Balık Burcu 2011 Yorumları

Balık Burcu 2011 Yorumları

23 Ocak'a kadar burcunuzda bulunacak olan Jüpiter sayesinde bu yıla iyi bir başlangıç yapacaksınız. Bu üç haftadan en iyi şekilde yararlanın, indirimleri kaçırmayın ve iş yerindeki imajınızı değiştirmek, tazelemek için yeni kıyafetler, aksesuarlar alın. Bu imaj tazeleme işini kariyerinizde ilerlemenizi statünüzü ve gelirinizi arttırmanızı sağlayacak kararlar ve hedefler belirleyerek tamamlayın. Bu haftalar aynı zamanda kariyerinize faydası dokunabilecek bağlantılar kurmak için de en iyi dönemlerden biridir. Bu dönemde tanışacağınız biri, ileride en büyük gizli destekçiniz olabilir.

Jüpiter 23 Ocak'ta Koç burcuna geçecek ve İkinci evinize kısa bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu gezegensel etki banka hesabınızı büyütme potansiyeline sahiptir. Zam, ikramiye veya şans eseri elinize geçen küçük bir miktar para sayesinde geliriniz artabilir. Fakat bu etki aynı zamanda savurganlık yapma eğiliminizi de tetikleyebilir. Dolayısıyla, önce kendi çıkarlarınızı düşünün. Bütçenizde birikimlere büyük bir pay ayırın ve daha fazla borç yapmak yerine var olan borçlarınızı bitirin. Daha sonra, kendinizi pahalı olmayan bir şeyle ödüllendirin. Şubat veya Mart ayında bir arkadaşınız sizden borç isteyebilir veya bir hayır organizasyonu için bağışta bulunmanızı talep edebilir. İyi düşünün. Daha sonra, bu parayı kendi maddi güvenceniz için kullanmadığınıza pişman olabilirsiniz. Ayrıca, mali hedeflerinizi düşünün; bu hedefleri gerçekçi bir zaman çizelgesi dâhilinde belirleyin.

5 Haziran'da Jüpiter Boğa burcuna, Üçüncü evinize giriş yapacak. Yıl boyunca iletişim ön planda olacak. Sürekli insanlarla bağlantı halinde olacaksınız. Öte yandan, zamanınızı iyi planlamalısınız, çünkü bazı dönemlerde yoğunlaşan telefon, yazılı mesaj ve e-posta trafiğine epey zaman harcamanız gerekecek. Popülerliğin tadını çıkarın fakat sınırlar koyun. Arkadaşlarınıza ek olarak kardeşlerinizle ve akrabalarınızla da çok sık iletişim halinde olacaksınız. Ayrıca, yaşadığınız çevrede bir toplum projesinde görev alabilirsiniz. Getir götür işleri artacak. Dolayısıyla, arabanızın bakımını düzenli olarak yaptırmayı asla ihmal etmemelisiniz. Özetle, günlük hayatınızın temposu bazen çok hızlanacak ve her şeyle başa çıkabilmeniz için zamanınızı çok dikkatli planlamanız gerekecek. Bu mutlu dönemin ve beraberinde getirdiği iyimserliğin keyfini çıkarın.

Satürn yıl boyunca Terazi burcunda, paylaşılan kaynaklarınızı temsil eden Sekizinci evinizde ilerlemeye devam edecek. Satürn bu konumdayken en iyi seçenek tutucu ve tutumlu bir yaklaşım benimsemektir. Birkaç yıl hatta uzun yıllar sonuçlarını göremeseniz de uğruna çok çaba harcamaya değecek pek çok şeyiniz olacak. Bu gezegensel etki evinizin gelirini, özellikle partnerinizin gelirini kısıtlayabilir ve borç almak ya da ev kredisi almak zor olabilir. Daha önemlisi, Satürn burada sizi birikmiş borçlarınızı ödeyip bitirmenizi (ya da büyük ölçüde azaltmanızı) sağlayacak bir hareket planı yapmaya teşvik eder. Satürn'ün bu beklentisine uygun hareket ederseniz, gelirinizdeki düzensizlik sizin için maddi açıdan daha az kısıtlayıcı hale gelecektir ki bu da borçların ödenmesi için gereken en önemli şeydir. Yine de, önce düzenli olarak birikim yapmaya öncelik vermelisiniz. Eğer geliriniz istikrarlıysa ve neredeyse hiç borcunuz kalmadıysa dikkatinizi birikimlere, uzun vadeli yatırımlara ve emeklilik fonlarına yoğunlaştırın. Ayrıca, kendi kredi raporunuzu ve ailenizin kredi raporlarını kontrol edin. Her hangi bir hata olup olmadığına bakın.

