Akrep Burcu 2011 Yorumları

Akrep Burcu 2011 Yorumları

Bu yıl Jüpiter 23 Ocak'a kadar Balık burcunda, romantizmi temsil eden Beşinci evinizde bulunacak. İster evli olun ister bekâr, Ocak ayının bu ilk üç haftasında yaşayacaklarınız, geçen yıl boyunca yaşadıklarınızdan pek farklı olmayacak. Eğer bir ilişkiniz varsa, ona daha fazla romantizm katın. Eğer yeni birilerini arıyorsanız, aldığınız tüm davetleri kabul edin, çünkü aradığınız özel insanla nerede karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz. Beşinci ev aynı zamanda çocukları, eğlenceyi ve yaratıcılığı temsil eden evdir. Bu dönemde bunlardan bazıları veya hepsi hayatınıza neşe ve mutluluk katacak.

Jüpiter 23 Ocak'ta Koç burcuna, günlük işlerinizi temsil eden Altıncı evinize geçiş yapacak. İş hayatınızda şans yüzünüze gülebilir ve yeni bir pozisyon, terfi söz konusu olabilir. Ayrıca, kendinizi karar mercilerine gösterebilmenizi sağlayacak beklenmedik bir fırsat yakalayabilirsiniz. Ayrıca, işiniz aracılığıyla tanıştığınız biri size şans getirebilir. Eğer kazanç elde etme ve dikkat çekme gibi hedefleriniz varsa elinizi çabuk tutmalısınız, çünkü Jüpiter'in Koç burcundaki bu transiti sadece 4 Haziran'a kadar devam edecek. Altıncı ev aynı zamanda sizin sağlık evinizdir. Dolayısıyla, Jüpiter'i bir egzersiz programına başlamak için kullanabilirsiniz. İş yerinde ortama uygun sportif karşılaşmalar düzenleyebilir, öğle tatillerinde iş arkadaşlarınızdan oluşan bir grup insanla yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Jüpiter 5 Haziran'da Boğa burcuna, ilişkilerinizi temsil eden Yedinci evinize giriyor. Jüpiter'in bu burçtaki seyahati bir yıl sürecek. On iki yılda bir gerçekleşen bu transit aşk ve evlilik için en iyi transitlerden biridir. Eğer ciddi bir ilişkiniz varsa, Jüpiter burada ilişkinizi bir adım daha ileri götürme isteğinizi tetikleyebilir. Eğer özel birini arıyorsanız, ruh eşiniz her an her yerde karşınıza çıkabilir. Bu transit çiftler arasındaki bağı güçlendirebilir. Birlikte olmak sizi her zamankinden daha çok mutlu edecektir. Yine de, ayaklarınızı yerden kesen biriyle tanışırsanız tedbiri elden bırakmayın. Bu gerçek aşk olabilir de olmayabilir de. Dolayısıyla ona biraz zaman tanıyın. Bu dönemde sadece olumlu yönleri görüp bütün olumsuzlukları göz ardı etmek çok kolaydır. Aynı şey iş ortaklıkları ya da profesyonel danışmanlık hizmetleri (avukat, doktor, muhasebeci vs.) için de geçerlidir.

Satürn Terazi burcunda, kişisel yenilenmeyi temsil eden On ikinci evinizde ilerlemeye devam ediyor. Bu sizin için bir hazırlık dönemidir. Son yedi yılda elde ettiğiniz başarıları, verdiğiniz mücadeleleri gözden geçirip değerlendirmek için kendi içinize yöneleceğiniz bir dönemdir. Kendinize karşı dürüst olun. Neler öğrendiniz? Daha iyi ne yapabilirdiniz? En büyük başarılarınızı hangi alanlarda kazandınız? Gelişmek için neye ihtiyacınız var? Bu soruların ve daha başka pek çok sorunun cevabı 2012 yılında Satürn burcunuza giriş yaptığında başlayacak yeni dönemde size çok yardımcı olacaktır. Bu hazırlık dönemi iyi değerlendirin. Bilinçaltınızda bulunan ve sizi engelleyen imgeleri, duyguları ve hatıraları özgür bırakın. Günlük tutmak bunun için iyi bir yöntem olabilir. Bu süreçte kardeşiniz veya bir akrabanız size yardımcı olabilir.

