Yay Burcu 2011 Yorumları

Yay Burcu 2011 Yorumları

Bu yıl üç burcu ziyaret edecek olan Jüpiter 2011 yılının ilk üç haftasını Balık burcunda, evinizi ve ailenizi temsil eden Dördüncü evinizde geçirecek. Evinizle ilgili son on iki yıl içerisinde başlamış olduğunuz projeleri bitirmek için ihtiyacınız olan motivasyonu ve gücü nihayet bulacaksınız. Bir veya birkaç gününüzü yaşadığınız yere çeki düzen vermeye ayırın; çekmeceleri, depo olarak kullandığınız yerleri temizleyin. Artık ihtiyacınız olmayan eşyaları bir yerlere bağışlayın veya satın. Ayrıca, evinizin sadece size ait olduğunu ilan ettiğiniz yerine bir şekilde damganızı vurun. Örneğin oraya yeni veya yenilenmiş rahat bir koltuk, lamba, üzerinde uzaktan kumandaya da yer olan bir sehpa ve bir yığın kitap yerleştirin.

Jüpiter 23 Ocak'ta Koç burcuna, Beşinci evinize girdiğinde sosyal hayatınız üzerinde çok yararlı etkiler yapacak. Jüpiter'in buradaki etkisi romantizme, çocuklara, yaratıcılığa ve hobilere kadar uzanacak. 4 Haziran'dan önceki her hangi bir tarihte hayatınıza yeni bir (veya iki veya üç veya…) aşk girebilir. Eğer evliyseniz, sadece ikiniz için bir ya da birkaç özel ve romantik akşam veya hafta sonu planlayın. Eğer çocuklarınız varsa, onların etkinliklerinin sizi epeyce meşgul edeceğinden emin olabilirsiniz; Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız, Jüpiter size iyi haberler getirebilir. Bu dönem ayrıca bir egzersiz programına başlamak ya da yeni bir spor dalı öğrenmek için çok uygun bir dönemdir. Bir kez başladınız mı ilginiz hızla artacaktır.

Jüpiter Koç burcundaki hızlı seyahatinin ardından 5 Haziran'da Boğa burcuna giriş yapıyor. Jüpiter'in buradaki transiti önümüzdeki yıla kadar devam edecek. Günlük işlerinizi temsil eden Altıncı evinize yerleşen Jüpiter iş yükünüzü arttırabilir fakat aynı zamanda size yükselme fırsatları sunabilir. Bu transitin zor tarafı her şeyi aynı anda isteyecek olmanızdır. Coşkunuzu ve heyecanınızı biraz dizginleyin ve eğer böyle bir şansınız varsa kabul edeceğiniz projeler konusunda seçici davranın. İyimserliğiniz altından kalkamayacağınız kadar çok iş yüklenmenize yol açabilir. Bu nedenle, neyi ne zaman teslim edeceğinizi açıklarken dikkatli olun. Eğer yeni bir iş arıyorsanız, özgeçmişinizi ilgili yerlere Haziran, Temmuz veya Ekim ayında gönderin.

Satürn Terazi burcunda, arkadaşlıklarınızı temsil eden On birinci evinizdeki iki buçuk yıllık transitine devam ediyor. Hayatınıza yeni insanlar girecek ve bu insanların amacı size bilgilendirme veya örneklendirme yoluyla bir şeyler öğretmek olacak. Geçmişten tanıdığınız insanlar yeniden karşınıza çıkabilir. Ayrıca bu dönemde insanlarla çok sıkı bağlar kurabilirsiniz. Bu ev aynı zamanda grup faaliyetlerini, kulüpleri, organizasyonları ve takım çalışmasını temsil eder. Bu ortamlarda da diğer insanlardan bir şeyler öğrenebilir, uzmanlıklarından yararlanabilirsiniz. Yine de, eğer her hangi bir grubun liderliğini üstlenmeniz istenirse dikkatli olun. Çok ağır sorumluluklarla baş başa kalabilirsiniz ve sizden payınıza düşenden çok daha fazla çalışmanız beklenebilir. Öte yandan, bu tür bir pozisyon, görev dağıtımı yapma ve birlik oluşturma becerilerinizi mükemmelleştirmek için çok iyi bir fırsat olabilir. Kariyerinize faydası dokunabilecek bağlantılar kurmanızı sağlayabilir.