Hem sağlık sigortası hem de gayrimenkul sigortası poliçelerini gözden geçirin. Ne kadar can sıkıcı ve bıktırıcı olsa da, sigortalanması gereken şeylerin gerçekten sigortalandığından emin olmanın tek yolu bütün belgeleri noktasından virgülüne kadar okumaktır. Belki fiyat karşılaştırması yapmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken daha düşük fiyatlı sigorta poliçelerinin ihtiyaçlarınıza tam cevap veremeyebileceğini unutmayın. Ne yazık ki, işvereniniz sosyal yardımlarınızı kesebilir veya bunlar için daha fazla ödeme yapmanızı talep edebilir. Eğer bir miras bekliyorsanız, gelmesi uzun sürebilir veya umduğunuzdan daha küçük olabilir. Özet olarak, bu yıl tutumlu düşünün, az harcayın ve mümkün olduğunca çok birikim yapın.

Uranüs 1 Ocak'tan 10 Mart'a kadar olan süre içerisinde Balık burcunda, İkinci evinizde son günlerini geçirecek. Son yedi yıl boyunca şüphesiz pek çok kişisel değişimden geçtiniz. Bunların bazıları olumluydu, bazıları ani ve beklenmedikti ve bazıları da şu an geri alabilmeyi dilediğiniz değişimlerdi. Bunların hepsi Uranüs'ün bir parçasıdır. Uranüs her şeyi alt üst etmeyi, mevcut durumu bozmayı çok sever. Bu gezegenin burcunuza girdiği yıl olan 2003 yılından beri hayatınızda neler olup bittiğini düşünün. Artık perspektifiniz ve realiteniz kesinlikle çok farklıdır. Bir adım geri gidin, kendinize bu yeni ve farklı ışığın altında bir bakın ve ne kadar yol kat ettiğinizi, öz saygınızın ve bağımsızlığınızın ne kadar geliştiğini görün.

Uranüs 11 Mart'ta Koç burcuna, İkinci evinize giriş yapacak. Bu etki Satürn'ün etkisine benzer fakat burada dikkatler daha çok size, gelirinize, harcama alışkanlıklarınıza ve kişisel mali tutumlarınıza odaklanır. Önümüzdeki sekiz yıl boyunca, birikim yapmayı ön planda tutmak zorunda kalacaksınız, çünkü beklenmedik olayların gezegeni Uranüs en olmadık zamanlarda hesapta olmayan masrafların çıkma olasılığını tetikler. Neyse ki, Uranüs aynı zamanda beklenmedik bir yerden elinize para geçmesi ihtimalini de tetikler. Piyangodan büyük ikramiyeyi kazanmayı beklemeyin fakat gerçekten çok hesaplı ve kaliteli alışverişler yapabilir, bazı ikramiyeler, zamlar alabilir ve şans eseri değerli bir şeyler, örneğin para bulabilirsiniz. Ayrıca, zaman zaman evinizi işe yaramayan ve istemediğiniz eşyalardan, nesnelerden temizleme isteği duyacaksınız; bu tür eşyaları satarak gelir elde edin. Bir başka açıdan bakıldığında, bu uzun transit süresince değerlerinizin adım adım değişeceği ve hayatta sizin için en önemli şeyin ne olduğunu çok daha iyi tanımlayabilecek bir duruma geleceğiniz söylenebilir. Örneğin, maddi varlıklar listenin çok gerilerine düşebilir. Siz, sağlığınız, yakın ve samimi olduğunuz insanlar listenin en tepelerine çıkabilir.

Neptün yılın başında ve sonunda Kova burcunda, On ikinci evinizde bulunacak. Bu transit altıncı hissinizi güçlendirecek ve rüyalarınız hem size sezgisel bilgiler hem de geleceğe yönelik bilgiler verecek. Uyumadan önce yatağınızın başucuna bir kalem ve kâğıt koyun. Uyandığınızda, rüyalarınızı bu kâğıda not etmeyi alışkanlık haline getirin. Daha sonra bu notlara düzenli aralıklarla bakın ve içlerinde gerçekleşmiş olanlar var mı kontrol edin. Neptün burada hayır organizasyonlarına, bir hastanede veya benzeri bir kuruluşta gönüllü hizmet vermeye karşı artan bir ilgi duymanızı sağlayabilir.

Kasım 2010 © Yorumcu.com

* 2011 burç yorumları kitabımız için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burç yorumları 20112011 yorumlarıburçlar 2011balık 2011