Koç Burcu 2011 Yorumları

Koç Burcu 2011 Yorumları

Yılın ilk üç haftası boyunca 2011 yılı hareket planınızı toparlamak için yeterince zamanınız olacak, çünkü Jüpiter Balık burcunda On ikinci evinizdeki vaktini tamamlıyor. 23 Ocak'ta Jüpiter burcunuza girdiğinde yeni hedeflere odaklı bir yolculuğa başlamak için ihtiyacınız olan ilham, Ocak ayının ilk birkaç günü içerisinde bir rüya, gizli bir görüşme ya da sezgileriniz aracılığıyla gelebilir. Dolayısıyla ayın bu ilk günlerinde dikkatli ve tetikte olun.

Jüpiter Koç burcunda kısa bir süre -sadece 4 Haziran'a kadar- kalacak olsa da hareket ve iş odaklı Güneşiniz bu şanslı dönemden en iyi şekilde yararlanabilir. Yine de, tedbiri elden bırakmamaya çalışın. Jüpiter iyi şans, aşırılık ve gereğinden fazla iyimserlik gibi kavramlarla birlikte anılır. Bu nedenle, samimi olduğunuz biri size akıllıca kısıtlamalar önerdiğinde onu iyi dinleyin; böylece sonradan pişman olacağınız şeyler yapmamış olursunuz. Bu, özellikle Şubat ayı sonlarında ve Mart ayı sonlarında geçerlidir. Eğer bu dönemlerde bir yönetici, herhangi başka bir otorite figürü ya da partnerinizle yaşayacağınız çatışma sizi zor durumda bırakacaksa, söz konusu kısıtlayıcı önerilere mutlaka kulak vermelisiniz.

Geçen yaz yaşadığınız olayları düşünün, çünkü bu süre zarfı içerisinde, o olaylar tekrarlanabilir veya bir sonuca ulaşabilir.

5 Haziran'da Jüpiter Boğa burcuna, kişisel gelirlerinizi temsil eden İkinci evinize giriş yapacak. Jüpiter yılın geri kalanını burada geçirecek. Gelirinizi ve net varlıklarınızı arttırmak için bu gezegensel etkiden yararlanabildiğiniz kadar yararlanın. Fakat Jüpiter'in aynı zamanda para harcamaya teşvik eden bir gezegen olduğunu da unutmayın. Birikim yapmayı ön planda tutan bir bütçe hazırlayın ve her türlü savurganlık eğiliminize karşı güçlü bir biçimde direnin. Böylece, on iki yılda bir meydana gelen bu transit sona erdiğinde kalıcı ve değerli bir şeyler kazanmış olursunuz.

Satürn Terazi burcundaki yolculuğuna devam ediyor. Bu ciddi gezegen, Yedinci evinizde geçirdiği süre boyunca size ilişkilerle ilgili ve hayatın her alanında, özellikle ortaklıklarda ve en samimi olduğunuz kişilerle ilişkilerinizde insanlarla nasıl etkileşim kurduğunuzla ilgili çok şey öğretecek. Satürn'ün karmik yönü kendini çeşitli şekillerde gösterebilir. Şimdi yaptığınız şeyler, attığınız adımlar, verdiğiniz kararlar on dört veya yirmi sekiz yıl içerisinde tekrar sahneye çıkabilir. Ayrıca, belli bir nedenle karşınıza çıkan yeni insanlarla aranızda karmik bir bağlantı olduğunu fark edebilirsiniz. Aynı zamanda, geçmişten tanıdığınız insanlarla yeniden karşılaşabilir ve uzun süredir var olan sorunları çözme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bu dönem, hayatınızdaki yakın ilişkileri gözden geçirmek ve sizi engelleyen veya üzerinizde olumsuz etki yaratan insanlarla aranıza mesafe koymak için de uygun bir dönemdir. Öte yandan, bu tür adımlar atmadan önce çok dikkatli düşünmek zorundasınız. Aksi takdirde, sonradan pişman olabilirsiniz.

