Ay Öngörüleri ve Transitler

Ay Öngörüleri ve Transitler

Ay ile ilgili öngörüler günlük olarak size başlıca gezegen aktivitelerinin tam bir analizini verir. Gazeteleri, televizyonu ve hava durumlarını takip ettiğiniz ve kullandığınız gibi onları da aynı şekilde takip edebilir ve kullanabilirsiniz. Eğer meteoroloji uzmanı size bugün yağmur yağma ihtimali olduğunu söylerse yağmurluğunuzu giyer ya da şemsiyenizi alırsınız. Eğer Ay tahminleri sizi potansiyel problemler konusunda uyarırsa onlarla karşılaşmadan önce hazırlıklı olabilirsiniz.

Astroloji bölümümüzdeki Transitler servisimizden sizi etkileyen Ay görünümlerini günlük olarak takip edebilirsiniz. Transitler servisindeki listede ilk gezegen hareket halindeki transit gezegeni, ikinci gezegen ise doğum haritanızdaki gezegeninizi ifade eder. Örneğin bir "Ay Kare Merkür" transiti, gökyüzündeki transit Ay'ın doğum haritanızdaki Merkür'ünüz ile kare açı içerisinde olmasını ifade eder.

Ay çok hızlı hareket eder ve her burçta sadece yaklaşık iki buçuk gün kalır. Seyahati boyunca daha yavaş hareket eden gezegenlerle sık sık görünüm yapar ve çok hızlı bir şekilde yeni görünümlere geçer. Ancak, bir ay içinde her gün görünüm göremeyeceğinizi unutmayın. Bu, hiçbir şey olmadığı anlamına gelmez. Tam tersine, yarın ya da bir sonraki gün alacağınız haberler gibi, her şeyin bir sonraki büyük görünüm için şekillendiği anlamına gelir. Bu, tıpkı hava durumu gibi bir sonraki sıcak hava dalgasından ya da fırtınadan önceki sükunettir.

Diğer taraftan, bazı günler iki, üç ve hatta çok daha fazla görünüme de sahip olabilir. Bir bakış atarak bu günlerde çok fazla şeyin olacağını bilirsiniz. Eğer transitler servisinde takvimde ileri tarihlere tıklayıp oluşan görünümlerin tarihlerini önceden not ederseniz, o gününüzü nasıl şekillendireceğiniz konusunda iyi bir fikre sahip olursunuz. Transitler çok önemli bir rehberdir ve bu rehberi kullanmak, özellikle yoğun günlerde gezegenlerin enerjisinden faydalanmanızı sağlar.

Transitler ile birlikte aynı anda Ay Takvimi servisimizi de kullanmanızı öneririm (bu yazıda daha fazla bilgi bulabilirsiniz). Ay takvimi, Ay'ın döngülerine yöneliktir. Yeniay'dan Dolunaya geçiş sürecinde, Ay, Güneş'ten alarak yaydığı ışığın miktarını arttırır. Bu iki haftalık bir döngüdür ve bu dönemde yeni aktivitelere başlayabilirsiniz. Bu, özellikle Yeniay'ın burcunun yönettiği aktiviteleri ön plana çıkarır ve bu alanlarda daha önemlidir. Dolunay'dan bir sonraki Yeniay'a kadar, Ay yansıttığı ışığın miktarını azaltır. Bu iki haftalık döngüyü, projeleri bitirmek ve eksiklikleri tamamlamak için kullanın. Dolunay'ın döngünün tepe noktası olduğunu unutmayın, tıpkı sararak kurulan bir şeyin son aşaması gibi düşünebilirsiniz. Bir şeylere tekrar başlamak için bir sonraki Yeniay'ı bekleyin.

Yukarıda açıkladığım Ay ile ilgili istisnalarla birlikte, Ay öngörülerinin yanında transit gezegenlerin başlıca üç faaliyetinin de izlenilmesi her zaman faydalıdır. Bu faaliyetler:

• Bir gezegenin bir burçtan başka bir burca geçmesi.
• Bir gezegenin bir başka gezegen ile önemli bir görünüm yapması.
• Bir gezegenin yön değiştirmesi.

Bir gezegen bir burçtan diğer burca geçtiğinde, ilk olarak işin içindeki gezegeni ve onun genel olarak temsil ettiği konuları dikkate alın. Ayrılmakta olduğu burcu göz önünde bulundurun ve daha da önemlisi giriş yaptığı burcu da. Bu etkinliği Astroloji ana sayfasındaki gezegenlerin yer aldığı kutudan izleyebilirsiniz. Benzer şekilde harita sentezi servisimizden gezegenlerin burç değiştirdiği günleri hızlıca belirleyebilirsiniz.

