1. Ev - Kendini Gösterim

1. Ev - Kendini Gösterim

Özü: Ateş
Nitelik: Öncü (eylemlere girişim)
Kişilik: Başkalarına verdiğimiz intiba, fiziksel görüntümüz, dışa vuran tavırlar ve mizaç.
Gezegenlerin Etkileri: Gezegenlerin 1. evde kümelenmeleri çok güçlü kişilik oluşumunu ve kendini açığa vurmayı gösterir.
Doğal Burç: Koç
Yönetici Gezegen: Mars

Haritada Yükselen Burç konumu olan 1. ev en duyarlı noktadır. Kişinin yaşamı nasıl algıladığını, kendini nasıl bildiğini ve dış etkilere karşı nasıl tepki gösterdiğini açıklar. Kişiliği, dünyaya gösterdiğimiz yüzümüzü temsil eder. Güneş ve Ay'ın bulunduğu ev kişinin tipini etkiler. Yükselen Burç ise yaşama gücünü ve sağlık durumunu etkiler. Ayrıca kişinin fiziki yapısını, giyinişini, yürüyüşünü, konuşmasını, kendini gösteriş biçimini, gerginliğini, öfkesini ve acılara dayanma enerjisini belirler. Güneş ufuk çizgisinde ise veya Yükselen Burç ile güçlü bir bakış açısına sahipse kendine hakim olan, iradeli ve uyumlu yönlere sahip bir kişilik ortaya çıkar. Mars birinci evi güçlü biçimde etkiler. Eğer bu evde ayrıca bir gezegen ya da ışık varsa bunlar da kişilik üstünde güçlü etki yapar. Bunlar kişisel ilgileri, moda ve takı gibi zevkleri ve enerji kapasitesini gösterir. Vücutta başı temsil eder.

Yükselen Burç - 1. Ev Başlangıç Çizgisi
Kendinizi ve gerçekleri nasıl gördüğünüzü, hissettiğinizi, dış dünya ile olan her türlü davranış şeklinizi ve ilişkilerinizi belirleyen yükselen burç hakkında bilgi almak için yükselen burç yazımızı, yükselen burcunuzu öğrenmek için yükselen burç servisimizi inceleyin.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

evler1. evyükselen burç