Terazi Burcu 2011 Yorumları

Terazi Burcu 2011 Yorumları

Yılın ilk üç haftasında Balık burcunda, Altıncı evinize bulunan Jüpiter bir terfi olasılığını veya iş teklifini tetikleyebilir. Bu çok heyecan verici bir fırsat olabilir fakat detayları gözden kaçırmamak için yavaş hareket etmelisiniz. Şansın sizin yanınızda olduğu bu dönemde çok daha kazançlı bir anlaşma için pazarlık yapabilirsiniz. Yeni yılda fiziksel açıdan forma girmeye karar verdiyseniz, şimdi bunu yapmanın tam zamanı. Bir spor salonuna kayıt yaptırın, öğle tatillerinde yürüyüşe çıkın ya da yeni bir spor dalı öğrenmek için ders alın.

23 Ocak'tan 4 Haziran'a kadar Jüpiter Koç burcunda, Yedinci evinizdeyken insanlar size şans getirecek. Eğer biriyle beraberseniz veya yeni bir aşk arıyorsanız bu gezegensel etkinin çok faydasını göreceksiniz. Ayrıca, bu süre içerisinde iletişim becerileriniz çok güçlü olacak ve ince, nazik bir yaklaşım sergilediğiniz sürece diğer insanları kendi bakış açınıza ikna etmekte hiç zorlanmayacaksınız. Öte yandan, bu dönemde size verilen sözleri ve vaatleri fazla ciddiye almayın, çünkü ne kadar iyi niyetli olurlarsa olsunlar, insanlar verdikleri bu sözleri yerine getirmeyebilirler.

Jüpiter Koç burcuna gerçekleştireceği kısa ziyaretten sonra 5 Haziran'da Boğa burcunda, Sekizinci evinizdeki bir yıllık transitine başlayacak. Bu transit banka hesabınızı büyümeniz açısından çok olumlu etkilere sahiptir. Bu transitten en iyi şekilde yararlanmaya bakın, çünkü böyle bir etki on iki yılda bir gerçekleşir. Aile geliriniz artabilir, ayrıca bir miras veya beklenmedik bir kazanç söz konusu olabilir. Bu parayı evinizle ilgili iyileştirme projeleri için veya bir ihtiyacınızı satın almak için kullanabilirsiniz. Yine de, borçlar ve krediler konusunda tedbirli olmanızda fayda var. Mümkün olan en düşük faiz oranını araştırıp bulmaya çalışın ve alabildiğince az bir miktar borç alın.

Satürn, 2009 yılında burcunuzda başlayan iki buçuk yıllık transitine devam ediyor. Birinci evinize yerleşen Satürn sizi tüm hayatınızı, kazanımlarınızı, başarılarınızı ve verdiğiniz mücadeleleri düşünüp değerlendirmeye teşvik ediyor. Buradan alacağınız dersler size yıllarca hizmet edecek. Ayrıca, önümüzdeki yedi yıl içerisinde neler başarmak istediğinizi düşünmek için de çok uygun bir dönemdesiniz. Ne var ki, yeni girişimlerde bulunmak için o kadar da uygun bir dönemde olduğunuz söylenemez. Bunu yapmak yerine geçmişe bakarak kendinizi geleceğe hazırlamanız daha doğru olacaktır. Örneğin çözümlenmeyi bekleyen ailevi problemleriniz varsa bunlar üzerinde çalışabilirsiniz.

Burcunuzdaki Satürn transiti pek kolay bir transit değildir. Öte yandan en zor transitlerden biri de değildir. Diğer tüm Satürn transitlerinde olduğu gibi, bu ciddi gezegen çok çalışmayı, sorumluluk üstlenmeyi gerektirir ki bunlar büyümenizi, çabalarınızın karşılığını almanızı sağlar. Yine de, hemen bir karşılık görmeyi beklemeyin. Bu transitin sonuçlarının farkına tamamen varmanız yıllar alabilir. Şu an nasıl bir sonuç alacağınızı bilemediğiniz için elinizden gelenin en iyisini yapmanız, iyi bir karma oluşturmanız, kendinize ve yeteneklerinize inanmanız gerekiyor.

