyük Su Üçgeni • Jüpiter Sirius Kavuşumu • Yorumcu 15 Yaşında

Bu hafta yaşanacak olan destekleyici iki üçgen ve Merkür'deki burç değişikliği atmosferi aydınlatıyor. Hafta sonu ise sitemiz 15 yaşına giriyor.

Pazartesi günü Ay Balık burcunun sakin sularındaki ilerleyişini sürdürürken, haftanın ilk gününü sudan çıkmış balık gibi öylesine dolaşıp “Ne var ne yok?” tarzında sorular sorarak geçirebilirsiniz. Neyse ki akşam saatlerinde Ay Koç burcuna geçerek sizi acele ve daha hızlı hareket etmeye zorlamaya başlıyor. Sonraki iki gün boyunca bencilliğe kaçmadan kendi ihtiyaçlarınıza yoğunlaşmanız gerektiğinin sinyallerini veriyor.

Salı günü gökyüzü, Jüpiter ile bize bir hediye gönderiyor. “Işığın dönüşümü” (translation of light) diye adlandırılan eski ve geleneksel bir tekniğe göre Satürn ve Balık Burcu Ay ile Büyük Su Üçgenini oluşturacak şekilde diziliyor. Bu üçgen gökyüzünün bize içgüdülerimizi ve öngörü yetimizi kullanarak gerçekleşecek olan her şeyi önceden hissedebileceğimizi anlatmak için gönderdiği özel bir işarettir.

Perşembe sabahı erken saatlerde Ay Boğa burcuna giriyor ve size aslında şu an kazandığınızın, sahip olduğunuzun çok daha fazlasını hak ettiğinizi hatırlatıyor. Cumartesi gününe kadar para konuları gündeme ağırlığını koymaya devam edecek. Boğa burcundaki Ay geleceğin tohumlarını şimdiden atmak, şu an devam etmekte olan olayları, durumları planlayıp bitirmek için bir tür sinyaldir.

Cuma günü Güneş ve Ay, pratik Oğlak ve Boğa burçlarında oluşan üçgen haftanın ikinci iyi haberi. Bu birleşme sanatsal yetilerin dünya çapında bir başarı ve yüksek miktarda gelir getireceği anlamına geliyor.

Aynı gün, şanslı Jüpiter gökyüzünün en parlak sabit yıldızı olan Sirius (Akyıldız) ile kavuşuma geçiyor. Jüpiter Yengeç burcunda ve Sirius da şans getiren bir yıldız olduğu için bu talihli ikili; kadınlara, aile hayatına, gıda ve emlak sektörüne başarıyı getiriyor. Jüpiter ve Sirius bu yıl iki kez kavuşum yapacak: ilki Ocak, diğeri ise Nisan Ayı'nda.

Sirius, aynı zamanda, yer aldığı Büyük Köpek takımyıldızdaki önemli rolünden dolayı, geleneklerde “Köpek Yıldız” (Dog Star) olarak da adlandırılır. Bu yıldız pek çok mitolojik ve folklorik öykülere Güneş'ten bağımsız bir biçimde konu olabilmiştir. Çeşitli uygarlıklara ait en eski astronomik kayıtlarda adı geçen Sirius, eski Mısır'da Sopdet (Grekçe'ye uyarlanmış haliyle Sothis, yıldızın Grekçe'deki adı ise Seirios'dur) olarak bilinirdi. Pek çok eski Mısır tapınağı, iç odaları Sirius'u görecek biçimde inşa edilmişti. Örneğin, Keops Piramidi'nin Kraliçe Odası'nın duvarında açılan bir kanal yalnızca Sirius'u görmek üzere yapılmıştı. Sirius ile ilgili daha fazla bilgi için: http://tr.wikipedia.org/wiki/Sirius.

Cumartesi günü öğleden sonra eğer her zamankinden daha fazla konuşmak istediğinizi veya hep aynı şeyleri yapmaktan sıkıldığınızı hissederseniz İkizler burcundaki Ay'ın sizi yeni şeyler denemeye teşvik eden etkisi altına girmişsiniz demektir. İkizler burcundaki Ay önünüzdeki bütün seçeneklerinizi gözden geçirmenize yardımcı olurken ayrıca zorlayıcı durumların nasıl sonuçlanacağını başkalarıyla iletişim kurma yeteneğinizin belirlediğini de bir kez daha hatırlatır.

