Başak Burcu 2011 Yorumları

Başak Burcu 2011 Yorumları

Yılın ilk üç haftası boyunca Jüpiter Balık burcunda, ilişkilerinizi temsil eden Yedinci evinizdeki transitini tamamlarken insanlar size şans getirecek. Eğer evliyseniz veya sevgiliniz varsa bu durum ilişkiniz üzerinde çok olumlu etkiler yapacak. Evde baş başa vakit geçirmenin tadını çıkarın. Ayıca, iş arkadaşlarınızla ve komşularınızla ilişkilerinizi geliştirmek için evinizde bir davet verin. Öte yandan, eğer bir iş ortaklığı yürütüyorsanız biraz tedbirli olmanızda fayda var. Başkalarının görüşlerine dayalı yanlış bir iyimserlikle verilen sözlere kapılıp gitme ihtimaliniz söz konusu olabilir.

Jüpiter 23 Ocak'ta Koç burcuna, Sekizinci evinize giriş yapıyor. Banka hesabınızı büyütme potansiyeline sahip olan bu transitten maksimum düzeyde faydalanabilmek için hızlı hareket etmeli ve her günü en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Yine de, her zamanki gibi merak eden ve sorgulayan tavrınızı sürdürmelisiniz, çünkü Jüpiter beklentileri yükseltip sonra da vaat ettiği şeyleri sunmayarak hayal kırıklığı yaratabilir. Bu durum özellikle yatırımlar ve şans oyunları için geçerlidir. Bunlar özellikle Şubat ve Mart aylarında geri tepebilir. Yine de piyango ve benzeri çekilişlerde şansınızı deneyin, uzun vadeli yatırım seçeneklerini tercih etmeden önce iyi araştırın. Bu transit aynı zamanda sizin veya eşinizin beklenmedik bir yerden küçük miktarda bir para almasını sağlayabilir.

Jüpiter 5 Haziran'da Boğa burcuna geçecek ve gelecek yıla kadar burada kalacak. Jüpiter'in Dokuzuncu evinizdeki bu transiti süresince gerek iş gerekse eğlence amaçlı seyahatler söz konusu olabilir. Ayrıca, geçmişten tanıdığınız birileriyle tekrar karşılaşabilirsiniz. Dokuzuncu ev aynı zamanda eğitimle ilişkilidir. Dolayısıyla, 2012 yılına geldiğimizde kariyerinize faydası dokunabilecek kurslara bu yıl katılmayı düşünebilirsiniz. Aile soy ağacınızı araştırmaya ilgi duyabilir, bu ilginiz doğrultusunda atalarınızın yaşamış olduğu yerlere, memleketinize bir ziyaret gerçekleştirebilir ve bu ziyaret sırasında size şans getirecek bağlantılar kurabilirsiniz. Oturduğunuz yerden bir şeyler öğrenmek de size hitap eden bir öğrenme şeklidir. Dolayısıyla, kütüphane kartınızı yenileyin veya Internet üzerinden birtakım kurslara, eğitim programlarına katılın.

Satürn Terazi burcunda, geliriniz, harcamalarınız ve mal varlığınız gibi kişisel kaynaklarınızı temsil eden İkinci evinizdeki uzun süreli yolculuğuna devam ediyor. Satürn burada mali küçülmenin, daralmanın sinyallerini veriyor olsa da bu durum banka hesabınızdan ziyade sizin kafa yapınızı ve yaklaşımınızı yansıtıyor. Bu transitle başa çıkmanın en iyi yollarından biri tutumlu olmak ve birikimlerinizi arttırmaktır. Üstelik siz bu yıl bu yaklaşımı neredeyse kendiliğinden uyguluyor olacaksınız. Ayrı ve özel bir çaba sarf etmeniz gerekmeyecek. Bütçe hazırlamayı, borçlarınızı bitirmeyi ve mali planlama yapmayı hedef haline getirin. Azla yetinebileceğiniz, sadeliği tercih edeceğiniz bir dönemdesiniz, dolayısıyla, çekmeceleri, dolapları, evinizde depo olarak kullandığınız yerleri temizleyin, ihtiyacınız olmayan, kullanmadığınız ne varsa hepsini elden çıkarın ve organizasyon becerilerinizi kullanarak geri kalan her şeye evinizde bir yer bulun.

