Ay Dönüşü (Lunar Return, LR)

Ay Dönüşü (Lunar Return, LR)

Ay Dönüşü haritanızı Astroloji bölümümüzdeki Ay dönüşü haritası servisimizden öğrenebilirsiniz.

Dünya etrafındaki transit Ay, yaklaşık olarak her 28 günde bir doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Ay Dönüşü adı verilir.

Ay Dönüşü, geçiş yapan (transit) Ay'ın doğumsal (natal) Ay ile tam olarak kavuştuğu Burçlar Kuşağının anlık bir görüntüsüdür. Bu, Ay Dönüşünü bir sorunun olduğu zamanın kalitesine dayalı tahminler yapan Soru Astrolojisi'ne (Horary) benzer kılar. Belirli evlere ve burçlara vurgu yaparak eylemin nerede olduğunu gösterir.

Astroloji'deki dört temel öngörü metodundan biri olan Ay Dönüşü, Ay'ın doğum konumuna geri döndüğü anda yeni bir doğum haritasının ortaya çıktığı prensibinden doğmuştur. Bu tanımlama Güneş Dönüşü için de aynıdır ancak Ay Dönüşü bir sonraki dönüşe kadar sadece ay boyunca hüküm sürecek olan etkileri ve eğilimleri kapsar.

Bireyler için hazırlanan Ay Dönüşü Haritası, Ruhsal Doğum Haritası olarak da isimlendirilir.

Bir Ay Dönüşü Haritası zamana ya da tarihe bakmaksızın, Ay'ın doğum günündeki aynı dereceye ulaştığı an için yapılır. Harita doğum yeriniz için değil, her zaman bulunduğunuz konuma (ülke ve şehir, enlem ve boylam) göre hesaplanır.

Türkiye'de ilk kez sitemiz tarafından geliştirilen ve 13 Mart 2016 tarihinde sunulmaya başlanan Ay Dönüşü Haritası servisimizden dilediğiniz bir tarih ve yer için renkli kart grafiği ile Ay Dönüşü Haritası (Lunar Return Chart) çıkartabilirsiniz.

Türkiye'de yine ilk kez sitemiz tarafından geliştirilen 18 Ekim 2019 tarihinde sunulmaya başlanan Astrorehber Ay Dönüşü Öngörü Raporunu marketimizden satın alabilirsiniz.

Ay Dönüşü zamanında bulunduğunuz yer, gezegenlerin ev pozisyonlarını etkiler ve bu nedenle başka bir yerde bulunarak gezegenlerin konumlarını değiştirmek mümkündür. Örneğin; şu anda yaşadığınız yer için haritayı ayarlamak, haritadaki belirgin evlerde olan gezegenlerin konumlarını ve gelecek ay için yaşamdaki hangi alanların etkileneceği bilgisini sağlayabilir. Sadece o gün için bile konumunuzu değiştirmek gezegenleri farklı evlere taşıyabilir ve böylece yaşamınızdaki başka alanları etkileyebilir. Pozisyon ne olursa olsun gezegenler aynı burçlarda kalır.

Diğer taraftan, sadece doğum gününüzde başka bir yere gitmek önümüzdeki tüm ayın doğasını değiştirmek için gerçekte işe yaramamaktadır, çünkü yükselen burcunuzdaki değişikliği yaşamak için ay boyunca orada kalmanız gerekmektedir.

Ay Dönüşü Haritası, gelecek ay için olan eğilimler ve etkiler için bir rehber olarak okunur ve ikisi arasındaki olan görünümler ve doğum haritası referansıyla daha fazla bilgi keşfedilebilir. Bu, bir Güneş Dönüşü'nde gösterilen eğilimlerin zamanlamasını daha doğru bir şekilde belirlemek için kullanılabilir.

Ay, sağlık konusunda önemli bir gösterge olduğundan, Ay Dönüşü haritasındaki doğrudan Ay'ı etkileyen transitlere dikkat edilmelidir.

Ay Dönüşü HaritasıAstroloji bölümündeki aşağıdaki servisimizden Ay Dönüşü Haritanızı çıkartabilirsiniz.

Astrorehber® Ay Dönüşü Haritası Hesaplayıcı (Lunar Return Chart Calculator)

Ay'ın Burçlar Kuşağında şimdiki konumunu aşağıdaki servislerimizden öğrenebilirsiniz.

Yıldız Haritası
Doğum Haritası
Ay Burcu Hesaplama
Ay Evresi
Ay Takvimi

Aşağıdaki yazılarda Ay, Ay Takvimi, Ay Burçları ve öngörü teknikleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Astroloji'de Öngörü Yöntemleri
Ay Takvimi ve Ay Burçları Nasıl Kullanılır?

Astrorehber® servisimizden yıllık transitlerinizi 400 sayfaya varan size özel bir rapor/e-kitap olarak satın alabilirsiniz. Yıllık öngörü raporlarımız hakkında bilgi için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astrorehberay dönüşüay dönüşü haritasıay natal konumdoğum haritasıyıldız haritasıhesaplamalunar returnöngörü