Aynı gün gece yarısına doğru Merkür, güvenilir Oğlak burcundan ayrılıp yenilikçi Kova burcuna geçiyor. Merkür'ün iletişim şekli Oğlak burcunun kasvetli havasını geride bırakıp mantığıyla hareket eden Kova burcunun yumuşak ve samimi atmosferine girdiğinde, düşünce ve iletişim şeklimiz pratikten çok teorik olmaya başlayacak. Sonraki birkaç hafta boyunca Merkür'ün idealist ve bağımsız Kova burcunda ilerleyişi devam edecek ve aklımızın sınırlarını aşıp sorunlara yaratıcı çözümler getirmemizi sağlayacak. Kova sabit burçlardan olduğu için iletişim konusunda inatçılık öne çıkabilir. Ayrıca yeni başlanan bir hobinin heyecan verici veya garip bir uğraş olduğu konusunda belirsizliğe düşebiliriz.

Bu entelektüel ve açık fikirli burç (özellikle yabancılarla) fikir alışverişi yapma, çeşitli konular üzerinde tartışma fırsatlarınızı da arttırır. Bu yoğun havai etki altında her türlü iletişim şekli ve sosyal, mesleki ağlar, radyo dalgalarını, telefon hatlarını, uydu sinyallerini, telsiz frekanslarını fazlasıyla meşgul edecektir. Bu süreç geçmişi ardınızda bırakmak ve yeni girişimleri uygulamaya koymak için mükemmel bir dönemdir.

Bu hafta deprem riski taşıyan önemli tarihler: 7-8, 10-11 Ocak.
Doğal ve insana bağlı büyük kaza riski içeren önemli tarihler: 6 Ocak.

Türkiye'nin İlk Astroloji Sitesi Yorumcu 15 Yaşında
12 Ocak Pazar günü bizim açımızdan yılın en önemli günlerinden birisi çünkü Oğlak burcu sitemiz 15 yaşına giriyor.

1980'li yıllarda İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nde okurken, Astroloji ve parapsikoloji konularında araştırmacı olarak çalışmalar yapıyordum. 1988 yılında gezegen pozisyonlarını ve evlerini hesaplayan basit bazı Astroloji programları geliştirmiştim. Mesleki olarak bilgisayar donanımları, robotik sistemler ve otomasyon alanında çalışmayı seçmiş ve yıllar boyunca bu konuda çalışmış olmakla birlikte, Astroloji ve parapsikoloji ile araştırmacı olarak ilgilenmeye devam ettim.

1998 yılı benim için bir dönüm noktası oldu ve hayatımda çok şey değişti. Yazının devamını bu yazıda okuyabilirsiniz.

Kurulduğumuz günden bu yana 15 yıl geçti. İnternet'e ve bilgiye erişim akıllı telefonlar sayesinde oldukça kolaylaştı. Mobilite yaşantımızın önemli bir parçası oldu. Çevirmeli modemlerle telefonla 19.200 Baud hızlarla İnternet bağlantısı yapıp siteleri ziyaret etmeye çalıştığımız yeni milenyum öncesinden bu güne hayatımızda çok şeyler değişti. Değişmeyen tek şey ise değişimin kendisi: Yorumcu.com'un Astroloji konusunda her zaman ilkleri gerçekleştiren bir site olması. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu özelliğini koruyacak. Aşağıda bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla ilgili çeşitli bilgiler içeren bazı bağlantılar veriyorum.

Yorumcu
Tarihlerle Yorumcu
Medyada Yorumcu

Başarılarla dolu 15 yılımız boyunca yanımızda olan ve bizi destekleyen tüm üye ve kullanıcılarımıza her zaman birlikte olmak dileğiyle, sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Keyifli bir hafta geçirmeniz dileğiyle.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

yorumcuhaftalık yorumlarhaftalık öngörüler