Sınırda Doğanlar - Güneş'in Burç Değiştirmesi

Sınırda Doğanlar - Güneş'in Burç Değiştirmesi

Burcum Farklı Kaynaklarda Neden Farklı Görünüyor Sorusunun Yanıtı

Bir insanın Güneş burcunu bilmesi, neredeyse doğum gününü bilmesi kadar kolaydır. Şubat'ın yirmi beşinde doğduysanız, herhangi bir Astroloji kaynağı size Balık Burcu olduğunuzu söyler. Ama eğer Şubat'ın yirmisinde doğduysanız, o zaman karışık mesajlar alırsınız. Bir kaynak Balık derken, diğeri ise Kova der.

Bunun basit bir nedeni vardır: Güneş bir burca her yıl aynı gün ve saatte girmez. Tam gece yarısı gibi belirli bir saatte burç değiştirmez. Kaynakların küçük bir bölümü Güneş'in içinde bulunulan yıldaki burç değiştirme tarihlerini verir -bunu verenlerin Astroloji'de ciddi olduğuna (Yorumcu gibi) ya da ciddi bir kaynaktan yararlandığına inanabilirsiniz-, ya da çoğunda geçmişteki herhangi bir yılın burç değişim tarihleri vardır.

Güneş'in bu şekilde bir burçtan başka bir burca geçtiği dönemde dünyaya gelmiş olan kişilere Sınırda Doğan denir. Sınırda doğanlar her iki burcun da özelliklerini taşıyabilmektedir.

Gerçek Güneş burcunuzu bulmak için bu tip durumlarda en doğrusu doğum saatinize ve doğum yerinize bakılarak doğum haritanızın hesaplanmasıdır.

Bunun için Güneş burcu hesaplama ve doğum haritası servislerimizden faydalanabilirsiniz.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burcum farklıgüneşin burç değiştirmesisınırda doğan