27 Ağustos 2003 - Geri Hareket Eden Mars Dünya'ya En Yakın Konumunda

Mars'ın bir önceki Dünya'ya en yakın pozisyonu milattan önce 59,619 yılında, yani 12 astronomik yıl önce idi (1 astronomik yıl = 5000 dünya yılı).

Mars 29 Temmuz günü gökyüzünde geri hareketine başladı (retrograde). Mars'ın şu anki geri hareketi, yaklaşık 60.000 yıldan bu yana Dünyaya en yakın olduğu dönemi içerecek. 27 Ağustos 2003 tarihinde ise Balık burcunda direkt (direct) hareketine başlayacak. Savaş tanrısı olarak sayılan Mars Dünya'ya yakın olduğunda gökyüzünde artan parlaklığı ve görünürlüğü ile fark edilebilecek.

Mars girişim, atılganlık, hareket, yapım, fiziksel enerji gibi konuları yönetir. 2003 yazı boyunca yapım ya da yenilenme gerektiren işler, Mars'ın geri hareketi nedeniyle biraz sekteye uğratılmış ya da yavaşlatılmış olabilir.

Mars güç ve cinselliğin yaratıcı kullanımını da yönetir. Mars-Uranüs ile kavuşumda ve Balık burcunda meydana gelen bu önemli gökyüzü toplantısı, kendimizde hissedeceğimiz, kalıcı bir ruhsal ve dönüştürücü etkiyi başlatacaktır.

Mars'ın Balık burcundaki hareketi kişisel anlamda, bir içe dönüş hareketi yaşayacağımız, ayrıca diğer insanların beklentilerine kulak kabartmamız gereken bir dönemi işaret ediyor. Bunları yapmanız halinde enerjinizin tükenebileceği gibi, kendinizi hasta gibi de hissedebilirsiniz.

Genel olarak, Mars geri gidişlerinde, geri hareket ettiği burçta, vücudumuzun bu gezegen tarafından yönetilen bölgeleri stres yüklenmeye eğilimli olur. Balık burcu ayakları ve lenf sistemini yönetir. Bu nedenle geri hareket süresince Balık burçlarının ortopedik ayakkabı ve terlikler kullanması yerinde olacaktır.

Pluto gizli olan şeyleri yönetir. Astrolojik olarak Pluto patlamaları, terörizmi ve değişimi etkiler. Pluto şu anda felsefe, din, seyahat ve yabancı ülkeleri temsil eden Yay Burcunda 17 derece civarında ilerliyor. Pluto ayrıca sabit fikir, fanatizm, maniplasyonları ve aşırı coşkuyu da yönetmektedir.

Pluto ile, Mars'ın dünyaya yakın olduğu ve gökyüzünde direkt harekete geçtiği 27 Ağustos 2003 tarihinden itibaren; terörizm, şiddet, yoğun dinsel çatışma ve savaşlarda artış gözlemlenebilir.

Mars'tan kaynaklanacak olan bu enerji gerek kişisel olarak gerek küresel anlamda aylarca etkileyecektir. Mars'ın bir sonraki geri gidişi 1 Kasım 2005 ile 9 Aralık 2005 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

mars dünyaya yakın 2003