Güneş Dönüşü (Solar Return, SR)

Güneş Dönüşü (Solar Return, SR)

Güneş Dönüşü haritanızı Astroloji bölümümüzdeki Güneş dönüşü haritası servisimizden öğrenebilirsiniz.

Dünya etrafındaki transit Güneş, yılda bir kez doğum pozisyonuna geri döner. Astroloji'de buna Güneş Dönüşü adı verilir.

Güneş Dönüşü, geçiş yapan (transit) Güneş'in doğumsal (natal) Güneş ile tam olarak kavuştuğu Burçlar Kuşağının anlık bir görüntüsüdür. Bu, Güneş Dönüşünü bir sorunun olduğu zamanın kalitesine dayalı tahminler yapan Soru Astrolojisi'ne (Horary) benzer kılar. Belirli evlere ve burçlara vurgu yaparak eylemin nerede olduğunu gösterir.

Astroloji'deki dört temel öngörü metodundan biri olan Güneş Dönüşü, Güneş'in doğum konumuna geri döndüğü anda yeni bir doğum haritasının ortaya çıktığı prensibinden doğmuştur. Bu tanımlama Ay Dönüşü için de aynıdır ancak Güneş Dönüşü bir sonraki dönüşe kadar sadece yıl boyunca hüküm sürecek olan etkileri ve eğilimleri kapsar.

Bir Güneş Dönüşü Haritası zamana ya da tarihe bakmaksızın, Güneş'in doğum günündeki aynı dereceye ulaştığı an için yapılır. Harita doğum yeriniz için değil, her zaman bulunduğunuz konuma (ülke ve şehir, enlem ve boylam) göre hesaplanır.

Türkiye'de ilk kez sitemiz tarafından geliştirilen ve 15 Nisan 2020 tarihinde sunulmaya başlanan Güneş Dönüşü Haritası servisimizden dilediğiniz bir tarih ve yer için renkli kart grafiği ile Güneş Dönüşü Haritası (Solar Return Chart) çıkartabilirsiniz.

Güneş Dönüşü zamanında bulunduğunuz yer, gezegenlerin ev pozisyonlarını etkiler ve bu nedenle başka bir yerde bulunarak gezegenlerin konumlarını değiştirmek mümkündür. Örneğin; şu anda yaşadığınız yer için haritayı ayarlamak, haritadaki belirgin evlerde olan gezegenlerin konumlarını ve gelecek yıl için yaşamdaki hangi alanların etkileneceği bilgisini sağlayabilir. Sadece o gün için bile konumunuzu değiştirmek gezegenleri farklı evlere taşıyabilir ve böylece yaşamınızdaki başka alanları etkileyebilir. Pozisyon ne olursa olsun gezegenler aynı burçlarda kalır.

Diğer taraftan, sadece doğum gününüzde başka bir yere gitmek önümüzdeki tüm yılın doğasını değiştirmek için gerçekte işe yaramamaktadır, çünkü yükselen burcunuzdaki değişikliği yaşamak için yıl boyunca orada kalmanız gerekmektedir.

Güneş Dönüşü Haritası, gelecek yıl için olan eğilimler ve etkiler için bir rehber olarak okunur ve ikisi arasındaki olan görünümler ve doğum haritası referansıyla daha fazla bilgi keşfedilebilir. Transitleri, ilerletmeleri ve yöneltmeleri içeren tüm tekniklerin bir parçası olarak kullanılması çok uygundur.

Bu, bir Güneş Dönüşü'nde gösterilen eğilimlerin zamanlamasını daha doğru bir şekilde belirlemek için kullanılabilir.

Güneş, var olma ve yaratma isteği konusunda önemli bir gösterge olduğundan, Güneş Dönüşü haritasındaki doğrudan Güneş'i etkileyen transitlere dikkat edilmelidir.

Güneş'in doğum haritamızda doğduğumuz burca döndüğü dönem bir yeniden doğuş ve yenilenme zamanıdır. Enerji kimliğe, görünüşe ve kişisel dışavuruma yoğunlaşır. Parlak bir yaratıcılığın, geçmişi ardınızda bırakıp yeni bir şeye başlamanın zamanıdır.

Güneş Dönüşü HaritasıAstroloji bölümündeki aşağıdaki servisimizden Güneş Dönüşü Haritanızı çıkartabilirsiniz.

Astrorehber® Güneş Dönüşü Haritası Hesaplayıcı (Solar Return Chart Calculator)

Burçlar kuşağındaki Güneş'in şimdiki konumunu aşağıdaki servislerimizden öğrenebilirsiniz.

Yıldız Haritası
Doğum Haritası
Güneş Burcu Hesaplama

Aşağıdaki yazıda öngörü teknikleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Astroloji'de Öngörü Yöntemleri

Astrorehber® servisimizden yıllık transitlerinizi 400 sayfaya varan size özel bir rapor/e-kitap olarak satın alabilirsiniz. Yıllık öngörü raporlarımız hakkında bilgi için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astrorehbergüneş dönüşügüneş dönüşü haritasıgüneş natal konumdoğum haritasıyıldız haritasıhesaplamasolar returnöngörü