Kova Burcu 2011 Yorumları

Kova Burcu 2011 Yorumları

Jüpiter'in Balık burcunda, İkinci evinizdeki bir yıllık transitinin sona ereceği 23 Ocak tarihine kadar bu şanslı gezegenin nimetlerinden faydalanmak için hala fırsatınız var. Bu üç haftalık dönemde ummadığınız bir yerden elinize para geçme ihtimali artıyor. Bu para bir zam, ikramiye, piyango, şans eseri bulunan para veya değerli bir eşya ya da mükemmel bir hediye şeklinde gelebilir. Bir arkadaşınızın arkadaşı sayesinde şansı yakalamak da dâhil olmak üzere tüm seçenekler açık. Ne istediğinizi söyleyin!

Jüpiter 23 Ocak – 4 Haziran tarihleri arasında Koç burcuna, Üçüncü evinize kısa bir ziyaret gerçekleştirecek. Her an her yerden iyi haberler alabilirsiniz. Burada bulunan Jüpiter aynı zamanda komşularınızla, kardeşlerinizle, uzaktan akrabalarınızla uyumlu ve memnuniyet verici ilişkiler kurmanızı kolaylaştırabilir. Bu insanlardan biri veya birkaçı size şans getirebilir. Bu nedenle, pasif durmayın; kariyerinize faydası dokunabilecek bağlantılar kurmak için bütün cazibenizi kullanın, ilgi alanlarınızı, umutlarınızı, dileklerinizi paylaşın. Mümkün olduğunca ileriyi görerek, planlı ve programlı hareket edin ve takviminizi sürekli güncel tutun. Bu şekilde vaktinizi iyi yönetebilirsiniz. Sürekli hareket halinde olacağınız, tanıdığınız herkesin sizden ilgi bekleyeceği ve zaman talep edeceği bu dönemde buna çok ihtiyacınız olacak.

5 Haziran'da Jüpiter Boğa burcunda, evinizi ve ailenizi temsil eden Dördüncü evinizde on iki aylık seyahatine başlayacak. Bu süre boyunca ev hayatınız öncelikler listenizin en tepesine yerleşecek. Jüpiter burada bir taşınma ihtimalini tetikleyebilir. Öte yandan, evinizi bir şekilde yenileme – yeniden dekore etme, güzel bir bahçe düzenlemesi yapma ya da evde kendinize ait bir çalışma alanı oluşturma- istek ve motivasyonunuzun artma ihtimali daha yüksek olacak. Ayrıca, arkadaşlarınızı, komşularınızı, dâhil olduğunuz kulüp veya organizasyon üyelerini evinizde her zamankinden daha sık ağırlayacaksınız. Hepsinden önemlisi, evinizde, sevdiklerinizle mümkün olduğunca çok vakit geçirmek isteyeceksiniz. Hatta aileye yeni bir üyenin eklenmesi bile söz konusu olabilir.

Satürn yıl boyunca Terazi burcunda, Dokuzuncu evinizde bulunacak. Bu nedenle 2011 yılı bilgi dağarcığınızı genişletmek için uygun bir yıl olacak. Eğer kariyerinize faydası olacaksa bir dereceyi tamamlamak, yeni bir dereceye başlamak için okula geri dönmeyi veya bir sertifika programına katılmayı ya da belli becerileri geliştirmek için kurslara katılmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca, bilgilerinizi şirketinizde vereceğiniz seminerler, düzenleyeceğiniz konferanslar aracılığıyla veya yetişkinlere okuma yazma dersleri vererek başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu yıl aynı zamanda başka kültürlere karşı artan bir ilgi duyabilir, yabancı bir kültürü veya dili öğrenmek isteyebilir, hatta köklerinizi araştırmak, memleketinizi ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, bu transitin etkisi eşinizin akrabalarıyla daha fazla görüşmenizi sağlayabilir. Bir başka açıdan, Satürn'ün bu konumu sizi fırsat bulduğunuzda insani fikirlerinizi, görüşlerinizi başkalarıyla paylaşmaya, böylece onların bakış açılarını genişletmeye teşvik edebilir. Ayrıca, bir başka ülkede gerçekleştirilen yardım çalışmalarına aktif katılım göstermek isteyebilirsiniz.

