Ay Dönüşü (Lunar Return, LR)
Dünya etrafındaki transit Ay, yaklaşık olarak her 28 günde bir doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Ay Dönüşü adı verilir.

Astroloji'deki dört temel öngörü metodundan biri olan Ay Dönüşü, Ay'ın kendi natal konumuna geri döndüğü anda yeni bir doğum haritasının ortaya çıktığı prensibinden doğmuştur. Bu tanımlama Güneş Dönüşü için de aynıdır ancak Ay Dönüşü bir dahaki dönüşe kadar sadece ay boyunca hüküm sürecek olan etkileri ve eğilimleri kapsar.

Bir Ay Dönüş haritası zamana ya da tarihe bakmaksızın, Ay'ın doğum günündeki aynı dereceye ulaştığı an için yapılır. Bu, o anda bulunduğunuz konuma (ülke ve şehir, enlem ve boylam) göre hesaplanır.

Astroloji bölümündeki Ay Dönüşü servisimizden dilediğiniz bir tarih ve yer için renkli kart grafiği ile Ay Dönüşü Haritası (Lunar Return Chart) çıkartabilirsiniz.

Türkiye'de ilk kez sitemiz tarafından geliştirilen 18 Ekim 2019 tarihinde sunulmaya başlanan Astrorehber Ay Dönüşü Öngörü Raporunu marketimizden satın alabilirsiniz.

Ay Dönüşü zamanında bulunduğunuz yer, gezegenlerin ev pozisyonlarını etkiler ve bu nedenle başka bir yerde bulunarak gezegenlerin konumlarını değiştirmek mümkündür. Örneğin; şu anda yaşadığınız yer için haritayı ayarlamak, haritadaki belirgin evlerde olan gezegenlerin konumlarını ve gelecek ay için yaşamdaki hangi alanların etkileneceği bilgisini sağlayabilir. Sadece o gün için bile konumunuzu değiştirmek gezegenleri farklı evlere taşıyabilir ve böylece yaşamınızdaki başka alanları etkileyebilir. Pozisyon ne olursa olsun gezegenler aynı burçlarda kalır.

Ay Dönüşü Haritası, gelecek ay için olan eğilimler ve etkiler için bir rehber olarak okunur ve ikisi arasındaki olan görünümler ve doğum haritası referansıyla daha fazla bilgi keşfedilebilir. Bu, bir Güneş Dönüşü'nde gösterilen eğilimlerin zamanlamasını daha doğru bir şekilde belirlemek için kullanılabilir.

Ay, sağlık konusundaki önemli bir gösterge olduğundan, Ay Dönüşü Haritası'ndaki doğrudan Ay'ı etkileyen transitlere dikkat edilmelidir.

Aşağıdaki servisimizden Ay Dönüşü haritanızı çıkartabilirsiniz.

Astrorehber® Ay Dönüşü Haritası Hesaplayıcı (Lunar Return Chart Calculator)

Burçlar kuşağındaki Ay'ın şimdiki konumunu aşağıdaki servislerimizden öğrenebilirsiniz.

Yıldız Haritası
Doğum Haritası
Ay Burcu Hesaplama
Ay Evresi
Ay Takvimi

Aşağıdaki iki yazımda Ay, Ay Takvimi, Ay Burçları ve öngörü teknikleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Astrorehber Ay Takvimi ve Ay Burçları Nasıl Kullanılır?
Astroloji'de Öngörü Yöntemleri

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astrorehberay dönüşüay dönüşü haritasıay natal konumdoğum haritasıyıldız haritasıhesaplamalunar returnöngörü