Yengeç Burcu 2011 Yorumları

Yengeç Burcu 2011 Yorumları

Yılın ilk üç haftasında, Jüpiter Balık burcunda, Dokuzuncu evinizdeki transitini tamamlarken bazılarınız için yılbaşı tatili sonrası bir seyahat söz konusu olabilir. Bu seyahatin işle ilgili olması mümkündür. Ayrıca, yeteneklerinizi bir konferansta veya eğitim seansında gösterme şansı elde edebilir, bu sayede yeni bir iş veya terfi alma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.

Jüpiter'in Koç burcuna, Onuncu evinize gireceği tarih olan 23 Ocak tarihinde kariyerinizle ilgili çalışmalarınıza hız vermenizde fayda var, çünkü bu transitten en iyi şekilde faydalanmak için sadece beş ayınız var. Hedefinizi yüksek tutun! Bu şanslı gezegen sorumluluklarınızı genişletecek ve statünüzü yükseltecek mükemmel bir iş fırsatını veya terfi ihtimalini tetikleyebilir. Öte yandan, heyecanınızı ve coşkunuzu biraz dizginleyin ve üstesinden gelebileceğinizden daha fazla sorumluluk yüklenmemeye özen gösterin. Aksi takdirde iş yükünüz önemli ölçüde artacaktır.

Jüpiter Bağa burcunda, On birinci evinizde bir yıl sürecek olan transitine 5 Haziran'da başlıyor. Bu süre içerisinde arkadaşlarınız size uğur getirebilir. Ayrıca, bu transit kariyerinize faydası dokunabilecek bağlantılar kurmak için en iyi transitlerden biridir. Bu çabalarınız sizi doğru insanlarla bir araya getirebilir. İşiniz vasıtasıyla tanıştığınız biri ömür boyu arkadaşınız olabilir. Öte yandan, sizinle aynı veya benzer kafa yapısına sahip insanların bulunduğu bir kulübe veya organizasyona katılmanın faydasını görebilirsiniz. Bu transit sayesinde iş yerinde popüler bir takım lideri olarak kendinizi gösterme şansı elde edebilirsiniz.

Satürn Terazi burcunda, Dördüncü evinizde ilerlemeye devam ediyor ve bu yıl evle ilgili meselelerin ve ailevi meselelerin ön plana çıkmasına neden oluyor. Ailevi sorumluluklar vaktinizin büyük bir kısmını alacak. Ayrıca, sizden daha yaşlı bir akrabanızın işleriyle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Taşınmanız söz konusu olabilir fakat yeni bir mülk satın alma planlarınızı mümkünse önümüzdeki yıla erteleyin. Öte yandan, Satürn burada evle ilgili olarak kendi başınıza gerçekleştirebileceğiniz yenileme, tamirat gibi projeler için borca girmemeniz şartıyla çok olumlu etkilere sahiptir. Eğer kiralık ev arıyorsanız, kira sözleşmesini noktasından virgülüne kadar okumayı asla ihmal etmeyin ve özellikle muhtemel ek ücretleri, kira artışlarını ve zarar, tamirat şartlarını kapsayan finansal detaylara çok dikkat edin. Kendinizi kiracı sigortası ile güvence altına alın ve sözleşmeyi imzalamadan önce mülkü çok dikkatli bir biçimde inceleyerek herhangi bir tamirata gerek olup olmadığını kontrol edin.

Satürn burada aile bireyleriyle geçmişte yaşadığınız sorunları çözmek, sizi engelleyen, kısıtlayan çocukluk travmalarınızı ortadan kaldırmak için bir fırsattır. Burada ilk adımı atacak olan sizsiniz. Bunu yapmak biraz çaba gerektirecek olsa da en azından elinizden gelen her şeyi yapmış olduğunuzu bilmek bile başarılı olmanızı sağlayacaktır. Öte yandan, güçlü bağlar bu dönemde daha da güçlenecektir. Hem siz bu kişilere güvenebileceksiniz hem de
onlar size güvenebilecekler.

Eğer aile soy ağacınızı araştırma merakınız varsa, bu transit bunun için mükemmel bir dönemdir. Söz konusu araştırmalar sırasında bir tanıdığınızla veya arkadaşınızla aslında uzaktan akraba olduğunuzu keşfedebilirsiniz. Ayrıca (nihayet!) aile fotoğraflarınızı ve hatıraları gelecek nesiller için saklamak üzere yıllarına göre düzenleyebilirsiniz.

Uranüs Balık burcundaki yedi yıllık transitini tamamladıktan sonra 11 Mart'ta Koç burcuna giriş yapıyor. Uranüs hala Balık burcunda, Dokuzuncu evinizdeyken, 2003 yılından sonraki her hangi bir zamanda başladığınız eğitim faaliyetlerini tamamlamalısınız. Ayrıca, bu transitin etkisi altında olduğunuz süre boyunca hissettiğiniz seyahat ihtiyacını ve arzusunu tamamen tatmin etmek için son bir tatil planlamaya çalışabilirsiniz. Öte yandan, devam etmekte olan hukuki davalar da bu dönemde sonuçlanabilir.

Uranüs Koç burcuna girdiğinde kendinizi yeni ve farklı bir maceraya hazırlayın. Uranüs burada 2019 yılına kadar kariyerinizi ve statünüzü temsil eden Onuncu evinizi ön plana çıkaracak. Uranüs'ün olduğu yerde değişim kaçınılmazdır ve çoğu zaman hiç beklenmedik anlarda gelir. Bu gezegen aynı zamanda fırsatları da tetikler. Bunların hepsini veya bir kısmını geçen yaz Uranüs Koç burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştirdiğinde yaşamış veya iş arkadaşlarınızın hayatında gözlemlemiş olabilirsiniz. Bu yıl koşullar çok daha az yıkıcı olacak fakat Uranüs hala değişim gezegeni Uranüs'tür. Önümüzdeki yıllarda kariyerinizin geliştiğini görebilirsiniz ki bu zaman zaman siz dış dünyaya açılırken heyecan verici ve ilginç olabilir. Kısa bir süreliğine de olsa bir anda şöhrete kavuşma ihtimaliniz söz konusudur. Bu nedende, Uranüs'ün bu transiti süresince gelişip büyümek için kariyer planınıza son halini verin fakat süreç içerisinde bu planın kesinlikle değişikliğe uğrayacağını da bilin.

Bu yıl Neptün de burç değiştiriyor ve 4 Nisan – 3 Ağustos tarihleri arasında Balık burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştirdikten sonra önümüzdeki yılın başlarına kadar kalacağı Kova burcuna geri dönüyor. Neptün'ün Kova burcunda 1995 yılında başladığı uzun transiti sizin paylaşılan kaynaklarınız – aile fonları, miras, borçlar ve ev kredileri, sigorta – üzerinde etkili olmuştu. Neptün bu konumdayken genellikle ihtiyacınız olan şeyi ihtiyacınız olduğu anda size sunsa da, para meseleleri zaman zaman kafa karıştırıcı olabilir. Aldatılma, yanlış yönlendirilme ihtimaliniz çok yüksektir. Sigorta şirketinizi değiştirmeden ya da bir kredi sözleşmesi imzalamadan önce kendi detaylı araştırmanızı yapmayı ve her türlü belgeyi en ufak detayına kadar okumayı asla ihmal etmeyin.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011yengeç 2011