Aslan Burcu 2011 Yorumları

Aslan Burcu 2011 Yorumları

Jüpiter yaklaşık bir yılı Balık burcunda geçirdikten sonra yeniden yola koyulacak. Dolayısıyla, yılın ilk üç haftasını çok iyi değerlendirin, çünkü bu haftalarda Jüpiter hala Sekizinci evinizdeyken banka hesabınızı büyütmeye devam edebilirsiniz. Siz veya eşiniz bir zam haberi veya borç olarak verdiğiniz parayla ilgili güzel haberler alabilirsiniz. Ayrıca, elinize beklenmedik bir yerden küçük miktarda para geçebilir. Ne var ki, yatırımlar konusunda işinizi şansa bırakmamalısınız, çünkü Jüpiter vaat ettiğinden çok daha azını sunmasıyla ünlüdür. Birikim yapmaya öncelik verin ve elinizde nakit para olmadığı sürece alışveriş yapmayın.

Jüpiter 23 Ocak'tan 4 Haziran'a kadar Koç burcunda, Dokuzuncu evinizde olacak. Şubat veya Mart ayında ailevi nedenlerle veya işiniz gereği seyahate çıkabilirsiniz.

Akrabalarınızla ilişkilerinizde gerilimler yaşanabilir. Ayrıca, işle ilgili meseleler incelikli davranmayı, maharetle ve özenle hareket etmeyi gerektirebilir, çünkü hayatınızın bu alanında direnç ve itirazlarla karşılaşabilirsiniz. Kimseyi zorlamamalı, kendi fikirlerinizi ve görüşlerinizi zorla kabul ettirmeye çalışmamalısınız. Coşkulu heyecanınızı biraz dizginlemeye çalışın ve başkalarına karşı duyarlı davranın. Bu şekilde ilerleme kaydedebileceksiniz.

Jüpiter'in Boğa burcunda, kariyerinizi ve statünüzü temsil eden Onuncu evinizdeki bir yıllık transitine başlayacağı 5 Haziran tarihinden itibaren tüm dikkatleri üzerinize toplayacaksınız. Bu etki on iki yılda bir meydana gelir, dolayısıyla ondan en iyi şekilde yararlanmak zorundasınız. Birkaç aranan insandan biri olacağınız için bir terfi alarak veya yeni bir pozisyona geçerek kariyerinizde ilerleyebilirsiniz. İnsanlar size ve uzmanlığınıza çok ihtiyaç duyacaklar. Ayrıca, Haziran ayında atacağınız adımlar yaz sonlarında veya sonbaharda somut sonuçlar verecektir. Yine de, paranın cazibesinin sizin tek motivasyon kaynağınız olmasına izin vermeyin.

Satürn Terazi burcunda, öğrenmeyi, kısa seyahatleri ve iletişimi temsil eden üçüncü evinizde iki buçuk yıl sürecek olan transitine devam ediyor. Hayatınızın tüm bu alanları bu yıl belli bir noktaya kadar aktif olacak. Aile üyelerinden biriyle, partnerinizle veya komşunuzla Mart ve Ağustos aylarında gerilim yaşayabilirsiniz ve bu gerilimin nedenini anlamakta zorlanabilirsiniz. Öte yandan, çözülmesi gereken önyargılar, varsayımlar ve yanlış anlaşılmalar başınızı ağrıtabilir.

Satürn'ün buradaki transiti devam ederken yeni bir araç satın almak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca, Mart ayı sonunda ve Nisan ayının ilk günlerinde mekanik arızalarla karşılaşma riskiniz artacağı gibi seyahatle ilgili gecikme ve aksaklıklar da yaşanabilir. Bunu aklınızda bulundurun ve Jüpiter Balık burcundaki transitini tamamlarken size bu olası masraflar için para biriktirin.

Bu transit aynı zamanda sizi insanlarla konuşarak, medyayı takip ederek mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye ve mesleki becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak kurslara katılmaya teşvik ediyor. Bu yıl aynı zamanda sosyal iletişim ağlarına da ilgi göstereceksiniz. Bunlar kariyerinize faydası dokunabilecek bağlantılar kurmanız için çok değerli kaynaklar olsa da, gönderdiğiniz mesajlara çok dikkat etmelisiniz. Sıra dışı veya kural dışı her hangi bir mesaj veya gönderi bir şekilde işinizi etkileyebilir.

Uranüs 10 Mart'ta uzun Balık burcu transitini tamamlıyor ve 2019 yılına kadar devam edecek olan Koç burcu transitine başlıyor. Uranüs'ün Balık burcunda, Sekizinci evinizde geçirdiği süre boyunca, bu transitin başladığı 2003 yılından beri öğrenmiş olduğunuz tüm finansal dersleri gözden geçirmiş, şu an itibariyle Uranüs'ün teşvik ettiği tüm değişiklikleri yapmış olmalıydınız. Eğer yapmadıysanız, bu hedefi gerçekleştirmek için hala biraz vaktiniz var. Eğer evliyseniz, eşinizle birlikte çalışın ve ayrıca Internet ya da kitaplar aracılığıyla finansal bilgi dağarcığınızı genişletin.

Uranüs Koç burcuna geçtikten sonra, okula geri dönmeye yönelik fikirler aklınızı kurcalamaya başlayabilir. Bu tür bir girişim bu dönemde başarılı olabilir fakat hangi çalışma programını seçeceğinizi çok iyi düşünmeli, gerekli araştırmaları yapmalısınız. Böylece, kendiniz için doğru olan ve kariyer hedeflerinize yararı dokunabilecek programı bulabilirsiniz. Internet üzerinden verilen eğitimleri de gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca, bilgilerinizi çeşitli kurslarda ve eğitim programlarında ders vererek başkalarıyla paylaşmayı da düşünebilirsiniz. Ne var ki, tek seçeneğiniz örgün eğitim değildir. Aynı amacı kitap okuyarak, seyahat ederek ve bu sayede dünya ve diğer kültürler hakkında daha fazla bilgi edinerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Neptün bu yıl 4 Nisan ve 3 Ağustos tarihleri arasında Balık burcuna ilk ziyaretini gerçekleştirecek. Bu tarihlerden önce ve sonra Neptün Kova burcunda, ilişkilerinizi temsil eden Yedinci evinizde bulunacak. Neptün bu evdeyken romantizmi doruk noktasına çıkarabilir fakat öte yandan çok samimi olduğunuz biriyle ilgili hayal kırıklıkları yaşamanıza da yol açabilir. O kişi hakkında yanıldığınızı fark edebilirsiniz. Muhtemelen, Neptün'ün Kova burcuna giriş yaptığı 1995 yılından beri bu iki duyguyu da yaşamışsınızdır. Bu yıl da durum aynı olacak. Ayrıca, duyduğunuz her şeye inanmamaya özen göstermelisiniz, çünkü herkes sizin için iyi niyetler taşımıyor. Öte yandan, Neptün burada karşınıza çıkan hemen herkesi cazibenizle etkileme yeteneğinizi zirveye çıkarıyor.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011aslan 2011