Satürn'ün buradaki en önemli mesajı muhtemelen sizi hem pratik hem de etik açıdan gerçekten nelere değer verdiğiniz üzerinde ciddi bir biçimde düşünmeye teşvik etmektir. Pratik, diğer bir deyişle dünyevi açıdan materyalizmle ilgili görüşlerinizi gözden geçirip yeniden değerlendirme vakti geldi diyebiliriz. Örneğin son teknoloji ürünü pahalı cihazlar veya büyük ekran televizyon alın terinizle kazandığınız paraya gerçekten değer mi? Kendi ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi tatmin etmeden önce sevdikleriniz için gereğinden fazla harcama yapıyor olabilir misiniz? Her şeyin yolunda olduğunu, iyi gittiğini düşünüyor olsanız bile bu ve benzeri soruları sormanızda ve cevaplar üzerinde derinlemesine düşünmenizde fayda var.

Öte yandan, etik sorular da gündeme gelebilir ve birileri sizi konforlu yaşam alanınızın dışına çıkmaya zorlayabilir. İnançlarınıza sıkı sıkıya tutunun ve sizi çizginizden saptırmaya çalışan insanlara karşı mücadele edin. Kimsenin size istemediğiniz veya doğru bulmadığınız şeyler yaptırmasına izin vermeyin. Böyle bir durumla karşılaşmasanız bile kendinizi bu tür temel meseleler üzerinde düşünürken bulabilirsiniz. Bunları düşünüp daha sonra prensiplerinizin bugünkü benliğinizle uyum içerisinde olmasını sağlayacak şekilde yeniden düzenleyebilir, geliştirebilirsiniz.

Uranüs 10 Mart'ta Balık burcundaki transitini tamamlıyor ve 2019 yılına kadar devam edecek olan Koç burcu transitine başlıyor. Uranüs'ün Balık burcunda, Yedinci evinizde bulunduğu süre boyunca şüphesiz bazı ilişkilerinizi bitirdiniz, gelip geçici ilişkiler yaşadınız ve bazı ilişkileriniz de çok önemli değişimlerden geçti. Bu, mevcut durumu alt üst etmeye bayılan Uranüs'ün tipik etkilerinden biridir. Bu yıl Uranüs Koç burcuna geçmeden önce bir kez daha kendisinden beklenildiği gibi davranabilir ve bu sefer karşınıza çıkaracağı kişi uzun süredir beklediğiniz şansı size getirebilir.

Beklenmedik olayların ve durumların gezegeni Uranüs Yedinci evinizden sonra paylaşılan kaynaklarınızı temsil eden Sekizinci evinize yerleşecek. Bu durum parayla ilgili meselelerde biraz dikkatli ve tedbirli olmanızı gerektirecekse de parayı yöneten burcunuz olan Terazi burcundaki Satürn'ün verdiği dersleri tekrarlayacak. Planlı hareket edin. Birikim yaparak ve genel anlamda tutucu bir mali yaklaşımı sürdürerek gelecek yıllara daha iyi hazırlanmış olursunuz. Hesapta olmayan masraflar ortaya çıktığında, mükemmel pazarlık veya alışveriş fırsatları doğduğunda hazırlıksız yakalanmazsınız. Öte yandan, Uranüs bu evdeyken kazançlar kadar kayıplar da ne olduğunu anlamadan yaşanabilir. Dolayısıyla, şansınızı zorlamaya niyetlendiğiniz zamanlarda bir kez daha düşünün. Evinizin gelirinde dalgalanmalar yaşanabilir. Bu yüzden birikim yapmanız çok önemlidir. Öte yandan, sürpriz bir ikramiye, zam, miras veya piyango çekilişi sayesinde hiç beklemediğiniz bir anda kazanç elde edebilirsiniz. Yine de tedbiri elden bırakmayın ve mali bilgilerinizin gizliliğini çok iyi koruyun.

Bu yıl burç değiştiren bir diğer gezegen de Neptün'dür. Neptün 4 Nisan – 3 Ağustos tarihleri arasında Balık burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştirecek. Yılın geri kalan zamanlarında Kova burcunda 1995 yılında başladığı transitine devam edecek. Neptün'ün Kova burcunda, Altıncı evinizde bulunduğu süre boyunca iş hayatınızda zaman zaman heyecanlanıp umutlandınız, hayal kırıklığına uğradınız ve bazen de idealist davrandınız. Bu yıl da durum büyük ölçüde aynı olacak. Ayrıca, uzmanlığınız ve çalışmalarınız karşılığında yeterince ücret ödenmediğini hissedeceksiniz. Fakat şimdi iş değiştirmek için uygun bir zaman değil, çünkü çabalarınızın karşılığında daha fazla para kazanma ihtimaliniz çok düşük. Sabırlı olun. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde fırsatlarınız artacak ve kendiniz için en uygun pozisyonu elde edeceksiniz.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011başak 2011