İkizler Burcu 2011 Yorumları

İkizler Burcu 2011 Yorumları

Planlı hareket edin ve 2011 yılının ilk üç haftasını en iyi şekilde değerlendirin, çünkü Balık burcundaki Jüpiter kariyerinizi ve statünüzü temsil eden Onuncu evinizdeki yaklaşık bir yıllık transitini tamamlıyor. Eğer iş arıyorsanız veya terfi etmeyi hedefliyorsanız, söz konusu süre boyunca meydana gelen şanslı Jüpiter – Uranüs birleşmesi sayesinde hedefinize ulaşabilirsiniz. Eğer daha sürecin başlarındaysanız öz geçmişinizi Ocak ayının ilk haftası ilgili yerlere gönderin. Bu şanslı dönem size doğru zamanda doğru yerde olmanın sonucunda birtakım ödüller veya anlık bir şöhret de getirebilir.

Jüpiter 23 Ocak'ta Koç burcuna gidiyor ve arkadaşlıkları, toplulukları ön plana çıkararak ilginizin bu alanlara yoğunlaşmasını sağlıyor. Kariyerinize yönelik hedeflerinize faydası dokunabilecek mesleki organizasyonlara dâhil olmayı düşünün. Ayrıca, bu transit süresince arkadaş çevrenizi genişleteceksiniz. Mart sonunda geçmişten tanıdığınız biri muhtemelen bir seyahat sırasında yeniden karşınıza çıkabilir; fakat dikkatli olun, çünkü o kişiyle yeniden birleşmek sizin çıkarınıza olacak sonuçlar doğurmayabilir. Eğer hayatınızda kimse yoksa bir arkadaşınız aracılığıyla aşkı bulabilirsiniz. Bu nedenle, bir arkadaşınızın arkadaşıyla tanışmaktan çekinmeyin.

Jüpiter Koç burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştirdikten sonra 5 Haziran'da Boğa burcuna giriyor. Jüpiter burada bir yıl kalacak. Kişisel yenilenmeyi temsil eden On ikinci evinizdeki seyahati süresince Jüpiter size ihtiyacınız olan şeyi son anda yetiştiren şans meleğiniz olabilir. Yine de, bunun her zaman böyle olacağına güvenerek hareket etmeyin, çünkü bu gezegen bazen gerçekleştirebileceğinden çok daha fazlasını vaat eder. Bu transiti kendi içinize dönüp bakmak, hayat felsefenizi ve bu hayat felsefesinin bu günkü halinizle ne derece uyumlu olduğunu düşünmek için kullanın. Daha sonra Jüpiter 2012'de burcunuza girdiğinde yeni ufuklara yelken açmaya hazır olacaksınız. Ayrıca, bu yıl pek çok sır öğrenebilirsiniz. Bunu, gelecekte size bir şekilde faydası olabilecek bu gizli bilgileri sır olarak saklamaya yönelik bir sınav olarak düşünün.

Satürn yılın tamamını Terazi burcunda dinlenme, eğlence, romantizm, yaratıcılık ve çocukları temsil eden Beşinci evinizde geçirecek. Tüm bu kavramlar bu yıl bir şekilde hayatınızın bir parçası olacak. Bilinenin aksine Satürn romantik fırsatları sınırlamaz. Hatta bu tür fırsatlar daha ciddi bir nitelik kazanır. Öte yandan, ciddi ve bağlayıcı bir ilişkiye girmeye bir şekilde isteksiz olacaksınız. Bu duyguları göz önünde bulundurun ve içgüdülerinize kulak verin. Eğer ciddi bir ilişkiniz varsa veya evliyseniz bu transit aşkınıza derinlik katabilir.

Bu dönemde ebeveyn olmanın çok zor ve ağır bir görev olduğunu düşünebilirsiniz. Ne var ki, Satürn aynı zamanda çocuklarınıza bir şeyler öğretme ve onlardan bir şeyler öğrenme fırsatı sunar. Çocuklarınıza karşı fazla sert ve zorlayıcı olma eğiliminize yenik düşmeyin ve bu dönemi onlara yetişkin olduklarında yararlanabilecekleri değerleri ve alışkanlıkları kazandırmak için kullanın.

