Alçalan Burç - İlişkiler

Alçalan Burç - İlişkiler

Alçalan Burç, Astroloji'de doğmuş olduğunuz zaman ve yerin konumuna göre Güneş'in o gün itibariyle battığı yerdeki noktadır. Doğum yeri ve zamanı alçalanın hangi burç olacağını belirler.

Ekliptiğin Dünya çevresindeki turu 24 saat olduğu için, alçalan burç ortalama her 2 saatte bir burç değiştirir. Yani matematiksel açıdan alçalan burç yaklaşık iki saatte bir değişir.

Astrolojik evlerde 7. evin başlangıç çizgisi ile belirlenen alçalan burç, evlilik partnerini, evliliğin getirilerini ve birlikteliğin uyumunu tanımlar. Başkaları ile ikili ilişkilerinizi ve başkalarının tepkilerini belirtir. Evlilik veya ilişki burcu olarak da bilinir.

Bir doğum haritasında alçalan burç, yakın dostluklar, toplumsal ilişkiler, yasal olaylar, anlaşma ve sözleşme yapma ile de ilgilidir. Sosyal ilişkileri ve yasal olayları etkiler. Benzer şekilde işbirliği yapılacak ortağın tipini de bu burç belirler.

Alçalan Burcunuzu Nasıl Bulacaksınız?
Alçalan (7. ev çizgisi) burcun belirlenmesinin en doğru yolu, o kişi için bir doğum haritası çıkartmaktır. Alçalan burcunuzu aşağıdaki servislerimizden yorumu ile öğrenebilirsiniz.

Alçalan Burç
Doğum haritası
Yıldız haritası

Alçalan Burçlar
KoçBoğaİkizler
YengeçAslanBaşak
TeraziAkrepYay
OğlakKovaBalık

Bir doğum haritasında alçalan burç gibi önemli faktörlerden biri de Yükselen Burçtur (AC). Kendinizi ve gerçekleri nasıl gördüğünüzü, hissettiğinizi, dış dünya ile olan her türlü davranış şeklinizi ve ilişkilerinizi belirleyen yükselen burç hakkında bilgi almak için yükselen burç yazımızı, yükselen burcunuzu öğrenmek için yükselen burç servisimizi inceleyin.

Doğum haritasında diğer bir faktör ise Ekvatoral Yükselen Burçtur (Ep). Doğum kartınızda mükemmellik ve idealizmin olduğu alanı temsil eden ekvatoral yükselen hakkında bilgi almak ve burcunuzu öğrenmek için ekvatoral yükselen yazımızı inceleyin.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

alçalan burçalçalan burç hesaplamaalçalan burç bulmaekvatoral yükselen