Uranüs bu yıl 10 Mart'ta Balık burcunda yedi yıldır devam eden transitini sona erdirerek burç değiştiriyor. Bu haftalar boyunca, son yedi yılda yaşadığınız finansal iniş çıkışlardan neler öğrendiğinizi düşüneceksiniz. Olumlu ve olumsuz unsurların listesini yapın ve spesifik olun. Daha sonra, harcama, birikim yapma alışkanlıklarınızda yapmanız gereken değişiklikleri yapmak ve gerçekçi bir bütçe hazırlamak için harekete geçin. Kaç yaşında olursanız olun, eğer bu Uranüs transitinden borçlarınızdan kurtulmuş ve birikim yapmış olarak çıkarsanız, yatırımlar ve emeklilik planlarıyla ilgili araştırmalar yapın. Bu dönem ayrıca, mali kayıtları düzenlemek, kendinizi ve evinizi kullanılmayan işe yaramayan her şeyden kurtarmak için, son bir yılda hiç giymediğiniz giysilerden ve çekmeceleri, depolama alanlarını boş yere işgal eden eşyalardan kurtulmak için mükemmel bir dönemdir.

Uranüs 11 Mart'ta Koç burcuna giriş yapacak ve önümüzdeki sekiz yılı burada geçirecek. Jüpiter gibi Uranüs de bu burçtayken iletişimi, kardeşlerin ve komşuların da dâhil olduğu çok geniş bir insan kitlesiyle bağlantı içerisinde olmayı vurgular. Uranüs, hayatınızı değiştirebilecek biriyle tanışmak için doğru zamanda doğru yerde olmanızı sağlar. Benzer bir sonucu, sezgileriniz ve aklınıza bir anda gelen fikirler sayesinde bütün parçaları birleştirmeniz durumunda da elde edebilirsiniz. Günlük hayatınızda aynı anda birden çok yöne doğru çekildiğinizi, hemen her şeyin ve herkesin ilginizi çektiğini göreceksiniz. Kitapçılar, kütüphaneler ve Internet en sevdiğiniz ortamlar haline gelebilir. Bu transit aynı zamanda çeşitli topluluklara dâhil olmak için de uygun bir döneme işaret eder. Civardaki parkları temizlemek ve finanse etmek için bir hareket başlatın. Boş zamanlarınızda öğretmen veya öğrenci olarak kurslara katılın. Yaşadığınız bölgede yönetime dâhil olun ya da yakında bir yerlerde bir yürüyüş alanı oluşturmak için gerekli girişimlerde bulunun.

Neptün de bu yıl iki burçta bulunacak. 4 Nisan – 3 Ağustos tarihleri arasında Balık burcunda ilk ziyaretini gerçekleştirecek. Burada İkinci evinize yerleşecek olan Neptün tıpkı Uranüs gibi kişisel kaynaklarınız üzerinde uzun süreli etkilere sahip olacak. Neptün, 2026'ya kadar devam edecek transitine başlamak için gelecek yıl bu burca tekrar giriş yapacak. Neptün'ün olumlu tarafı, ihtiyacınız olan şeyi ihtiyacınız olduğu anda size sunmasıdır. Bu para olabileceği gibi somut nesneler veya insanlar da olabilir. Tedbirli bir yaklaşımla yatırımlar sayesinde oldukça büyük kazançlar bile elde edebilirsiniz. Öte yandan, Neptün'ün bir de olumsuz tarafı vardır. Para geldiği gibi avuçlarınızdan kayıp gidebilir. Bu nedenle, bütçenize sıkı sıkıya bağlı kalmak, kredi kartlarınızı özgürce kullanma isteğinize yenik düşmemek zorundasınız. Sadece vakti geldiğinde tamamını ödeyebileceğiniz kadar harcama yapmaya yönelik bir politika izleyin. Parayla ilgili meselelerde uzmanların tavsiyelerini olduğu gibi kabul etmek yerine sorgulayın.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011kova 2011