Boğa Burcu 2011 Yorumları

Boğa Burcu 2011 Yorumları

23 Ocak tarihine kadar Balık burcunda, arkadaşlıklarınızı temsil eden On birinci evinizde bulunan Jüpiter sayesinde tatil sezonunuz yeni yılda da devam ediyor. Arkadaşlarınızla görüşün ve gelen bütün davetleri, özellikle de yeni insanlarla tanışmanızı, kariyerinize faydası dokunabilecek bağlantılar kurmanızı sağlayabilecek olanları kabul edin. Tanışacağınız insanlardan biri, sadece doğru zamanda doğru yerde olduğunuz için size heyecan verici kariyer fırsatlarının kapılarını açabilir.

Jüpiter 4 Haziran'a kadar Koç burcunda, On ikinci evinizde transitte olacağından, içinde bulunduğunuz hızlı tempodan biraz uzaklaşma fırsatı yakalayabilirsiniz ve bu çok hoşunuza gidebilir. Bu dönem, kendinizle ve kendi ilgi alanlarınızla baş başa kalmanın keyfini çıkarmak için çok ideal bir dönemdir. Ayrıca, akşamları ve hafta sonları evde sevdiklerinizle vakit geçirmek için de oldukça uygun bir dönemdir. Her ne kadar evde vaktinizi tembellik yaparak geçirmek size daha cazip gelse de, bu süre boyunca yeterince kararlı davranırsanız pek çok ev işinin üstesinden gelebilirsiniz. Örneğin çekmeceleri, kileri, depo olarak kullandığınız yerleri temizleyip düzenleyebilirsiniz. Eğer denerseniz, ihtiyacınız olmayan, gereksiz eşyalardan ayrılabileceğinizi göreceksiniz. Fakat hepsini öylece elden çıkarmayın. Bazılarını paraya çevirebilirsiniz. Hatta belki bu eşyalar arasında çok değerli bir parça bulabilirsiniz. Yine de, özellikle Şubat ve Mart aylarında İnternet üzerinden bir şeyler satarken (veya satın alırken) dikkatli olun.

Bu yıl Jüpiter'in en olumlu etkisi, 5 Haziran'dan itibaren burcunuzda gerçekleştireceği transitin etkisidir. Sadece on iki yılda bir gelen bu şanslı dönemden en iyi şekilde yararlanın. Bu dönemde şansı kendinize çekmekle kalmayacak, doğru insanlarla gerek bireysel ilişkiler, gerekse topluluklar aracılığıyla bağlantı kurarak kendi şansınızı yaratabileceksiniz. Eğer aşırı iyimserliğe yenik düşmezseniz ve en iyi kararları verirseniz Jüpiter banka hesabınızı büyütmenize de yardımcı olabilir. Jüpiter burada bel çevrenizin genişlemesine de neden olabileceğinden dolayı sağlıklı beslenmeyi ve spor yapmayı hedeflemelisiniz.

Satürn yılın tamamını Terazi burcunda, günlük işlerinizi ve sağlığınızı temsil eden Altıncı evinizde geçirecek. Eğer gereğinden fazla çalışıp yeterince takdir alamadığınızı hissederseniz şaşırmayın. Bu, Satürn'ün burada bulunmasının kaçınılmaz bir sonucudur. Kendinize sürekli tüm bu çabalarınızın karşılığını geç de olsa, 2012 yılında alacağınızı, dikkatleri üzerinize çekip takdir toplayacağınızı hatırlatın. Ayrıca, yaklaşık yedi yıl içerisinde kariyeriniz açısından pek çok kazanım elde edeceğinizi de unutmayın. Bu yıl işiniz gereği seyahat etmek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca, işinize yönelik bilgi birikiminizi ve becerilerinizi arttırmak için her türlü fırsatı çok iyi değerlendirmelisiniz. Evcil hayvanınız varsa ona her zamankinden daha fazla ilgi göstermeniz ve vakit ayırmanız gerekebilir. Öte yandan, stresi en düşük seviyede tutmak için işe de dinlenmeye de vakit ayırmaya, bu ikisi arasında bir denge kurmaya özen göstermelisiniz. Özellikle bu yıl vücudunuza iyi bakmayı kendiniz için bir zorunluluk haline getirin.

Uranüs bu yıl iki burçta seyahat ediyor. Balık burcundaki transitini tamamlıyor ve ardından Koç burcunda yedi yıl sürecek olan yolculuğuna başlıyor. Uranüs Balık burcunda, On birinci evinizdeyken iş arkadaşlarınızla sosyal faaliyetler gerçekleştirmenin keyfini yaşayacaksınız ve bazı mükemmel iş bağlantıları kuracaksınız. Ayrıca, ilgi alanları veya yaşam tarzları artık sizinkiyle uyumlu olmayan bazı arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymayı tercih edebilirsiniz. Aynı şey dâhil olduğunuz bazı topluluklar için de geçerlidir. Bu yaklaşımınız, hayatınızın bir dönemini tamamladığınızın ve 11 Mart'ta Uranüs burç değiştirdiğinde yeni bir dönme başlamaya hazır olduğunuzun işaretidir.

Uranüs'ün Koç burcundaki yedi yıllık transiti süresince ön planda olmak yerine sahne arkasında çalışmalarınızı sürdürmeyi tercih edeceksiniz. Zaman içerisinde, bu şekilde çalışmanın sizi çok daha güçlü bir konuma getirdiğini, insanlar üzerinde ve dünya üzerinde çok daha güçlü bir etki yaratmanızı sağladığını fark edeceksiniz. Zaman zaman kulağınıza bir takım gizli bilgiler gelecek ve bu da bir şekilde size fayda sağlayacak. Uranüs bu konumdayken altıncı hissinizi de harekete geçirebilir ve tetiklediği anlık sezgiler aracılığıyla kendinizle, en derinlerdeki motivasyonlarınızla ilgili bilgiler elde edebilirsiniz. Özünde, düşünce ve davranış biçimlerinize ve neden bu şekilde düşünüp davrandığınıza dair çok şey öğrenebilirsiniz. Burası aynı zamanda sağlıkla lişkilendirildiği için yakın zamanda yaptırmadıysanız genel bir sağlık kontrolü yaptırmanızda fayda var.

Neptün yılın büyük bir bölümünü Kova burcunda, kariyerinizi temsil eden Onuncu evinizde geçirecek. 4 Nisan 3 Ağustos tarihleri arasında Balık burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu gezegensel etki kariyer hedefleriniz açısından size ilham verebilir veya sizi yanıltabilir. Ayrıca, yeteneklerinizi, becerilerinizi sergilemenize yardımcı olabilir ya da tam tersi, hak ettiğiniz ilgiyi görmenizi zorlaştırabilir. Bu, yanılsama, kafa karışıklığı, maneviyat ve yüce idealler gezegeni Neptün'ün doğasında vardır. Muhtemelen Neptün'ün kariyerinizi temsil eden evinize ilk olarak giriş yaptığı tarih olan 1998 yılından beri tüm bunların bir kısmını veya tamamını tecrübe etmişsinizdir. Karar mercileri karşısında kendinizi adeta görünmez adammış gibi hissettiğiniz durumlarda veya sizin hakkınız olan takdiri ve krediyi bir başkası topladığında bu durumu nezaketle kabullenin. Diğer bütün transitler gibi bu da sonsuza dek sürmeyecek ve şu an açıkça belli olmasa da, inceden inceye yaptığınız kişisel reklam zaman içerisinde tamamlanacak ve sonuç vermeye başlayacak.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011boğa 2011