Bazı gezegenler, bazı burçlarda daha özgürce ve daha iyi çalışır. Sizin daha avantajlı olduklarınız için, bu gezegenin sizin burcunuzda olup olmadığına, onun güçlü konumuna ve zararlı konumuna veya güçsüz konumuna dikkat edin. Bu size, genel anlamda gezegenin nasıl çalışacağı konusunda bilgi verir.

Gökyüzünde bir gezegen başka bir gezegenle önemli bir görünüm yaptığında, görünümün türünü dikkate alarak başlamalıyız, zorlu görünüm (kare ve karşıtlık), yumuşak görünüm (altmış ve üçgen) ve vurgu yaptığı görünüm (kavuşum). Görünümlerle ilgili daha fazla bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Zorlu bir görünümden kaçınamazsınız. Bir karar verilmeli ve harekete geçilmelidir; kararınız hiçbir harekette bulunmamak olsa bile. Kare, yolunuzda halledilmesi gereken ya da bir şekilde alışılması gereken bir engel olarak düşünülebilir. Karşıtlık, bir şekilde uzlaşılması gereken, tamamen farklı iki yolu gösterir. Bu durum, iki mıknatısın birbirini itmesi gibi çalışır. Onun etkisini tarif etmenin en iyi yolu, bir şekilde aynı anda iki yerde olma ihtiyacı gibidir.

Yumuşak bir görünüm genellikle kolay görülmez. Doğal şeyler bir şekilde iyi ve sorunsuz ilerlediğinde, iyi bir görünümün gerçekten her şeye yardım ettiğini pek fark etmezsiniz. Altmış size fırsatlar getirir, yaptığınız şeyin nasıl yararlı sonuçlar elde edeceğinizi belirlediği fırsatlar. Görünüme ne kadar enerjinizi eklerseniz o oranda ondan fayda sağlarsınız. Bir üçgen ise iyi şans getirir; her şey nasıl giderse gitsin, onlar doğal bir şekilde gerçekleşir. Üçgen özünde de korumacıdır, hatta zorlu gezegenler işin içinde olsa bile, bu görünüm iyilik getirir.

Bir kavuşum genellikle bağımsız bir görünüm olarak düşünülür, ne zorlu ne de yumuşak. Kavuşum, düştüğü yerdeki alanı vurgular. Tekrar aynı bir mıknatıs gibi enerjiyi kendine doğru çeker. Enerjinin, olumlu veya olumsuz olması kavuşumdaki gezegenlere bağlıdır ve sizin haritanızdaki diğer gezegenlerle yapılan kavuşumlara bağlıdır. Bu görünüm bir yeri işaret eder ve “Buraya dikkat et!” der.

Bir gezegenin yön değiştirdiği zamanlar muhtemelen Ay öngörülerdeki en önemli anlardır. Aslında, yüzyıllar önce astrologlar, gezegenlerin hızında ve hareketindeki değişiklikleri tahmin etmek için kendi matematik dallarını geliştirdiler. Bu matematik dalına hesap (calculus) deniyor ve gezegenlerin hareketlerinin ötesinde günümüzde pek çok şey için kullanılıyor.

Bir gezegenin burçlar kuşağındaki yönünü değiştireceği zaman ve yer durağan noktası olarak adlandırılır. Durağan noktası kritik bir pozisyondur. Gezegenin belirgin bir gerileyişten direkt harekete geçip geçmediğini ya da gerileyişe geçip geçmediğini fark etmek son derece önemlidir. Gezegenlerin asla gerçekten geriye doğru gitmediğini bildiğimiz için gerileyişteki bir gezegen, direkt olduğu halindeki gibi kolay ve net bir şekilde faaliyet göstermez. Eğer bir gezegen yön değiştirmişse, her zaman bir dönüşe güvenebilirsiniz.

Ay öngörülerinde belirtildiği gibi günlük aktivenin genel doğasını düşündükten sonra, kendi haritanızdaki hangi evlerin bu işe dahil olduğuna bir göz atın. Bu, hayatınızdaki, gezegenin doğrudan etkilediği alanları tanımlar. Eğer aktivite doğum haritanızdaki bir gezegenle görünüm oluşturuyorsa, bu gezegen ve ev de günlük olayların içinde olacaktır. Doğum haritanızdaki gezegenin bir derecesi ile kavuşum oluşturması halinde, bu görünüm sizi kişisel olarak etkileyecektir.