Uranüs bu yıl Balık burcundaki yedi yıllık seyahatini tamamlıyor ve 11 Mart'ta Koç burcuna giriş yapıyor. Uranüs'ün Balık burcunda, yaratıcılığı, çocukları, romantizmi ve eğlenceyi temsil eden Beşinci evinizdeki son haftalarında devam eden veya yarım kalmış bir uğraşınızı ya da evle ilgili projelerinizi bitirmeyi hedefleyin. Ayrıca, bu dönem, birbirine âşık çiftler için ve yeni bir ilişki arayan bekârlar için unutulmaz anlarla dolu olabilir. Eğer çocuklarınız varsa, onların hayatına daha tarafsız bir gözle bakmaya çalışın. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar artık olgunlaştıklarını, aynı düzeyde bakıma ihtiyaçları kalmadığını fark edebilirsiniz. Eğer çocuğunuz genç bir yetişkinse, artık kendi hayatını kuracağı için ebeveyn rolünüz değişebilir ve kendinizi evde eşinizle baş başa kalmış olarak bulabilirsiniz.

Uranüs önümüzdeki sekiz yıl boyunca Altıncı evinizde ilerlerken iş hayatınızda değişiklikler olacak. Bu tür değişiklikleri Uranüs'ün geçen yaz Koç burcuna gerçekleştirdiği kısa ziyaret sırasında zaten yaşamış olabilirsiniz. 2011'de yaşayacaklarınız geçen yıl yaşadıklarınız kadar yıkıcı olmasa da değişiklik kelimesi hala anahtar kelime olma niteliğini koruyor. 11 Mart'tan 4 Haziran'a kadar Koç burcunda bulunan Jüpiter ve Uranüs sayesinde şans sizden yana olacak. Bu dönemde muhteşem bir fırsat yakalayabilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirirken olumlu unsurlar kadar olumsuz unsurları da göz önünde bulundurmaya çok dikkat edin, çünkü iyimserlik tarafsızlık karşısında galip gelebilir. İş heyecanı, bu transit birleşimi için kesinlikle bir artıdır fakat aynı zamanda sizi üstesinden gelebileceğinizden daha fazla iş yükünün altına girmeye teşvik eder. Burada karşılaşacağınız zorluk hedeflerinize doğru ilerlemenizi sağlayacak en iyi fırsatların hangileri olduğunu bilmektir. Sadece en iyi fırsatları değerlendirin.

Bu yıl burç değiştiren bir diğer gezegen de Neptün'dür. Kova burcunda bulunan Neptün 4 Nisan – 3 Ağustos tarihleri arasında Balık burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu kısa ziyaret, önümüzdeki on dört yılda sizi nelerin beklediğine dair bir ön izleme yapma imkânı sunacak. Yılın geri kalanında Neptün'ün Kova burcunda, Dördüncü evinizde geçireceği süre boyunca ev hayatınız bazen huzurlu ve sakin, bazen de stresli ve kafa karıştırıcı olacak. Neptün'ün aktif olduğu her yerde hayat öngörülemez niteliktedir, yani gerçekten neler olup bittiğine dair bir fikir edinmek neredeyse imkânsızdır. Bu durum aile içi iletişimi etkileyebilir. Karışık mesajlar, yalanlar söz konusu olabilir ve başkalarının bakış açılarını anlamak çok zor olabilir. Öte yandan, bu transit evinizle ilgili yaratıcı faaliyetler için çok idealdir. Bir odayı ruhunuzu dinlendirecek renklerle ve dekorasyonla yeniden şekillendirmek için mükemmel bir etkiye sahiptir. Bir aile ferdi, muhtemelen yaşlı bir akraba sizin yardımınıza ihtiyaç duyabilir. Bu kişinin bakımını üstlenmek durumunda kalabilirsiniz.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011akrep 2011