Astroloji ve Evrensel Saati Hissetmek

Astroloji ve Evrensel Saati Hissetmek

Astroloji temel olarak, gökyüzündeki yıldız hareketleri ile, yeryüzünde eşzamanlı gerçekleşen olaylar arasındaki ilişkileri araştırıp modelleme çabasıdır.

Arka planda göksel enerjiler eşliğinde çalışan evrensel saatin tiktakları ile yeryüzünde aynı anda gerçekleşen olayları ve etkileri farketmek aslında çok zor değil.

Bu eşzamanlılık sayesinde geçmiş, bugün veya gelecek hakkında yorum ve öngörülerde bulunmak nispeten kolaylaşır. Yeryüzündeki insanların yaşadığı etkiler ve olaylar zinciri, belirli gökyüzü dizilimlerinde meydana gelir. Astroloji'yi açıklamanın en basit yollarından biri budur.

Tüm avantajlarına rağmen, Astroloji bize sadece yol gösterir. İşaret edileni takip etmek, önümüze sunulan mücadelelerden zaferle çıkmak veya onlara yenilmek, kolay ödülleri elimizden kaçırmak veya başarıya çevirmek daima bizim özgür irademizin eseridir. Yaşamdan çeşitli dersler alıp daha sonraki zamanlarda bunları olumlu yönde kullanabilmek gerçekten önemlidir.

İki kişinin Güneş burcu derecesine kadar aynı olabilir. Bu tamamen aynı kimliği, karakteri ve kaderi paylaşacakları anlamına asla gelmez. Gezegenlerin bir doğum haritasında içine girdiği gökyüzü evi (yaşam alanları), ayrıca birbirleri ile yaptıkları açılar bulunur. Bunlar bir haritanın tonunu değiştiren unsurlardır.

Aynı anda doğmuş iki kişi, aynı doğum haritalarına sahiptir. Ancak zaman içerisinde yaşam ve çevreleri, her ikisine de farklı fırsatlar sunar. Her yönde gelişime açık olan doğum haritaları, doğum tarihleri tamamen aynı olan kişilerde bile, haritalarında vurgulanan farklı yönlerinin açığa çıkmasını ve/veya gelişmesini sağlar. Bu, çoğu zaman insanların aklına takılan "ikizlerin hayatları ve yaşam seçimleri neden farklı olabiliyor?" sorusuna açıklık getirir.

Yaşadığımız yerde elbette yalnız değiliz. Astroloji'nin esasına göre doğum haritaları aralarındaki enerji geçişleri ile birlikte çalışır. Ailenizin, sevdiğiniz kişinin, arkadaşlarınızın ve diğerlerinin doğum haritaları daima sizin haritanız, sizin haritanız ise onların haritaları üzerinde belli enerji alanlarını tetikler ve etkiler. Buna iş ortakları, aynı ortamda çalışanlar, hatta aynı ülkenin insanları da dahildir.

Gezegenlerin enerjileri tarafından yönlendirilmektense, gezegenlerin enerjilerini olumlu yönde kullanmayı başarabilirsiniz. Bunun için, o enerjileri pozitif yönde hareket etmeye zorlayan insanlarla birarada olmayı yeğlemeniz en önemli faktörlerden biri olacaktır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

evrensel saateşzamanlılık