Ancak, transit aktivitesinin bir derecesi içinde hiç gezegen olmaması da muhtemeldir. O zaman aynı dereceye düşen doğum gezegenine sahip olup olmadığınıza bakın, başka bir burçta olsalar bile. Bu doğum gezegeninin günlük aktivitelerle nasıl bir görünüm yaptığına bakınız. Doğum gezegeni ile yapılan iyi bir görünüm, iyi transit görünümlere yardım eder. Doğum gezegeni ile yapılan zorlu görünümler, zor transit görünümleri daha kötü hale getirebilir. Yine de bu transit görünümleri kullanmak sizin fayda sağlar.

Eğer kendi haritanızdaki gezegenlerle iyi bir ilişki içinde olan iyi bir transit görünüme sahipseniz, transitin büyük bir kısmından fayda sağlamak için yeteneğinizi kullanın. Eğer iyi transit görünümler haritanızla zorlu görünümler oluşturuyorsa, kendi faydalarını sağlamalarını bekleyin, sizin hareketiniz tüm işleri mahvedebilir.

Haritanızdaki iyi bir görünümde zorlu transitler varsa, bir durumdan yararlanabilirsiniz ve günü kurtarmak için orada zırhlı bir savaşçı olabilirsiniz (ve tabii kendinize de fayda sağlarsınız). Doğum haritanızdaki gezegenlerin sert görünümlerinde zor transit görünümlere sahip olduğunuz zaman, dışarıdaki problemlerin sizi etkileyeceğinden emin olabilirsiniz; en azından böyle bir durumla karşı karşıya kalmadan önce bu şeklide hazırlıklı olabilirsiniz.

Transit faaliyeti hayatınızdaki değişim alanlarını gösterir. Gezegenler sürekli olarak ileriye doğru ilerledikleri için, bir görünümün doğrudan hayatınızı etkileyip etkilemeyeceğine karar vermenin en iyi yolu bir derecenin açısal payıdır. Üç dereceye kadar bir açısal pay kullanmak bazı zamanlarda yardımcı olabilir ama bir derecenin açısal payı her zaman sizin de içine girdiğiniz hareket yerini gösterecektir. Ay öngörüleri önemli gezegen olaylarına dikkat çekmek anlamına gelir ve transitin sizi doğrudan nasıl etkileyeceğine karar vermek konusunda da size yeterince bilgi verir.

Buraya kadar yazdığım açıklamalar Astroloji'ye yeni iseniz muhtemelen size oldukça karışık gelmiştir. Ne yazık ki bu tip analizlerde işin içine çok sayıda faktör katıldığından öngörüleri pratik bir formüle dönüştürerek basit bir formatta açıklamak pek mümkün olmuyor. Burada şunu fark edeceğinizden eminim: medya astrologları popülerizm adına televizyonda ya da sosyal medyada takipçilerine hızlıca yorumlar sunmayı pek severler. Oysa çoğunlukla bunların bir geçerliliği ya da değeri yok. Bir doktora doğum tarihinizden ve ateşinizin olduğundan bahsedip rahatsızlığınızı tespit etmesini istemekle neredeyse aynı şey. Gerçek Astroloji hesap, analiz, tecrübe ve yoruma dayanır ve bunu iki dakikada elde edemezsiniz.

Astrorehber transitler servisimizin geliştirilmesi ve bugünkü yüksek performansı ile çalışmasının sağlanabilmesi uzun yıllar süren çalışmalar sonucunda oldu. Astrorehber 10 saniyeden kısa bir sürede 1 yıl içerisindeki yüzlerce transitinizi tarihleri ile belirleyip, gerektiğinde sizin belirleyebildiğiniz bir aralıkta -sözgelimi doğum gününüz için- en önemlilerini seçip ve sıralayıp, isteğinize göre iç veya dış gezegenler ya da Ay transitlerini filtreleyip, yorumlarını oluşturup, başına fihristini ve sonuna da bir referans kitapçık ekleyerek dinamik bir e-kitap halinde size pdf formatında raporlar sunabiliyor. Tüm bunlara ek olarak rapor indirme sayfasına e-kitabın QR kodunu ekleyerek bir başkasına iletebilmenize olanak veriyor. Bu işlemler elle yapılmak istendiğinde günlerce sürebileceğini tahmin etmeniz zor değil.

Sitemizde bir gün tüm önemli Astroloji servislerini aynı anda çalıştıran ve deneyimli bir astroloğun yaptığı gibi çok sayıda öngörü arasından en önemli öngörüleri ve seçenekleri size sunan bir yapay zeka uygulamasını sunacağımızı umuyorum.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astrorehberay öngörüleriay transitleritransitleray takvimilunation charts