Oğlak Burcu 2011 Yorumları

Oğlak Burcu 2011 Yorumları

Jüpiter bu yıl üç burcu ziyaret edecek. Önce Balık burcundaki transitini tamamlayacak, ardından Koç burcuna ve daha sonra Boğa burcuna geçecek. Yılın ilk üç haftası boyunca Balık burcunda, Üçüncü evinizde bulunan Jüpiter iletişimi ve kısa seyahatleri ön plana çıkaracak. Mümkün olduğunca planlı ve programlı hareket etmelisiniz, çünkü zaman bu dönemde çok değerli olacak. Telefon, metin mesajı, e-posta ve ayak işleri trafiği yoğunluk kazanacak. Bu durum, zaten hızlı olan hayat temponuza ayak uydurmanızı zorlaştıracak. Hem direksiyon başında hem de diğer bütün ortamlarda dikkatinizi dağıtan unsurlardan mümkün olduğunca uzak durun.

Jüpiter 23 Ocak'ta Koç burcuna, evinizi ve ailenizi temsil eden Dördüncü evinize giriş yapıyor. Jüpiter bu burçta sadece dört ay kalacağından, bir an önce evle ilgili yapılacak işler listenizi elinize alıp kolları sıvamalısınız. Mayıs sonuna kadar bitirebileceğiniz kısa işlerle başlayın. Örneğin temizlik, derleme toparlama, bir odayı yeniden dekore etme veya boyama gibi. Şu an hepsini yapıp bitirmek istiyor olsanız bile, daha büyük projeler için bekleyin. Ayrıca, evinizi ve ailenizi ilgilendiren konularda ani kararlar vermekten kaçının, çünkü büyük ihtimalle bir süre sonra fikrinizi değiştireceksiniz. Öte yandan, daha önceden planlanmış bir taşınma söz konusuysa, şu anki evinizin bu Jüpiter transiti sırasında hemen alıcı bulması mümkün olabilir.

Jüpiter 5 Haziran'da Boğa burcuna giriş yapacak ve önümüzdeki ilkbahara (2012) kadar buradaki transitini sürdürecek. Beşinci evinize yerleşen genişletici, bereketli Jüpiter sosyal hayatınızı hareketlendirecek ve flört edebileceğiniz insanlarla karşılaşma fırsatlarınızı çoğaltacak. Eğer biriyle birlikteyseniz kendinizi son derece romantik bir yıla hazırlayın. Çocuk sahibi olanlar veya olmak isteyenler için Jüpiter'in etkisi güzel haberler getirebilir ve hayatınızı iyi yönde değiştirebilir. Vaktinizin çoğunu çocuklarınıza, onların aktivitelerine ve bu aktivitelere katılmaya ayırmak durumunda kalacak fakat aynı zamanda bundan çok büyük keyif ve mutluluk duyacaksınız. Ayrıca, bir egzersiz programına başlamak veya yeni bir hobi öğrenmek için de çok uygun bir dönemdesiniz. Yine de, Jüpiter sizi umut vaat edici gibi görünen bir yatırım konusunda çansınızı denemeye teşvik ettiğinde, her zamanki tutucu mali yaklaşımınızı sürdürmelisiniz.

Bu yıl Terazi burcunda, Onuncu evinizde bulunan Satürn sayesinde kariyerinizle ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Bu gelişmelerin sonucu tek bir anahtar değişkene bağlı olacak: siz. Doğuştan sorumluluk sahibi biri olsanız da, bütün beklentileri karşılamaya gayret etmelisiniz. Bunun için gerekirse kendinizi, sınırlarınızı zorlayın ve daha iyi bildiğinizden emin olduğunuz konularda bile üstlerinizin isteklerine (ve emirlerine) boyun eğin. Bunu yaptığınız takdirde Satürn sizi ve çabalarınızı kariyer hayatınızda bir adım daha yükselme şeklinde ödüllendirecektir. Bir terfi veya yeni bir pozisyon için girişimlerde bulunmaya en uygun dönem sonbahar aylarıdır fakat somut sonuçları görmeniz 2012'yi bulabilir. Satürn bu konumdayken, dikkat çekmenizi de sağlar. Dolayısıyla toplantılarda ilk söz alanlardan biri siz olmalısınız ve fazladan projeler üstlenmekten asla kaçınmamalısınız. Çabalarınızın takdir görmesi hemen mümkün olmayabilir fakat tüm bu faaliyetleriniz zaman içerisinde meyvelerini verecektir.

