Boşluktaki Ay (Moon Void-of-Course)

Boşluktaki Ay (Moon Void-of-Course)

Boşluktaki Ay terimi (Moon Void-of-Course), Ay'ın “burçlar arasında” kaldığı süreyi ifade etmektedir. Örneğin, Ay'ın İkizler burcundan çıktığı ve Yengeç burcuna doğru harekete geçtiği zamanın saat veya dakika olarak zamanıdır. Bu süre birkaç dakika olabileceği gibi 2 gün de olabilir. Bu dönem, Ay'ın diğer gezegenlerin hiçbiri ile görünüm yapmadığı bir süreçtir.

Ay'ın boşlukta olduğu dönemler burç değiştirmeye hazırlandığı günlerde gerçekleşir. Ay burç değiştirmeden önce, son temel görünümünü (kavuşum, altmış, kare, üçgen ve karşıt = Ptolemik aspect) uygulaması (applying aspect) ile "boşluk dönemi" başlar. Ay'ın burç değiştirmesi ile "boşluk dönemi" sona erer.

Boşluktaki zamanın bilinmesi programınızın daha iyi olmasını sağlayabilir ve pek çok problemi ve gereksiz çabayı da saf dışı bırakabilir. Bu saat veya dakikalar kaos, kesintiler zamanıdır, hiçbir şey yolunda gitmez, daha çok hata yapar ve daha fazla yanlış karar alırız.

Eski bir söz vardır; “Boşluktaki Ay esnasında yapılanın tekrar ve tekrar yapılması gerekir; tekrarlamak istediklerinizin ortaya gelme şansına sahip olmaları mümkün değildir." Bunu hatırlamanın en iyi yolu: Boşluk = hiçbir şey; Boşluktaki = yolun dışında veya rotanın dışında. Hiçbir şey yapmayın, her şey rayından çıkmış durumda.

Astrorehber® altyapısının kullanılarak çevrimiçi hesaplanan Ay Takvimi sayfamızdan, Ay'ın son temel görünümünü uygulayıp boşluğa girdiği ve burç değiştirerek boşluktan çıktığı günleri öğrenebilirsiniz.

Boşluktaki Zamanlar İçin İpuçları:

• Hiçbir şeye başlamayın.

• Önemli işler yapmayın: görüşmeler, ev veya araba alma, evlenme, ilişkiye başlama, önemli toplantılar, sözleşmelerin imzalanması gibi.

• Hiçbir şey planlamayın, hiçbir şeye karar vermeyin, hiçbir şey için söz vermeyin, hiçbir şey satın almayın.

• Yargısı olan kişiler ile tartışmaya girmeyin: bakanlar, avukatlar, doktorlar, danışmanlar, öğretmenler ve tavsiyelerine ihtiyacınız olan diğer kişiler.

• Ruhunuzu tazeleyin, rahatlayın, bir nefes alın, dışarıda vakit geçirin, meditasyon yapın, okuyun, koltukta uzanın, evi temizleyin, yürüyüşe çıkın, balık tutmaya gidin, hiçbir beklenti olmadan bir arkadaşınız ile öğlen yemeğine çıkın, size “mola” verdirecek faaliyetlerde bulunun.

• Bir şeyin tamir edilmesi mi gerekiyor? Boşluk süresi sona erene kadar bekleyin. Bunun sadece tekrarlanması gerekiyor.

• Oldukça önemli iletişimleri erteleyin. Mektup yazmayı, elektronik posta göndermeyi, faks göndermeyi veya arama yapmayı erteleyin. İletişim kesilebilir, gecikmeli olabilir veya beklendiği gibi olmayabilir.

• Bu, yenilenme, bir nefes alma, yansıma ve yeniden gözden geçirme zamanıdır. Rutin olarak yaptığınız şeylere yönelin.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

ay boşluktaboşluktaki aymoon voc