Bu transite eşlik eden Satürn derslerinden bir diğeri de özgüvendir. Bu özellikle sizin için geçerlidir, çünkü sizin burcunuz ilişkilerin burcudur. Buna inansanız da inanmasanız da siz gerçekten kendi içinizdeki gücü derinleştirebilecek, öncelikle size faydası dokunan bağımsız kararlar verebilecek bir insansınız. Bu da Satürn'ün size verdiği dersin bir parçasıdır.

Uranüs Balık burcundaki transitini 10 Mart'ta tamamlıyor ve önümüzdeki sekiz yılı geçireceği Koç burcuna giriş yapıyor. Uranüs'ün 2003 yılında giriş yaptığı Balık burcunda geçirdiği sekiz yıl boyunca şüphesiz iş ve işyeri değişiklikleri yaşadınız. Bu yıl aynı şey tekrarlanabilir fakat bu sefer sonuçtan memnun kalma olasılığınız çok yüksektir.

Koç burcunda, Yedinci evinizde bulunan Uranüs dikkatleri hayatınızdaki yakın ve samimi ilişkilere yoğunlaştırıyor. Bu alanda değişimlere ve beklenmedik gelişmelere hazır olun, çünkü Uranüs bu etkileriyle ünlüdür. Uzun ömürlü olduğunu sandığınız bazı bağlar kopabilir ve zaman zaman nasıl ortaya çıktığını anlamadığınız yeni insanlar hayatınıza girebilir. Bir Terazi burcu olarak, en iyisinin bu olacağını bildiğiniz halde bağları koparmakta çok zorlanabilirsiniz ki bu da Satürn'ün size vereceği özgüven ve kendi ayakları üzerinde durabilme dersinin bir parçasıdır. Yine de, bu bağlayıcı ilişkilerinizin, örneğin evliliğinizin biteceği anlamına gelmiyor; değişim olumlu, yenileyici ve güçlendirici yönde de gerçekleşebilir. Bazen insanlar durup dururken ortaya çıkacaklar ve çoğunlukla belli bir amaç için, bir eksikliği, bir ihtiyacı karşılamak için hayatınıza girecekler. Görevleri tamamlanır tamamlanmaz geldikleri gibi hızla ortadan kaybolacaklar.

Yedinci evde bulunan Uranüs ilk görüşte aşkla başlayan ilişkilerle ünlüdür. Bu yıl veya gelecekte böyle bir şey yaşayabilirsiniz. Yine de, nişan veya evlilik gibi girişimler konusunda tedbirli olmalısınız, çünkü saman alevi gibi parlayan bir şey yine saman alevi gibi bir anda sönebilir. Bu özellikle Uranüs'ün Güneş'inizle bağlantı kurduğu yıl veya yıllar için geçerlidir.

Yılın büyük bir bölümünü Kova burcunda geçirecek olan Neptün 4 Nisan – 3 Ağustos tarihleri arasında Balık burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştirecek. 3 Ağustos'tan itibaren Kova burcundaki transitine kaldığı yerden devam eden Neptün daha sonra 2012 yılında Balık burcuna bir kez daha giriş yapacak. Bu dört aylık kısa ziyaret size Neptün'ün 2012'den itibaren günlük işleri ve hizmeti temsil eden Altıncı evinizdeki transiti süresince yaşayacaklarınıza dair bir ön izleme yapma imkânı sunacak. Gönüllü olarak veya ekibin bir üyesi olarak bazı hayır işlerine katılma isteği duyarsanız şaşırmayın. Ayrıca, yeni bir iş aramak isteyebilirsiniz. Olasılıkları araştırın fakat hemen sonuç almayı beklemeyin. Bu dönem daha ziyade seçenekleri tanımlama, netleştirme dönemidir. Böylece 2012'de harekete geçmeye kendinizi hazırlamış olursunuz. Kendinize bir iyilik yapın; göz ve diş de dâhil olmak üzere genel bir tıbbi kontrolden geçin, çünkü Altıncı ev aynı zamanda sizin sağlık evinizdir.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011terazi 2011