Yedinci evinizdeki Satürn'ün hayatınızdaki güçlü ilişkilere çok faydası dokunur. Bu evde bulunan Satürn ruh eşinizle evliliği fakat aynı zamanda bağlayıcı sözler vermeye isteksizliği beraberinde getirebilir. Eğer uzun süredir devam eden bir ilişkiniz varsa ve hala bazı şeylere kalıcılık katmak için çekiniyorsanız kendinize neden diye sorun. Bulacağınız cevaplar genel olarak ilişkilere, özel olarak bağlılığa olan yaklaşımınız hakkında size çok şey anlatabilir.

Değişimin ve beklenmedik şeylerin gezegeni Uranüs 10 Mart'a kadar sahne arkasında faaliyette olacak. Uranüs On ikinci evinizde Balık burcunda yedi yıldır devam eden transitini tamamlıyor. Jüpiter'in Ocak ayında gün ışığına çıkardığı yeni hedeflere son şeklini verin. Uranüs 11 Mart'ta burcunuza girdiğinde harekete geçmeye hazır olmalısınız.

Geçen yazı düşünün. O dönemde, Uranüs'ün Koç burcuna gerçekleştirdiği kısa ziyaret süresince meydana gelen olaylar bu yıl yaşayabileceğiniz muhtemel olaylara dair bir ön izleme niteliğindeydi. Fakat emin olun ki, 2011'de yaşayacaklarınız 2010'da yaşadıklarınızdan çok daha az yıkıcı olacak. Bunun en temel nedeni, artık içinde bulunduğunuz duruma daha fazla hâkim olduğunuzu hissetmenizdir. En azından bir Uranüs transiti altında ne kadar kontrol sahibi olunabiliyorsa o kadar kontrol sahibi olacaksınız.

Bu yıl (doğum tarihinize bağlı olarak) Uranüs'ün en güçlü etkilerini hissetmeyecek olsanız da benliğinizin bir başka yönünün canlanmakta olduğunu hissedeceksiniz. Buna sezgileriniz ve yeni ve farklı olan şeylere karşı duyduğunuz yoğun ilgi de dâhildir. Özgürlüğe ve bağımsızlığa karşı sürekli artan bir istek duyacaksınız ve siz bu isteğe göre hareket etmeye yanaşmasanız da o sizi adeta esir almaya başlayacak. Kesinlikle ona teslim olmalısınız. Bu, hayatınızı tamamen alt üst etmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Bu enerjiyi serbest bırakmanızı sağlayacak bir yol bulun. Örneğin öz farkındalığınızı, kendinize olan bakış açınızı olumlu ve sağlıklı yönde değiştirecek hobiler veya egzersiz programları edinin.

1998 yılından beri Kova burcunda bulunan mistik Neptün bu ilkbaharda Balık burcuna ilk ziyaretini gerçekleştiriyor ve Ağustos'ta Kova burcuna geri dönüyor. Neptün'ün Kova burcunda, On birinci evinizde bulunduğu süre boyunca arkadaşlık ilişkilerini mutluluk veren ve hayal kırıklığına uğratan tüm yönleriyle yaşadınız. Aynı şey dâhil olduğunuz ve faaliyette bulunduğunuz tüm grup ve organizasyonlar için de geçerlidir. Bu yıl, özellikle Mart ve Ağustos aylarında bir topluluğa olan bağlılığınızı ve o topluluğun asıl görevini sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bu dönemde sezgilerinize güvenmeli ve gerekirse o topluluktan ayrılmalısınız. Bazı arkadaşlık ilişkileriniz, zamanla fikir ayrılığına düşmenizden dolayı bitebilir. Bu insanlarda ve topluluklarda şimdi gördüğünüz her şey zaten her zaman vardı. Şu an tek fark sizin bakış açınızın değişmiş olması; bu kişi ve gruplarla aranızdaki bağlar artık hayatınıza ve yaşam biçiminize hitap etmiyor.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011koç 2011