Yükselen Burç - Sosyal Maske

Yükselen Burç - Sosyal Maske

Yükselen Burç, Astroloji'de doğmuş olduğunuz zaman ve yerin konumuna göre Güneş'in o gün itibariyle battığı yerin tam karşısında yer alan noktadır. Doğum yeri ve zamanı yükselenin hangi burç olacağını belirler.

Ekliptiğin Dünya çevresindeki turu 24 saat olduğu için, yükselen burç ortalama her 2 saatte bir burç değiştirir. Yani matematiksel açıdan yükselen burç yaklaşık iki saatte bir değişir.

Astrolojik evlerde 1. evin başlangıç çizgisi ile belirlenen yükselen burç, kendinizi ve gerçekleri nasıl gördüğünüzü, hissettiğinizi, dış dünya ile olan her türlü davranış şeklinizi ve ilişkilerinizi gösterir. İnsanın kişilik imajını, dünyanın ilk bakışta onu nasıl gördüğünü tanımlar. Tüm horoskop faktörleri arasında bireyin dış görünümü ile ilgili en anlamlı ve önemli bilgileri veren unsurdur.

Bir doğum haritasında ruh ile en çok bağlantısı olan nokta olarak kabul edilen yükselen burç, yaşama gücünüzü ve sağlık durumunuzu, fiziki yapınızı, giyinişinizi, yürüyüşünüzü, konuşma tarzınızı, bedeninizi gösteriş biçiminizi, gerginliğinizi, öfke ve acılara dayanma enerjinizi belirlemektedir. Bir insanın genel görünümünde çok sayıda doğum haritası faktörü yansıtıldığı için, verdiğimiz burç yükselen özelliklerinde sıralanan karakteristikler, o yükselene sahip insanda bulunmayabilir. Yine de, bir burcun belirgin özelliklerini taşıyan bir insan, o burcun enerjisini güçlü bir şekilde gösterir.

Yükselen Burcunuzu Nasıl Bulacaksınız?
Yükselen burcun belirlenmesinin en doğru yolu, o kişi için bir doğum haritası çıkartmaktır. Yükselen burcunuzu aşağıdaki servislerimizden yorumu ile öğrenebilirsiniz.

Yükselen burç
Doğum haritası
Yıldız haritası

Yükselen Burçlar
KoçBoğaİkizler
YengeçAslanBaşak
TeraziAkrepYay
OğlakKovaBalık

Bir doğum haritasında yükselen burç gibi önemli faktörlerden biri de Alçalan Burçtur (DC). Evlilik partnerini, ilişki ve ortaklıkları belirleyen alçalan burç hakkında bilgi almak için alçalan burç yazımızı, alçalan burcunuzu öğrenmek için alçalan burç servisimizi inceleyin.

Doğum haritasında diğer bir faktör ise Ekvatoral Yükselen Burçtur (Ep). Doğum kartınızda mükemmellik ve idealizmin olduğu alanı temsil eden ekvatoral yükselen hakkında bilgi almak ve burcunuzu öğrenmek için ekvatoral yükselen yazımızı inceleyin.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

yükselen burçyükselen burç hesaplamayükselen burç bulmaekvatoral yükselen