Neptün 4 Nisan – 3 Ağustos tarihleri arasında Kova burcunun dışına çıkıyor ve Balık burcunu ziyaret ediyor. Üçüncü evinize yerleşen Neptün, doğuştan gelen yaratıcı problem çözme yeteneğinizi canlandıracak. Fikirler zihninizde kolayca ve kendiliğinden canlanacak, ayrıca resmin tamamına baktığınızda somut detayları görebileceksiniz. Tüm bunlar, belli belirsiz, hatta bilinçaltı düzeyinde gerçekleşecek. Bu nedenle, önsezilerinize kulak vermelisiniz. Öte yandan, araba kullanırken tüm dikkatinizi yola odaklamalısınız, çünkü düşünceler zihninizde rastgele gezinirken otomatik pilota bağlanmış gibi araba kullanma eğiliminde olacaksınız. Neptün buradayken hafta sonu tatilleri çok dinlendirici olabilir ve yoğun kariyer hayatınızdan uzaklaşıp mekân değiştirmenizi sağlayabilir.

Yılın geri kalanında Neptün 1995 yılında giriş yaptığı Kova burcunda olacak. İkinci evinizdeki uzun transiti süresince Neptün kişisel kaynaklarınıza odaklanmıştı – gelirler, harcamalar, birikimler ve tüketici kredileri. Bu durum bu yıl da devam edecek. Tam ihtiyacınız olduğu anda nereden geldiğini bile anlamadan elinize para geçecek ve aynı şekilde avucunuzdan kayıp gidecek. Bütçe yapmaya ve buna göre yaşamaya öncelik vermeye devam edin, çünkü harcamalar ve kredi kartı kullanımı siz farkına bile varmadan artabilir ve faturalar elinize ulaştığında hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmanıza yol açabilir. Ayrıca, hayatta gerçekten neye değer verdiğinizi, almayı düşündüğünüz pahalı son teknoloji ürünlerinin hem günlük bütçenize, hem de uzun vadeli mali hedeflerinize uygun olup olmadığını iyi düşünün. Bu tür bir eşyayı almak istemenizin temel amacı egonuzu tatmin etmek ya da başarılarınızın somut sonuçlar verdiğini görmek mi? Yoksa bu eşya gerçekten ihtiyacınız olan ve yaşam tarzınızı iyileştirecek bir şey mi?

Neptün Üçüncü evle ilgili meseleleri etkilemeye başlar başlamaz Uranüs Balık burcu transitini tamamlıyor. Uranüs 1 Ocak – 10 Mart tarihleri arasında Balık burcundaki son haftalarını geçiriyor. Uranüs'ün bu evdeki yedi yıllık transiti hızlı günlük yaşam temposu, beklenmedik haberler, anlık olaylar ve yenilikçi düşünme şeklinde özetlenebilir. Bu yıl tüm bunlara komşularla ve akrabalarla ilişkiler de eklenecek. Uranüs'ü başka bir şekilde de kullanabilirsiniz: Kariyerinize ve yeteneklerinizi, fırsatlarınızı arttırmanın en iyi yolunun ne olduğuna tarafsız bir gözle bakın. Doğru insanlarla tanışmak, kısa süreli bir kursa katılmak veya iş değişikliği yapma seçeneğini araştırmak bu yollardan bir olabilir mi düşünün.

Uranüs 11 Mart'ta Koç burcuna, Dördüncü evinize giriş yapıyor. Önümüzdeki sekiz yıl boyunca bazıları stresli, bazıları olumlu bazılarıysa beklenmedik pek çok değişiklikle birlikte aile ve ev hayatınız son derece canlı, hareketli geçecek. Bu süre içerisinde taşınma ihtimaliniz çok yüksek. Uranüs sizi kelepir bir ev satın alıp onu tepeden tırnağa istediğiniz gibi yenilemeye teşvik edebilir. Ayrıca, ev hayatınızda da değişiklikler meydana gelebilir. Bir akrabanız önümüzdeki yıllarda evinize taşınabilir veya evinizden ayrılabilir. Ayrıca, bir (veya birkaç) ev arkadaşı edinebilirsiniz ya da var olan ev arkadaşınız evden ayrılabilir. Elektrikli eşyalar konusunda her zamankinden daha dikkatli ve tedbirli olun. Evinizi olası arızalara karşı düzenli olarak kontrol edin. Bu tür arızalarla karşılaşma olasılığınız Uranüs'ün Güneş'inizle bağlantı kurduğu yıllarda çok yüksektir.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011oğlak 2011