Uranüs 10 Mart'ta Balık burcundaki yedi yıllık transitini sona erdiriyor. Uranüs'ün Dördüncü evinizde geçirdiği bu süre boyunca bir veya birkaç kez ev değiştirmiş olabilirsiniz. Bu yıl böyle bir ihtimal çok az da olsa hala var. Uranüs bu evdeyken ailevi değişikliklere de çok sık rastlanır. Bu tür değişikliklerle alakalı tartışmalı sorunlar ve meseleler bu yıl yetişkin bir çocuğunuzun ya da bir akrabanızın evinizden ayrılması veya evinize taşınmasıyla, ev arkadaşınızın evden ayrılmasıyla ya da bir ev arkadaşı edinmenizle sonuca bağlanabilir. Evinize eleştirel bir gözle bakın. Yeni bir dekorasyona ihtiyacı var mı? Derlenip toparlanması, boyanması ya da yeniden şekillendirilmesi gerekiyor mu? Bu süreyi evinizi olmasını istediğiniz gibi bir yer haline getirmek için kullanın.

Jüpiter gibi Uranüs de Koç burcundayken sosyal hayatınızı destekler. Tek fark, Uranüs'ün transitinin uzun süreli etkilere sahip olmasıdır. Önümüzdeki sekiz yıl çok hareketli geçecek. Aşka, sosyal yaşama ve hobilerinize yönelik pek çok güzel fırsatla karşılaşacaksınız. Eğlence tüm cazibesiyle sizi çağırdığında kendinizi anı yaşamanın keyfine teslim etmeye her zamankinden daha fazla hazır olacaksınız. Eğer bekârsanız, yeni aşklara yelken açmaya yönelik sayısız fırsatınız olacak. Bu dönemde gerek kendi çocuklarınız, gerekse kardeşinizin çocukları hayatınızı önemli ölçüde etkileyecek. Zihninizi yeni düşüncelere, fikirlere ve bakış açılarına açmanızı sağlayacaklar. Siz de onlar için aynı şeyi yapabilirsiniz. Eğer çocuk sahibiyseniz, onların yeni faaliyetlere ilgi duymaya ve katılım göstermeye başlamasından dolayı meşguliyetiniz ve sorumluluklarınız artabilir. Uranüs yaratıcılığınızı tetiklerken siz de aynı eğilimleri hissetmeye başlayacaksınız. Bunu yaratıcı düşünce yapınızla birleştirin. Kim bilir? Belki bir sonraki olmazsa olmaz cihazın mucidi siz olursunuz. Öte yandan, tüm bu aktiviteleri ve çalışmaları bir bütçe dâhilinde yürütmeye özen gösterin ki siz bunu yapabilecek birisiniz.

Neptün yılın başında ve sonunda Kova burcunda bulunacak. Neptün Kova burcuna 1995 yılında giriş yapmıştı. Yıl ortasında, 4 Nisan – 3 Ağustos tarihleri arasında Neptün Balık burcuna kısa bir ziyaret gerçekleştirecek. Daha sonra, 2012 yılında bu burca tekrar giriş yapacak. Bu gezegen Kova burcunda, Üçüncü evinizdeyken iletişimi ön plana çıkarıyordu. Bu etki düşüncelerinizi zenginleştirir ve yaratıcı çözümler bulmanızı, fikirlerinizi ödüllendirilmeye layık bir cazibeyle, etkili bir biçimde sunmanızı sağlar. Neptün'ün etkisi aynı zamanda yazma, topluluk karşısında konuşma gibi faaliyetlere kadar uzanır. Bu dönemde önemli detayların hepsini atlamak çok kolay olacağından, konuyla alakalı önemli noktaları yeterince açık ve eksiksiz bir biçimde açıkladığınız sürece bu tür faaliyetlerde başarılı olursunuz. Aynı durum, hayatın talimatlar ve yönlerlerle ilişkili diğer alanları için de geçerlidir. Okuyun, sorular sorun, GPS kullanın.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011yay 2011