Bir egzersiz programına başlamak, yeni bir hobi edinmek ya da bir atletizm etkinliğine dâhil olmak için mükemmel bir yıl. Ayrıca bu yıl yaratıcılığınızı keşfetmelisiniz fakat bunu uygulamalı yollarla, örneğin ev dekorasyonu, bahçe işleri, koleksiyon, iğne işleri, resim veya el sanatları gibi yollarla yapmalısınız. Ortaya kısa süre içerisinde somut sonuçların çıktığını görmek sizin için çok tatmin edici olacaktır.

Uranüs Balık burcunda yedi yıldır devam eden transitini 10 Mart'ta tamamlayacak. Uranüs'ün bu burçta geçirdiği süre boyunca şüphesiz kariyer hayatınızda sizin yararınıza sonuçlanan bir takım iniş çıkışlar yaşadınız. Eğer işiniz çok fazla seyahat etmenizi gerektirdiyse bu durum değişmeye başlayacak. Bu dönemi, söz konusu yıllar boyunca kariyer tecrübesi bakımından neler kazandığınızı düşünerek değerlendirin. Daha sonra, Neptün Balık burcundaki uzun süreli transitine başladığında bu bilgi ve birikimi temel alarak ilerlemeye devam edebilirsiniz.

11 Mart'ta Uranüs, geçen yaz kısa bir süreliğine ziyaret ettiği Koç burcuna geri dönecek. O dönemde olup bitenler, önümüzdeki yedi yıl boyunca bu gezegen On birinci evinizi ön plana çıkarırken yaşayacaklarınızın başlangıcıydı. Çok az bir çabayla çok daha fazla göze çarpan bir iletişimci olabilirsiniz. Hayatınıza pek çok yeni insan girecek. Bunlardan bazıları belli bir amaç için var olacaklar ve adeta geldikleri gibi hızlı ve ani bir biçimde gidecekler. Diğerleri potansiyelinizi saklandığı yerden çıkarmanızda kilit rol oynayacaklar ve size kendinizle, dünyayla ilgili yeni şeyler öğretecekler. Bu transit süresinde çeşitli topluluklar da gündeme gelecek ve siz takım lideri olarak dikkat çekme fırsatı elde edebileceksiniz. Ayrıca, hedeflerinizin değişmekte olduğunu fark edeceksiniz. Eğer gördüğünüz her yıldızın peşinden gitme eğiliminize yenilmezseniz, söz konusu değişim olumlu sonuçlar doğuracaktır. Hayatınızın herhangi bir (ya da birkaç) alanında ne elde etmek istediğinizi tanımlayın ve zihninizin her yolu keşfetmesine izin verin, çünkü yenilik başarıyı doğurur.

Neptün Bu yıla Kova burcunda giriyor ve yine Kova burcunda yılı tamamlıyor. Sadece 4 Nisan – 3 Ağustos tarihleri arasında Balık burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştiriyor. Neptün Balık burcuna 2012 Şubat ayında geri dönecek. Bu yıl seyahat etmeye yönelik son fırsatları değerlendirme yılı olacak. Uzun süredir istediğiniz tatile çıkmak, dünyanın başka bir yerine seyahat etmek, gemi turlarına katılmak, lüks bir tatil köyünde dinlenmek ya da yaşadığınız ülkenin görmediğiniz yerlerini gezmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Ayrıca, Neptün burada sizi kariyerinize faydası dokunabilecek eğitimleri almak konusunda teşvik ediyor. Eğer şu an her hangi bir eğitim programına devam ediyorsanız yılsonu itibariyle tamamlamaya çalışın. Eğer hiçbir eğitim programına devam etmiyorsanız, önümüzdeki yıl meyvelerini vermeye başlayabilecek kısa süreli bir programa katılın.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011ikizler 2011